Recenze na vysavač ETA Fortis 7224

ETA Fortis 7224 se bude skvěle hodit na tvrdé podlahy. V jednom kroku pomocí tohoto přístroje podlahu vysajete, vytřete a také vysušíte. Výsledkem práce s tímto vysavačem by měla být naprosto čistá domácnost díky UV světlu, kterým přístroj také disponuje. V režimu nízkého výkonu na jedno nabití vydrží až 45 minut, takže bez problému stihnete uklidit celý dům. Navíc můžete informace o stavu baterie sledovat na LED displeji. Pojďme se na vysavač ETA Fortis 7224 podívat blíže.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius-
Typ baterie25,2V Li-Ion
Kapacita baterie4900 mAh
Doba nabíjení360 min.
Výdrž na jedno nabití45 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačNe
Objem nádoby na prach0,45 l
Hmotnost5,38 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvádí
Účinnost vysávání na podlahuneuvádí
Příkon-
Hlasitost75 dB
Rozměry VxŠxH (cm)120 x 32,5 x 31,5
HEPA filtrAno
LED osvětleníAno
Mokré vysáváníAno
Svislé parkováníAno
Teleskopická rukojeťNe
Odnímatelná rukojeťNe
Indikátor baterieAno
Indikátor plnostiAno
PříslušenstvíRotační kartáč, spirálový rotační kartáč, čistící kartáček, nabíjecí adaptér, základna pro nabíjení a praktické uskladnění vysavače i příslušenství
Vysávání tvrdých ploch100
Vysávání koberců80
Hlučnost70
Výdrž80
Výbava85

Představení

Vysavač ETA Fortis patří mezi tyčové vysavače a perfektně se hodí na veškeré druhy tvrdých podlah, na dlažbu, vinyl a také dřevěné parkety. Součástí balení je rotační kartáč z mikrovlákna nebo spirálový rotační kartáč. Po úklidu jednoduše odložíte vysavač kamkoliv potřebujete, nemusíte být omezeni tím, že by vysavač musel být opřen o zeď. Je totiž navržen tak, že dokáže stát ve svislé poloze, kdekoliv si jen usmyslíte.Pokud je přístroj vybitý, jednoduše jej umístíte na dobíjecí základnu, kterou zapojíte do elektrické sítě. Nabíjení přístroje trvá 4 až 6 hodin. První nabití před prvním použitím trvá 12 hodin. Po nabití vám vydrží přístroj při nejúspornějším režimu v provozu až 45 minut, avšak při tomto nižším výkonu přístroj nemusí sát dostatečně. Musíme podotknout, že je to nejběžnější hodnota, většina tyčových vysavačů vydrží na jedno nabití při nízkém výkonu právě 40 až 45 minut. Veškeré informace o stavu baterie vám poskytne LED displej.

Za tento vysavač zaplatíte asi 8 000 korun, což je trochu vyšší cena, která se však pojí s možností vytírání. Přístroji nechybí HEPA filtr, který je však součástí většiny vysavačů (jedná se o filtr s nejvyšší mírou filtrace, se kterou se u vysavačů vůbec můžete setkat). Nádoba na nečistoty má objem 0,45 litrů, když je plná, rozsvítí se na LED displeji ikonka. Při úklidu si můžete vybrat ze dvou stupňů rychlostí – ECO a MAX. Jak už jsme zmínili, doba provozu se samozřejmě mění v závislosti na tom, jaký stupeň používáte. U sacího výkonu MAX vydrží vysavač nabitý o značnou dobu méně, bývá to 10 až 20 minut.

Předností vysavače je UV lampa, která zajistí velmi účinnou dezinfekci podlahy od virů a bakterií. Výrobce uvádí, že UV světlo jich dokáže zničit až 99,9 procent. UV světlo se aktivuje automaticky, stačí tedy přístroj pouze zapnout.

Údržba vysavače

Údržba vysavače je velmi jednoduchá a pohodlná, disponuje totiž samočisticím systémem. Jednoduše jen vyprázdníte nádobu na prach, do nádoby na čištění dolijete vodu, umístíte vysavač do dobíjecí základny a zapojíte do elektrické sítě. Pak už jenom stisknete příslušné tlačítko a proces samočištění začne. Samočištění vydává typický zvuk. Po ukončení procesu odpojíte napájecí zdroj z elektrické sítě a vyprázdníte nádobu na nečistoty. Vše necháte řádně uschnout.

Jak vysává

Nyní se podíváme na to, co nás u vysavače samozřejmě zajímá nejvíce – jak dobře (nebo špatně) vysává. V první řadě je potřeba vyzdvihnout to, že se nejedná o vysavač pouze se suchým vysáváním. Zvládne jak suché, tak mokré vysávání, takových tyčových vysavačů je na trhu podstatně méně. Znamená to tedy, že v jednom kroku s vysavačem ETA Fortis 7224 budete schopni vysát, vytřít a také vysušit podlahu. Přístroj tedy nejlépe využijete v tom případě, že nechcete před vytíráním ještě luxovat. Pouze na sucho však vysavač použít nelze. Na koberce jej tedy logicky také nepoužijete, je určen primárně na tvrdé podlahy. Zákazníci si pochvalují pohodlný a velmi rychlý úklid nebo dostatečnou výdrž baterie. Naopak vytýkáno bylo přístroji například to, že se dokonale nedostane do rohů nebo malých prostor, kvůli omezené ohybnosti.

Pokud potřebujete uklidit menší nečistoty a chcete být k podlaze šetrní, použijte kartáč s mikrovlákny, který je pro tyto situace určený. Naopak v případě, kdy chcete vyčistit povrch s vyšší mírou špíny, bude lepší sáhnout po spirálovém kartáči. Pokud se však na podlaze vyskytují hrubší nečistoty, jako jsou kusy hlíny nebo třeba kamínky, vždy je nejprve odstraňte, až poté použijte vysavač. Oba kartáče lze dokoupit zvlášť (například v případě jejich poškození), cenově se pohybují kolem 300 korun.

Zákazníci si sice pochvalují jednoduché použití přístroje, avšak my vás musíme upozornit na trošku vyšší hmotnost vysavače, váží totiž asi 5,4 kilogramů. Drtivá většina tyčových vysavačů na trhu má hmotnost do 4 kilogramů, hmotností tak ETA Fortis 7224 lehce převyšuje nad standardem. Naopak hlasitostí se námi recenzovaný vysavač nad ostatními vymyká, jeho hlučnost je totiž pouhých 75 decibelů. Většina vysavačů se totiž hlučností pohybuje nad 80 dB.

Nevíte si rady s výběrem tyčového vysavače? Podívejte se na test tyčových vysavačů.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
ETA Fortis 7224

Vysavač ETA Fortis 7224 tedy hodnotíme kladně. Jedná se o tyčový vysavač, který se cenově pohybuje ve vyšší třídě. Je určen na tvrdé podlahy. Nelze jej použít na sucho, vždy je potřeba mít v nádobce vodu, tudíž přístroj nevyužijete na vysátí koberců. S tím je tedy potřeba počítat, avšak na tvrdé povrchy je skvělý, díky UV světlu zlikviduje veškeré bakterie a viry ve vaší domácnosti. Nevýhodou je zde to, že se nedostane do každého zákoutí, není úplně dokonale ohebný. Také hmotnost je trochu vyšší, než je standard. Jinak se však s tímto vysavačem pracuje velmi dobře, jak zmiňují zákazníci v recenzích. Plusem je také nízká hlučnost nebo třeba samočisticí systém, který údržbu provede za vás. Pokud tedy ve vaší domácnosti nemáte koberce a hledáte pomocníka, který si poradí i s odolnějšími nečistotami na podlaze, bude tento vysavač a mop v jednom dobrou volbou.

Vysávání tvrdých ploch
10
Vysávání koberců
8
Hlučnost
7
Výdrž
8
Výbava
8.5
PLUSY
 • Tichý chod
 • Samočisticí systém
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Na tvrdé podlahy je perfektní
MÍNUSY
 • Nejde použít na koberce
 • Nedostane se perfektně do menších prostor a koutů
 • Vyšší hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Odpovědět
  Jarmila Slabejová 16/02/2023 at 11:08

  Prosim sviti mi červená kontrolka ze je plná nádrž špinavé vody.voda tam neni a vysavač se nechce rozjet.zapne a hned se vypne.dik
  ..

  • Dobrý den,

   kontrolka svítí nebo bliká? I podle manuálu by svícení mělo znamenat vybitou (či nefunkční baterii), když je plná nádrž na vodu tak by mělo červené světlo pomalu blikat.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo