Recenze Neato Botvac D5 Plus Connected

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Výkonným, chytrým a drahým pomocníkem je Neato Btovac D5 Plus Connected. U tohoto robotického vysavače se opravdu nemusíte bát, že by jen foukal vzduch, ohlušoval vás a uklízel jen ledabyle. Přístroj disponuje velkým 28centimetrovým kartáčem, velkou nádobou na prach 0,77 l, a navíc má funkci automatického dokončení úklidu. Tím výčet pozitiv však zdaleka nekončí. Můžete ho připojit na Wi-Fi a ovládat prakticky odkudkoliv a aktualizovat mu software. Nepraktické jsou však magnetické pásky. Přečtěte si, proč se vyplatí do tohoto vysavače investovat! Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení150 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie4200 mAh
Výdrž na jedno nabití120 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,77 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů2
Maximální výška překážek1,5 cm
Výška10 cm
Průměr33,5 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybsystematický

Ovládání

Vysavač pro dobíjení baterie potřebuje základnu, kterou byste měli postavit ke stěně nebo jiné pevné překážce, která jí nedovolí se pohnout během toho, kdy se bude vysavač dokovat. Umístěte ji blízko zásuvky a přečnívající spojovací kabel namotejte do zadní stěny základny, aby se nepovaloval na zemi. Aby mohl vysavač základnu snadno najít a pohodlně do ní zajet, je dobré, aby kolem ní byl z každé strany alespoň 1 m místa (zepředu, zprava i zleva). Horní strana vysavače má vprostřed zakulacené části kryt na laser, kterým si vysavač mapuje prostředí. Na opačné straně najdete tato tlačítka a indikátory:
 • tlačítko Start – slouží pro zahájení a přerušení vysávání, při delším stisknutí vysavač tímto tlačítkem vypnete,
 • Indikátor info – informuje vás o stavu Wi-Fi připojení, úklidu a chybových hlášení,
 • Indikátor baterie – upozorňuje vás na stav a činnost baterie a chybová hlášení, která se s baterií pojí.

Ovládání a nastavení na vysavači

ČinnostPokynBarva indikátoru info
Zahájení úklidu1x stiskněte tlačítko Startstále svítící modrá
Úklid v režimu SPOT2x stiskněte tlačítko Startstále svítící bílá
Pauza a pokračování v úklidu1x stiskněte tlačítko Start pro pauzu 1x stiskněte tlačítko Start pro pokračování úkliduBěhem pauzy indikátor info bliká
Zrušení úklidu a vypnutítlačítko Start držte po dobu 5 vteřinVysavač se vypne, LED indikátory zhasnou a uslyšíte melodii

Indikátor stavu baterie

Činnost vysavačeBarva indikátoru baterieVýznam
Úklidsvítí zelenánabití baterie je dostatečné
Úklidsvítí oranžovábaterie je nedostatečně nabitá a před úklidem je potřeba ji nabít
Nabíjeníblikazelebaterie se ještě nabíjí, ale kapacita baterie již dostačuje k úklidu
Nabíjeníblikaoranžorežim rychlého nabíjení, který musíte nechat trvat až do konce
blikačerveproblém, jehož řešení najdete v návodu
Během prvního vysávání je dobré robota pozorovat při práci, abyste věděli, které části pokoje mu dělají problémy a případně překážky odstranit. Určitě mu pomůže, když ze země zvednete kabely nebo misky s vodou pro vaše mazlíčky. Vhodné je i smotání záclon. Vysavač má funkci automatického nabíjení a dokončení úklidu. Pokud tedy během úklidu detekuje, že stav baterie je nízký, zajede se dobít do základny a v úklidu pokračuje tam, kde skončil. Na jeden úklidový cyklus se může 2x dobít a provede 3 vysátí. Díky tomu zvládne uklidit prostor o rozloze 420 m2. Aby bylo vysávání co nejefektivnější, vysavač si velké prostory rozdělí na plochy o velikosti 4×4 m, aby opravdu vysál každou část pokoje. Pokud může vysavač detekovat dveře, bude vysávat nejdříve jednu místnost a až po jejím kompletním uklizení se přesune do místnosti další. Pokud by se stalo, že by vysavač uklidil jen jednu část místnosti, a poté se přesunul do následující, vrátí se před koncem úklidu do předchozí místnosti, kde provede dovysátí. Vysavač nemá možnost použití virtuální stěny a podobných zařízení, ale výrobce nabízí magnetické pásky, které fungují na podobném principu jako virtuální zeď. Pásky se pokládají na zem tak, aby bylo zamezeno vjezdu robota do prostor, které nechcete, aby uklízel. Pásky je dobré na zem přilepit oboustrannou izolepou, aby dobře držely. Pokud chcete uklidit jen jednu místnost, stačí zavřít dveře, aby se vysavač nepřesouval do dalších pokojů. Během vysávání se nedoporučuje robota přenášet z místa na místo. Mohlo by dojít k jeho dezorientaci a nesystematičnosti v úklidu. Pokud byste robota během vysávání potřebovali zvednout, třeba kvůli odstranění namotaných vlasů na kartáči, je potřeba ho vrátit nejdále 30 cm od místa, kde stál původně, aby byl schopen v úklidu efektivně pokračovat dál. Pro plnohodnotné využití veškerých možností robota je nutné, abyste ho připojili na vaši domácí Wi-Fi a do chytrého telefonu nebo tabletu stáhli příslušnou aplikaci. Bez ní nebude možné využívat třeba plánování úklidu.

Funkce

Wi-Fi a mobilní aplikace Pro připojení k vaší Wi-Fi síti budete potřebovat znát její název a heslo. Jak na to:
 • z App Store nebo Google Play si stáhněte aplikaci Neato a postupuje podle pokynů, které vám aplikace sdělí,
 • vysavač připojíte kliknutím na pokyn Connet your robot,
 • spárování mezi vaší sítí a robotem bude trvat asi 60 minut.
Během spárování bude Indikátor info signalizovat:
Barva a způsob světelného signáluVýznam
modrá, která bliká pomaluvysavač se nachází v režimu spárování
modrá, která bliká rychlevysavač se páruje s mobilní aplikací
modrá, která nepřerušovaně svítí (5 vteřin)spárování bylo úspěšně ukončeno
červená, která nepřerušovaně svítí (5 vteřin)spárování nebylo úspěšné
Pokud se vám spárování nepodaří provést během 60 minut, bude potřeba, abyste robota vrátili do režimu spárování.
 • Po dobu 10 vteřin držte stisknuté tlačítko Start a pravý nárazník.
 • Tím se robot vrátí do továrního nastavení.
 • Stiskněte tlačítko Start pro zapnutí robota.
 • Modrá pomalu blikající barva signalizuje, že je robot v režimu párování.
 • V aplikaci postupujte podle pokynů Connect your robot.
Robotický vysavač podporuje jen 2.4 GHz Wi-Fi. Robotický vysavač můžete ovládat z více zařízení na jednou. Může ho mít pod kontrolou celá rodina. Stačí si jen appku stáhnout do dalšího telefonu nebo tabletu a připojit se ke stejnému účtu.

SPOT

Tento režim můžete nastavit buď přímo na vysavači tak, že 2x za sebou stisknete tlačítko Start. Využít můžete také pokyn v aplikaci. Robota postavte doprostřed čelem k místu, které chcete uklízet. Úklid bude proveden na ploše o velikosti 2×2 m. Je to tedy ideální režim v momentě, kdy omylem na zem vysypete cukr nebo podobný nepořádek.

Automatické dokončení úklidu

Pokud robot během vysávání vyhodnotí, že je potřeba dobít baterie, bude po nabití pokračovat v úklidu tam, kde skončil.

Plánované uklízení

Naplánovat si úklid na určitý den v týdnu i na jakoukoliv hodinu je možné pouze s mobilní aplikací. Naplánovat si můžete úklid i na každý den v týdnu. Pokud víte, že budete delší dobu pryč a nechcete, aby vysavač uklízel automaticky, můžete režim plánovaného uklízení vypnout tlačítkem Off.

Instantní oznámení

Jedná se o funkci, kterou můžete využít jen s mobilní aplikací. V ní si nastavíte, že chcete dostávat zprávy a upozornění o stavu vašeho robota.

Řešení problémů

Pokud vám vysavač nahlásí problém, máte možnost díky mobilní aplikaci zjistit podrobnosti. Zároveň se dozvíte, jak na jeho vyřešení.

Find me

Jedná se o funkci dostupnou pouze s aplikací. Pokud by se stalo, že by robot někde uvíznul a vy ho nemohli najít, stačí jen stisknout příslušnou ikonu a vysavač začne vydávat zvuky, takže jej snadno najdete. Díky mobilní aplikaci můžete, a to se také doporučuje, aktualizovat software nebo některé funkce napojit na chytré hodinky. Budete mít také možnost se podívat na statistiky spojené s úklidem nebo si nastavit upozornění na výměnu filtru.

Údržba

Údržbu vysavače je nutné provádět pravidelně. Vysavač bohužel nemá samostatnou ikonu, která by vás upozornila na nutnost vysypání odpadní nádoby. Objem zaplnění je možné kontrolovat nebo nastavit v aplikaci, abyste věděli, kdy je nejvyšší čas nádobku vysypat. Ovšem výrobce doporučuje ji vysypávat po každém vysávání. Filtr čistěte při každém vysypávání nečistot. Pro tuto činnost použijte přiložený čistící hřeben. Filtr je dobré vyměnit po 1 až 2 měsících nebo dříve, pokud je to potřeba. Kartáče je dobré také měnit pravidelně, ideálně po 6-8 měsících. Čistěte je po každém vysátí. Přimetací kartáček jde snadno vyjmout, takže můžete vyčistit i žlábek pod ním. K velkému kartáči se dostanete zvednutím chrániče. Odstraňte z něj všechny nečistoty a věnujte se i krajům a tyčinkám kartáče. Horní část robota můžete otírat navlhčeným měkkým hadříkem, senzory otírejte suchým měkkým hadříkem.

Jak vysává

Vysavač si díky opravdu velkému hlavnímu kartáči a vysokému sacímu výkonu dobře poradí s nejrůznějšími nečistotami, a to i většími jako je například zrnko rýže. Oproti konkurenci má hlavní kartáč umístěný v přední části, takže není limitován prostorem mezi koly, jako je tomu u jiných výrobků. Kartáč má délku 28 cm a je kombinovaný, takže si dobře poradí s prachem, srstí od zvířat i pevnějším odpadem. Z našeho testu vyplynulo, že z tvrdé podlahy dokáže smést 90 % na kousky nastříhaného papíru, 100 % rýžových zrnek a 95 % mouky. Na koberci dosahuje stejných účinků kromě vysávání mouky, protože té dokázal sesbírat jen 85 %. Co se rozměrů týče, vysavač je poměrně velký a vysoký. Výška 10 cm mu umožňuje vjet jen pod vyšší nábytek. Patří mezi hlučné vysavače, přesto, že výrobce uvádí, že síla hluku dosahuje 60 decibelů, můžete naměřit i 70 dB. Poradí si s překážkami vysokými zhruba 2 cm. Díky laserovým senzorům si pokoj dokáže zmapovat a pohybovat se systematicky, takže se nestává, že by některý kousek vynechal. Do nábytku téměř vůbec nenaráží. Výhodou laserové navigace je fakt, že není limitovaná osvětlením, takže nezáleží na tom, jestli budete vysávat ve dne nebo v noci. Díky ní také nemá problém s bílým nebo černým nábytkem. Velkou výhodou je, že ho můžete připojit na Wi-Fi a ovládat ho na dálku třeba když jste venku. Naplánovat si můžete také pravidelný úklid, a to až na 7 dní v týdnu. Atraktivní je funkce Fin dme, pokud by se vysavač někde zasekl a vy ho nemohli najít. Pokud však na zemi nenecháte smotané šňůry a kabely a pokoj alespoň trochu připravíte na vysávání robotem, nebudete tuto funkci potřebovat. Plusové boty robotu přidáváme za funkci automatického dokončení úklidu. Po nabití tedy začne uklízet tam, kde skončil a zbytečně si nevybíjí baterii úklidem již jednou uklizeného prostoru. Docela nepraktické se nám jeví magnetické proužky, které mají simulovat podobnou funkci jako virtuální zeď. Vysavači tedy vytyčíte prostor, kde vysávat nemá. Proužky je však nutné k podlaze přilepit, což se nám jeví neprakticky obzvlášť, když musíte použít obou stranou lepicí pásku. V tom případě je dobré se podívat po takové, která půjde z podlahy snadno odstranit. V některých internetových diskuzích se můžete dočíst, že pokud máte koberec, je dobré magnetické pásky položit pod ně. My bychom to však nedoporučovali, protože vysavač proužek nemusí zaznamenat. A pokud proužek položíte jen na koberec, je to velmi nepraktické. Ještě horší je, pokud ho na něj přilepíte, protože to vypadá nevzhledně. Výrobce bohužel virtuální stěnu v nabídce vůbec nemá. Na vysavači nám také vadí, že nemá indikátor stavu zásobníku na odpad. Proto je nejlepší zásobník po každém vysávání vysypat. Robot vás však upozorní, pokud je potřeba očistit kartáče nebo provést údržbu vysavače, aby dobře fungoval. Zásobník na odpad má HEPA filtr, který je potřeba při každém vysypání také vyčistit a po měsíci až dvou vyměnit za nový. Na těle vysavače budete jen marně hledat tlačítko Home nebo Dock, které by vysavač poslalo do dokovací stanice. Vysavač si tam po dokončení úklidu zajede sám. Pokud vysávání zrušíte a vysavač vypnete, budete ho muset do dokovací stanice přenést. Dokovat vysavač můžete manuálně jen přes aplikaci, ovšem je to obtížné a ne vždy se to povede. Pokud budete pravidelně aktualizovat software, získá vysavač vychytávky, kterými jsou vybaveny vyšší řady modelů této značky. Velmi dobrý je poměr výdrž a nabití baterie. Oproti konkurenci vyniká ve velikosti objemu nádoby na prach, který je 0, 77 l.

Zkušenosti

 • Na trhu je k dostání také model Neato Botvac D5 Connected, který se od recenzovaného liší pouze v tom, že jeho balení neobsahuje 4 HEPA filtry, ale jen 2.
 • Plochu o rozloze 35 m2 vysaje za 30 minut.
Zjistit cenu Zkuste i jiné automatické vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Neato Botvac D5 Plus Connected

Vysavač má funkci dokončit úklid a je možné ho díky aktualizaci software vylepšovat. Praktická je také velká nádoba na prach a velký kartáč. Negativem je vysoká pořizovací cena, magnetické pásky a problematické dokování přes mobilní aplikaci.

Výdrž
7.4
Provoz
7.8
PLUSY
 • dobrý poměr výdrž a nabití baterie
 • velká nádoba na odpad
 • velký hlavní kartáč
 • připojení na Wi-Fi
MÍNUSY
 • problematické dokování přes appku
 • magnetické pásky
 • vysoká pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo