Recenze NAVITEL G550

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Moto GPS navigaci G550 od Navitelu můžete využít také v automobilu. Kromě poměrně nízké ceny nabízí všechny základní funkce, které jsou pro navigaci na motocykl nezbytně potřeba.

Parametry

Úhlopříčka4,3 palce
Rozlišení480 x 272
Výdrž baterie180 minuty
Asistent jízdních pruhůano
3D zobrazeníano
Body zájmu (POI)ano
Handsfreeano
Max. kapacita paměťové kartyano
Bluetoothano
USBano
VoděodolnostIPX 6
Rozměry127 x 87 x 18
Hmotnost400 g

Hodnocení

Rezistivní displej o velikosti 4,3″ lze ovládat jak prsty, tak dotykovým perem, které je součástí balení. Poměrně dobře funguje také ovládání poklepáním v motoristických rukavicích, ovládání tažením je horší. Dotykové pero se hodí v případě, že potřebujte daný bod určit přesně. Bohužel displej je velmi náchylný na poškrábání a je na něj velmi špatně vidět při přímém slunečním světle. Ihned po vybalení jej doporučujeme opatřit ochrannou fólií, která se používá např. na mobilní telefony či tablety. Rozlišení displeje (480 x 272 px) je dostatečné. Barvy mapových podkladů i menu by však mohly být živější a kontrastnější.Na displeji se kromě mapy zobrazují také informace, které zahrnují aktuální čas, čas zbývající do cíle, vaši aktuální rychlost a předepsanou povolenou rychlost, také znaky pro „+“ a „-“, jimiž lze přiblížit či oddálit mapu nebo přepínání mezi 2D a 3D zobrazením. G550 vydrží bez napájení přibližně tři hodiny, což je velmi dobré. Zprovoznění přístroje po zapnutí trvá okolo 40 sekund. Na výběr máte ze dvou českých hlasů – mužského a ženského. V případě motocyků se jedná o skutečně důležitý parametr, jelikož G550 lze pomocí Bluetooth propojit s handsfree sadou a poslouchat pokyny přímo v přilbě. Tuto funkci velmi chválíme. Povely jsou slyšet dobře a připojení je jednoduché. Tento model disponuje mapami 41 států Evropy včetně Ruska a Kazachstánu. Samozřejmostí je jejich doživotní bezplatná aktualizace. Mapové pokrytí však není na území všech zemí 100% (bílá místa se vyskytují např. v Rumunsku či na Ukrajině). Nabízí také některé praktické funkce, mezi které patří například asistent řazení do jízdních pruhů, body zájmu, databáze radarů, noční a denní režim či hudební přehrávač. Poslech hudby si však nejspíš kvůli skutečně velmi nekvalitnímu zvukovému výstupu příliš neužijete. V případě potřeby můžete nastavit také vlastní trasu. Pozitivní je také odolnost vůči vodě (ustojí i déšť), nárazům a prachu. Video: Chválíme obsáhlé balení, v němž nic nechybí. Kromě samotného přístroje v něm najdete dva držáky a napájecí adaptéry (obojí do auta i na motorku), USB pro připojení do počítače, USB dobíjecí kabel do zásuvky, dotykové pero, šroubovák na otevírání speciální zátky, pinzetu na vyjmutí SD karty a manuál. Je třeba říci, že speciální kloubový držák dobře drží i při jízdě po nerovnostech. G550 za přijatelnou cenu nabízí vše, co by měla ve své základní výbavě obsahovat každá moto navigace, musíte však počítat s tím, že se nejedná o top model a má své mouchy. Ačkoli je určena i pro automobily, doporučujeme ji především motorkářům.
 • nízká pořizovací cena
 • příslušenství
 • odolnost
 • doživotní bezplatná aktualizace map
 • handsfree
 • málo kontrastní zobrazení
 • nečitelný displej při přímém slunci
 • displej je náchylný k poškrábání
Zjistit cenu Zajímají vás navigace Garmin?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
NAVITEL G550

Navigace pro motorky, kterou jde použít i v autě. Nabízí solidní poměr mezi cenou a výbavou, takže je jasné, že mezi top modely nepatří. Právě slabší displej je hlavní Achillovou patou tohoto výrobku.

Mapové podklady
7
Ovládání
7
Navigace
8
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,jak provedu aktualizaci map,když v nastavení není připojení na WiFi.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo