Recenze NAVITEL E700

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

GPS navigace do auta E700 Navitel patří mezi velmi levné modely. Nabízí však poměrně velké množství funkcí a nastavení.

Parametry

Úhlopříčka7 palce
Rozlišení800 х 480
Výdrž baterie120 minuty
Asistent jízdních pruhůano
3D zobrazeníano
POIano
Handsfreene
Lifetimeano
Paměťová kartaano
Bluetoothne
USBano
OdolnostIPX 0
Rozměry175 x 110 x 13
Hmotnost168 g

Hodnocení

Tento model disponuje velkým rezistivním displejem s úhlopříčkou 7″. Jelikož se jedná o dosti velké zařízení, je potřeba u něj dávat pozor na to, aby řidiči nebránilo ve výhledu na vozovku a okolí. Díky matnému provedení displeje neodráží přímé sluneční paprsky, a nevznikají tedy nepříjemné odlesky, které obvykle výrazně zhoršují čitelnost. Rozlišení displeje není vzhledem k jeho velikosti nijak závratné a činí pouhých 800 x 480 pixelů, což se negativně odráží na grafickém provedení software. To nás bohužel neoslnilo, pokud však zohledníme cenu, není to žádným překvapením. Samozřejmostí je vstup pro SD kartu (s kapacitou až 32 GB). Displej lze ovládat buď pomocí prstů nebo tzv. stylusu (dotykového pera), které je součástí balení. Ovládání prsty není příliš pohodlné, jelikož na obrazovku přístroje musíte prsty více přitlačit, jinak nereaguje. Stylus sice funguje dobře, ale jeho použití je poměrně nepraktické. Nepotěší ani velmi slabý procesor, který zařízení výrazně zpomaluje. Kromě mapy a aktuální trasy se na displeji přístroje zobrazuje ještě několik dalších informací. Konkrétně se jedná o stav baterie, hodiny, nastavení zvuku, znaky „+“ a „-“ pro přiblížení a oddálení mapy a možnost přepnout mezi 2D a 3D zobrazením mapy. Přístroj se obvykle zprovozní do 30 sekund od zapnutí. Menu je přehledné a nabízí všechny běžné funkce. Ovládání je poměrně intuitivní a jednoduché. V rámci českého jazyka můžete vybírat mezi dvěma hlasy – ženským a mužským. Přístroj do paměti ukládá historii cílů. Již jednou projeté trasy proto můžete později využít. Překvapivě tento model disponuje také hudebním přehrávačem či rádiem. Kvalita zvukové stopy však není příliš vysoká. Chválíme ale možnost vyhledávat také pomocí čísel popisných. Součástí E700 je doživotní aktualizace mapových podkladů (tzv. lifetime) až 4x ročně, což je nejspíš největší předností tohoto přístroje. Jedná se o detailní mapy Evropy, Ruska a Kazachstánu (celkem až 47 zemí). Bohužel v mapách České republiky se vyskytují drobné chyby (např. chybějící názvy ulic) a toto GPS zařízení také zpravidla ignoruje jednosměrné ulice. V praxi také občas docházelo k tzv. zamrznutí obrazovky, které bylo nutné v několika případech řešit vypnutím a opětovným zapnutím přístroje. Video: E700 není vybaven modulem WiFi ani technologií Bluetooth. Disponuje však poměrně velkou nabídkou funkcí – nechybí asistent řazení do jízdních pruhů, databáze radarů, oznámení na blízkost zpomalovacích prahů, upozornění na změny maximální povolené rychlosti či body zájmu. U poslední jmenované funkce (POI) však bohužel není možné do mapy nahrát vlastní body zájmu, což považujeme za velké mínus. Součástí balení je překvapivě kvalitní naklápěcí držák s přísavkou na čelní sklo, mini-USB kabel, stylus a samozřejmě také napájecí kabel (12/24 V). Bez připojení ke zdroji elektrického napětí přístroj s plně nabitou baterií vydrží v provozu méně než 2 hodiny. Přiložený manuál hodnotíme jako příliš stručný a málo přehledný.
 • velmi nízká pořizovací cena
 • doživotní bezplatná aktualizace map
 • velký displej
 • nízká kvalita
 • slabý procesor
 • náročné ovládání prsty
 • nekvalitní grafika
 • nekvalitní zvuková stopa
 • přístroj zamrzá
 • nelze uložit vlastní body zájmu
Zjistit cenu Chce více informací o navigaci Tom Tom?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
NAVITEL E700

Model E700 patří na první pohled mezi přístroje, které se snaží za nízkou cenu nabídnout vyšší kvalitu a množství funkcí, bohužel se mu to však nedaří. Zůstává tedy pravidlo, že za kvalitu je obvykle potřeba si připlatit. Pokud však necestujete s navigací často a nevyžadujete od navigačního zařízení příliš, může vám E700 od Navitelu dostačovat.

Mapové podklady
7
Ovládání
6
Navigace
6.5
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

5 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý deň.

  Mám Navitel E 700, navigácia sa zvykne občas odmlčať…práve v tej naj situácii, keď ho najviac potrebujem, ak som na „novom“ mieste. Vypnem, zapnem a beží ďalej, ale čím si neviem poradiť s vypnutím a opätovným zapnutím je, že sa pred pár dňami odmlčalo „hlasov“ upozornenie pri prekročení povolenej rýchlosti. Skúšal som všetky možné kombinácie, aj reset, ale nič. Skúsil som aj „český hlas“, ale tiež je ticho. Mám aj nastavenie + 10 km/h. Ak dám na „zvukové“ znamenie, tak funguje, lebo pípne. Neviem, či ho mám aktualizovať, lebo som ho aktualizoval pred 3 týždňami.
  Za odpoveď vopred ďakujem.

  • Dobrý den,

   bohužel nemáme s tímto problémem žádnou zkušenost. Zkuste se obrátit přímo na podporu Navitelu:

   +420 604 301 183 (Pondělí – Pátek: 8:00 – 15:30)

 2. Dotaz, nejde přepnout klávesnice na abecedu – jedou pořád jenom čísla.

  • Dobrý den, pokud si to pamatuji správně, tak přepínač mezi písmeny a číslicemi je v levém spodním rohu. Při „stisknutí“ tlačítka se nic neděje? V jiné části menu obrazovka v tomto místě reaguje na dotyk? Případně mě ještě napadá obligátní (pravděpodobně jste zkoušel, ale napsat to musím 🙂 ) – vypnout a zapnout.

 3. zbytečně velké zobrazení na úkor okolí, problémy s aktualizací – pořád hlásí ztrátu spojení, pokus o opětovné spojení. Hlásí chybu v RU azbuce…datum poslední aktualizace není, jen poslední verze

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo