Recenze elektrické sekačky na trávu Einhell GC-EM 1032 3400257

O čem bude řeč? Einhell GE-EM 1032 je kompaktní elektrická sekačka, kterou je vhodné využít na střední trávník do 300 m2. Její motor pracuje s výkonem 1 000 W. Nabídne vám 3 možné výšky sečení, a to od 20 mm do 60 mm, které však musíte nastavit na každém jednotlivém kole zvlášť. Šířka záběru této sekačky činí 32 cm. Produkt je vyroben z vysoce kvalitního nárazuvzdorného plastu. Sběrný koš na trávu pohltí 30 l a s touto menší elektrickou sekačkou se dostanete téměř ke všem okrajům. Zaujala vás tato mašinka? Pojďme se na ni podívat podrobněji.

Parametry

Výkon1 000
Pro plochu300 m2
Šířka záběru32 cm
Výška sečení2-6 cm
Objem koše30 l
Hmotnost9,2 kg
Krouticí momentvýrobce neuvádí

Představení

 

Sečení trávníku nemusí být vždy tak pracný a složitý úkol. Na trhu dnes nalezneme obrovské množství elektrických sekaček s nejrůznějšími funkcemi. Pokud však nevyhledáváte ten nejnadupanější model za vysokou cenu a potřebujete udržovat pouze menší nebo střední trávník, bude vám naprosto stačit elektrická sekačka Einhell GC-EM 1032. Je totiž opravdu jednoduchá a jak se říká: v jednoduchosti je krása. Pojďme se nejprve podívat na její výkon. Sekačka disponuje motorem o výkonu 1 000 W. Uznáváme, že to není příliš, avšak jak už bylo řečeno, s menšími trávníky si určitě hravě poradí. Důležité také je, aby povrch vaší zahrady byl rovný. Při sečení příliš vysokého a hrbolatého trávníku byste tuto sekačku dost zaskočili a potrápili.

Nastavení výšky sečení

První výhodou sekačky je to, jak je lehká (díky její plastové desce). Ocelová by byla samozřejmě lepší, ale přesto Einhell použil kvalitní plastový materiál, který si poradí s každodenním zahradničením. Výhodou plastové paluby je navíc to, že nerezaví. Jak už bylo řečeno, tato elektrická sekačka je opravdu jednoduchá, avšak také co se týče výběru výšky sečení. Disponuje pouze trojím nastavením, což je málo. Výšku zde navíc nastavujete zvlášť na každém kole. Moderní sekačky většinou obsahují jedinou páku, která vám výšku nastaví centrálně. U této sekačky je způsob takového nastavení krokem zpět.

U kvalitnějších modelů sekaček často naleznete na rukojetích některé funkce navíc. U tohoto modelu platí, že i rukojeť je velmi jednoduchá, žádné funkce na ní tedy nehledejte. Rukojeť však po práci můžete složit, čímž sekačku lépe uskladníte a ušetříte trochu místa. Šířka řezu u modelu Einhell GC-EM 1032 činí 32 cm, což je dostačující hodnota na menší trávníky. Sám výrobce doporučuje stroj využívat do zmiňovaných 300 metrů čtverečních, s větším trávníkem byste bojovali.

Sběrný koš a kola

Box na trávu je poněkud malý (30 litrů), ale vzhledem k celkové menší velikosti sekačky by větší ani nebyl potřeba. V případě tohoto modelu tedy představuje ideální velikost. Navíc se jedná o plastový zásobník, který je samozřejmě, co se týče skladování, náročnější na prostor než ten látkový. Obrovská plastová krabice by vás tak nakonec asi ani nepotěšila. Plast je navíc odolnější než látka, to znamená, že přece jenom nějaké ty výhody najdeme. Plusem je totiž také indikátor naplnění koše.

Výhodou jsou také kola! Sekačka disponuje čtyřmi plastovými kolečky o průměru 140 mm, ty jsou široké a lehké. Takový design kol znamená, že budou vyvíjet mnohem menší tlak na trávu. U většiny ostatních sekaček byste hledali větší rozměry zadních kol, avšak jelikož se v našem případě nejedná o sekačku určenou pro drsný terén, bylo by to zbytečné. Menší kola tohoto modelu jsou úplně akorát a velmi snadno se s nimi pracuje.

 

Je také velmi praktická – jedná se o lehký stroj s hmotností přes 9 kg. To znamená jednoduchou manipulaci, kterou zvládne každý, a nikdo si při práci neodvaří záda. Plakat nebude ani vaše peněženka, cena se pohybuje většinou kolem 2 000 Kč. Za takovou cenu těžko najdete podobný model v poměru cena/kvalita. Co se však týče například mulčování, Einhell GC-EM 1032 tuto možnost nemá. Další drobnou nevýhodou by (pro leváky) mohla být jednostranná páčka škrticí klapky, která je umístěna na pravé straně stroje, tudíž pro leváky může být její používání po dlouhou dobu poněkud nepohodlné.

Potřebujete elektrickou sekačku pro větší zahradu?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.9 Total Score
Zkušenosti s Einhell GC-EM 1032 3400257

Pokud vlastníte obří zahradu s trávníkem, který jste nechali narůst do vyšších rozměrů, a navíc jsou na něm hrboly a všechny možné různé překážky – poohlédněte se jinde. Pokud však naopak potřebujete posekat menší zahradu s jednoduchým kouskem trávníku, nic tuto sekačku nepřekvapí. Naopak s ní budete velmi spokojení, protože neutratíte tolik peněz, splní svůj účel, nenadřete se díky její nízké hmotnosti a nebude vám zabírat příliš místa. Samozřejmě je to jednodušší stroj, který vám trochu stíží práci při nastavování výšky sečení (a možností nastavení taky není příliš), ale vzhledem k ceně bychom řekli, že se jedná o drobnou nevýhodu, kterou každý nenáročný zahradník přehlédne. Pokud tedy nevyhledáváte speciální funkce navíc, rozhodně doporučujeme pořídit si tuto elektrickou sekačku. Opravdu se s ní nenadřete a také údržba (stejně jako u všech elektrických sekaček) je nenáročná. Navíc takové stroje obsahují mnohem méně dílů, které by se mohly pokazit. Proč si tedy trochu neusnadnit práci?

PLUSY
 • Lehká a kompaktní
 • Nízká cena
 • Seče (téměř) k okrajům
 • Odolný plastový kryt
 • Indikátor naplnění koše na trávu
MÍNUSY
 • Nelze centrálně nastavit výšku sečení
 • Pouze 3 možnosti nastavení výšky sečení
 • Škrticí klapka pouze na pravé straně
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo