Recenze Neato Botvac D3 Connected

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Neato Botvac D3 Connected splňuje všechny přednosti, které tato značka nabízí. Má velký zásobník na odpad 0, 77 l, připojení na Wi-Fi a možnost dálkového ovládání. Velký kombinovaný kartáč je vhodný na všechny typy podlah, i když lepších výsledků dosahuje spíše na hladkých a tvrdých plochách. Uvítají ho především majitelé chlupatých mazlíčků. Stejně jako u jiných modelů této značky, také u tohoto je neprakticky vyřešeno vysypávání odpadu, kdy část nečistot vypadává opět na zem. V balení nenajdete magnetické pásky, které fungují jako virtuální stěna, takže si je budete muset dokoupit zvlášť. Přečtěte si, jaký názor jsme si na Neato Botvac D3 Connected udělali my! Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení100 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2100 mAh
Výdrž na jedno nabití60 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,77 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů0
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů2
Maximální výška překážek2 cm
Výška10 cm
Průměr33 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybsystematický

Ovládání

Každý robotický vysavač potřebuje ke svému fungování základnu. Ne jinak je tomu také u Neato Botvac D3 Connected. Základna by měla být umístěna u stěny nebo jiné pevné překážky, aby do ní vysavač mohl snadno zaparkovat. V blízkosti by měla být elektrická zásuvka. Napájecí kabel je poměrně dlouhý, takže jej můžete smotat na kolíky, které se nachází v zadní straně základny. Kabel se nebude zbytečně válet na zemi a robot se o něj nezasekne. Kolem základny by měl být z každé strany alespoň 1 m místa (zepředu, zprava i zleva). Než začnete robotický vysavač používat, odstraňte ze všech senzorů (a to i na základně) ochranné fólie. Nepodléhejte zvyku, že když na senzorech ochrannou fólii necháte, budete tím chránit vysavač a prodloužíte mu tím jeho životnost. Pokud zůstanou senzory zalepené, nemusejí dobře fungovat, a to u robotického vysavače není právě žádoucí. Před prvním použitím je nutné vysavač nabít na maximum kapacity. To poznáte tak, že kontrolka stavu baterie bude svítit nepřetržitě zeleně. Nabíjecí konektory se nenacházejí vespod vysavače, ale na přední zaoblené straně.

Tlačítka a stavové kontrolky

Na vysavači najdete 1 tlačítko a 2 stavové kontrolky (indikátory). Kulatá část, která vystupuje z horní části vysavače je navigace/skener, kterým si robot mapuje okolí.
 • Tlačítko Start – velké tlačítko, které se nachází vedle dvou indikátorů (stav baterie a Info).
 • Info LED – jedná se o stavovou kontrolku s označením i, která vás informuje o procesech, které ve vysavači probíhají, většinou vás upozorní na poruchu nebo spárování s mobilním telefonem.
 • Indikátor stavu baterie – upozorňuje vás na stav nabití baterie.

Ovládání a významy indikátorů

Tlačítko START
Tlačítko StartČinnostSvětelná indikace Info
Zahájení vysávání1 stisknutí – vysavač začne vysávatsoustavně svítící modrá
Nastavení režimu SPOT2 stisknutí – vysavač začne uklízet v režimu SPOTsoustavně svítící bílá
Pauza nebo pokračování v úklidu1 stisknutí tlačítka během vysávání uvede vysavač do režimu pauza/ pokračování v úklidu bude zahájeno 1 stisknutím tlačítka Startkontrolka bliká
Vypnutí vysavače a zrušení úkliduTlačítko Start držte stisknuté po dobu 5 vteřinIndikátory zhasnou a robot přehraje melodii
Indikátor baterie
Činnost robotaBarvaVýznam
ÚklidStále svítící zelenáBaterie je plně nabitá
ÚklidStále svítící oranžováBaterie není plně nabitá a před úklidem je potřeba robota nabít
NabíjeníBlikazeleBaterie ještě není plně nabita, ale robot už může začít s úklidem
NabíjeníBlikaoranžoJedná se o rychlé nabíjení, které musí být před zahájením úklidu plně dokončeno
Vysavač je vhodný pro vysávání místností o rozloze až 170 m2. Během úklidu dokáže sám vyhodnotit, kdy úroveň baterie klesla natolik, že se musí jet dobít, aby mohl dál pokračovat v práci. Po dobití začne s úklidem tam, kde naposledy skončil. Během jednoho úklidového cyklu může vysavač 3x vysávat a 2x se dobít. Při prvních vysáváních je dobré vysavač sledovat. Zjistíte tím, které části pokojů mu dělají problémy. Tyto problematické úseky můžete eliminovat tím, že třeba zvednete židle, smotáte záclony. Zkrátka pokoj přizpůsobíte tak, aby pohybu vysavače nic nebránilo. Při vysávání velkých pokojů si robot místnost rozčlení do částí o velikostech 4×4 m, aby dosáhl co nejvyššího pokrytí. Vysavač je naprogramovaný tak, aby uklízel místnost po místnosti. Tato schopnost funguje pouze, pokud dokáže detekovat dveře. Pokud ne, přejede sice do další místnosti, aniž by s úklidem předchozí skončil, ale před kompletním dokončením úklidu se do nedouklízené místnosti vrátí a úklid dokončí. Pokud budete chtít uklidit jen jednu místnost, bude potřeba do další zavřít dveře. Pokud vysavač nevyjíždí ze základny, skončí tam, kde úklid začal. Poté se doporučuje ho ihned přenést na základnu. Pokud chcete vysavači vytyčit hranice, použijte k tomu magnetické pásky, které fungují podobně jako virtuální stěna. Nedovolí vysavači jet tam, kam nemá. Pásky se kupují smotané, takže špatně drží tvar. Proto se doporučuje je na zem přilepit oboustrannou lepicí páskou. Během vysávání se nedoporučuje zdvihání a přenášení vysavače, protože může dojít k jeho dezorientaci. Mohl by začít s úklidem již uklizené části, což není žádoucí. Pokud je však nutné robota zvednout třeba kvůli odstranění nečistot z kartáče, snažte se ho vrátit co nejblíže místu, odkud jste ho zvedli. Nejdále by se měl nacházet 30 cm od tohoto místa. Stejně jako u klasických vysavačů i robotickému vysavači dělá problém vysávání malých koberečků nebo koberců s třásněmi.

Funkce

Natavení Wi-Fi a mobilní aplikace

Abyste mohli plně využívat všech možností, které vysavač nabízí, je nutné ho připojit k Wi-Fi a stáhnout si potřebnou aplikaci. Tu najdete v App Store nebo Google play pod názvem Neato aplikace. Než začnete robota připojovat k Wi-Fi budete potřebovat znát název sítě a heslo. Po stažení aplikace se řiďte pokyny, které vám sdělí. Jak poznám, že se robot páruje s Neato aplikací? Spárování robota trvá zhruba 60 minut. O stavu připojení vás bude informovat barva a světelné signály ikony Info.
Barva a světelný signálVýznam
Pomalu blikající modráVysavač se nachází v režimu párování
Rychle blikající modráProbíhá spárování robota a aplikace
Stále svítící modrá (svítí po dobu 5 vteřin)Spárování bylo úspěšné
Stále svítící červená (svítí po dobu 5 vteřin)Robota a aplikaci se nepodařilo spárovat
Pokud se spárování nepovedlo, je nutné robota opět vrátit do režimu párování. Pro obnovení továrního nastavení stiskněte zároveň tlačítko Start a pravý nárazník (pravý nárazník tlačte směrem zprava doleva), držte je po dobu 10 vteřin. Poté stiskněte tlačítko Start a dále pokračujte podle pokynů v aplikaci. Pomocí aplikace můžete zahájit, přerušit, pokračovat nebo zrušit úklid a poslat robota do základny. Kromě toho můžete využít naplánování úklidu, funkci instantních oznámení nebo natavení uklízecího režimu SPOT a řešení problémů.

Plánovaný úklid

Úklid si pomocí aplikace můžete naplánovat na kterýkoliv den v týdnu a na kteroukoliv hodinu. Vysavač se spustí automaticky.

Úklid v režimu SPOT

Režim SPOT supluje smetáček a lopatku. Hodí se především na vysávání znečištěného místa, třeba když na zem vysypete cukr nebo jiný nepořádek. Během režimu SPOT vysavač uklízí prostor o rozloze 2×2 m. Vysavač je potřeba postavit čelem do blízkosti nepořádku.

Pokračování v úklidu

Robotický vysavač Neato Botvac D3 Connected dokáže vyhodnotit, kdy je jeho baterie příliš slabá na to, aby dokončil celý úklid. Proto odjede do základny a po nabití pokračuje v úklidu tam, kde skončil.

Instantní oznámení

V aplikaci si můžete nastavit, aby vám pravidelně chodilo oznámení o stavu vašeho vysavače. Informace se týkají dokončení úklidu, výstrah a podobně.

Řešení problémů

Pokud se při používání vysavače vyskytnou nějaké problémy, najdete v aplikaci jejich význam a řešení. Podrobnější informace o chybě je možné najít v sekci HELP.

Chytré hodinky, tablet a ovládání z více chytrých zařízení

Vysavač je možné ovládat z více chytrých zařízení. Stačí si jen stáhnout aplikaci a přihlásit se k danému účtu. Kromě toho je možné ovládat robota a dostávat notifikační oznámení i do chytrých hodinek.

Údržba

Aby vysavač správně fungoval a dobře vysával, je zapotřebí ho pravidelně udržovat. Nádobu na prach je ideální vyprazdňovat po každém vysávání, ale je také možné počkat, dokud vás na nutnost vyprázdnění neupozorní aplikace. Filtr by se měl měnit každé 2 měsíce, ale je možné i dříve. Záleží jak často a jaký nepořádek vysáváte. Pro údržbu je možné využít hřeben se řezákem vlasů/vláken. Od prachu je potřeba očistit také všechny průduchy. Kombinovaný kartáč je potřeba zbavit vlasů a vláken a to nejen z gumové a štětinové části, ale také z jeho koncovek. Po odklopení chrániče můžete celý kartáč z vysavače vytáhnout. Horní část robota a prostor v okolí laseru je možné udržovat měkkým navlhčeným hadříkem. Senzory zespodu se čistí suchou textilií.

Jak vysává

Hned v úvodu bychom rádi upozornili na to, že vysavač nemá postranní přimetací kartáček, který u většiny robotických vysavačů slouží k tomu, aby vymetl rohy a špatně dostupná místa. Vysavače Neato se sice pyšní tím, že díky unikátnímu tvaru D se dostanu ke stěnám a do rohu lépe než jejich konkurence, ale přimetací kartáček zkrátka chybí. Rozhodně se nepopere s prachem ve štěrbinách. Velkou výhodou oproti konkurenčním modelům je opravdu velký hlavní kartáč, který je téměř o polovinu větší než u ostatních vysavačů. Je to dané tím, že kartáč je umístěný v přední rovné části a ne mezi koly, což by jeho velikost limitovalo. Kartáč je kombinovaný, takže se hodí jak na hladké, tak na kobercové podlahy a dobře se popere se zvířecími chlupy. Větší nečistoty a chlupy jsou do odpadní nádoby dobře nasměrovány pomocí gumových stěrek, pro prach a vlasy je zase vhodná štětinová část. Prach a drobky z tvrdých podlah vysaje velmi uspokojivě. Horší už je to s prachem na koberci, se kterým si příliš úspěšně neporadí. Zato drobky z koberců vysaje dobře. Zmínit musíme také opravdu velkou nádobu na prach, kterou robotické vysavače Neato disponují. Její objem je 0,77 l, což je mnohem více než nabízí většina konkurence. Není nutné ji vysypávat tak často, jako zásobník o objemu 0,5 l. Na nutnost vyprázdnění vás upozorní aplikace. Indikátor stavu zásobníku přímo na těle vysavače nenajdete. Co se nám rozhodně nelíbí, je způsob vyprazdňování zásobníku. Při tomto úkonu je nutné vytáhnout filtr, který slouží jako „špunt“. Pokud ho odděláte, část nepořádku vám rozhodně vypadne zase zpět na zem, protože nečistoty jsou na filtru přilepeny. Velkým plusem je také to, že vysavač můžete ovládat pomocí Wi-Fi přes chytrá zařízení. Navíc ho může díky aplikaci a účtu ovládat i více zařízení. Stačí si jen do každého chytrého zařízení appku stáhnout. Vyšší řady této značky zákazníkům nabízejí i statistky úklidu nebo mapování úklidu, což tento model bohužel nemá. Naštěstí mu však nechybí funkce naplánování úklidu na kterýkoliv den ve kteroukoliv hodinu. Můžete si také nastavit upozornění, které vám bude na mobil chodit. Na vysavači nenajdete tlačítko DOCK nebo Home, což je podle našich zkušeností docela zvláštní. Vysavač tak do nabíjecí stanice můžete poslat jen přes aplikaci, a to až po 15 minutách akce. Dokování totiž jinak probíhá automaticky po dokončení úklidu nebo v případě nutnosti nabít baterii. Pokud byste vysavač chtěli do základny umístit dřív, budete ho muset přenést ručně. Protože je vysavače poměrně vysoký (10 cm) nedostane se pod nižší nábytek, můžete se také stát, že může pod nábytkem kvůli vystouplému senzoru na monitorování prostředí uvíznout. Vyšší třídy této značky nabízejí navíc ještě funkci Find Me, kterou využijete v momentě, že se vysavač někde zasekne a vy ho nemůžete najít. Dá o sobě vědět zvukovou signalizací. V balení také bývá přibalena magnetická páska, což u tohoto modelu není, takže pokud budete mít zájem, budete si ji muset přikoupit. Výrobce k těmto vysavačům vůbec nenabízí virtuální stěny, ale jen magnetické pásky, které mají funkci virtuální stěny suplovat. Skutečně tak fungují, ale nám se nelíbí jejich použití. Je nutné je permanentně přilepit na zem, což rozhodně nevypadá dobře, a pokud je schováte pod koberec, nemusí spolehlivě fungovat. Při lepení doporučujeme používat speciální oboustrannou lepicí pásku na koberce, po které nezůstávají na zemi zbytky lepidla. Vysavač dokáže překonat práh o výšce 2 cm, ale problém je, pokud je práh široký, protože se čas od času stane, že se na něm zasekne. Poměr mezi dobou nabití a výdrží na jedno nabití je průměrný. Baterie se nabíjí 100 min a dokáže vysávat až 60 min. Při našem testování jsme zjistili, že vysavač může začít vysávat již po 54,5 minutách od doby, co ho připojíte k dokovací stanici. Na trhu existují i vysavače s lepším, ale i mnohem tragičtějším poměrem. Aplikace je jen v angličtině, což je škoda, ale zároveň je aplikace a ovládání tak jednoduché, že čeština ani není zapotřebí.

Zkušenosti

 • Na trhu je k dostání i verze vysavače Neato Botvac D3 Plus Connected, který se od námi testovaného modelu liší jen v tom, že v balení najdete 3 ks High Perfomance filtrů.
 • Pokoj o velikosti 3+1 dokáže vysát za hodinu.
Zjistit cenu Zpět na seznam všech vysavačů tudy.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
Neato Botvac D3 Connected

Vysavač je uživatelsky velmi příjemný. Pokud si stáhnete aplikaci, budete moct využít všechny jeho přednosti a funkce, které nabízí. Dobře se popere se zvířecí srstí. Poměr mezi dobou nabití a výdrží na jedno nabití je průměrný. Velkým plusem je objemná nádoba na odpad a velký hlavní kartáč, mínusem je, že přimetací kartáček chybí. Nepraktické je také vysypávání nádoby na odpad.

Výdrž
6.8
Provoz
7.4
PLUSY
 • velká nádoba na odpad
 • možnost ovládání přes chytrá zařízení
 • připojení na Wi-Fi
MÍNUSY
 • nepraktická instalace magnetických pásků
 • nepraktické vysypávání odpadní nádoby
 • na těle vysavače chybí tlačítko DOCK
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo