Recenze Neato Botvac D85

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Ne tolik známá, ale o to lepší je značka robotický vysavačů Neato. V naší republice nemá až takovou propagaci, ale můžeme říct, že její vysavače patří k těm opravdu chytrým a lepším. Neato Botvac D85 má laserovou navigaci, takže téměř nenaráží do nábytku a po prostoru se pohybuje systematicky. Oproti konkurenci má mnohem větší zásobník na odpad o objemu 0,77 l. Nešťastný je jen způsob jeho vyprazdňování, kdy se část nečistot může dostat ven a také chybějící Wi-Fi nebo dálkové ovládání. Přečtěte si, všem D85 vyniká a kde má naopak rezervy! Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení180 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie3600 mAh
Výdrž na jedno nabití90 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníne
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,77 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů2
Maximální výška překážek2 cm
Výška10 cm
Průměr35 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybsystematický

Ovládání

Před tím, než vysavač spustíte, je nutné odstranit všechny fólie, které chrání čidla vysavače i základny. Tyto fólie se často nechávají na různých elektrických spotřebičích, aby povrch skla nebo displeje zůstal co nejdéle nepoškrábaný. V případě robotického vysavače to však neplatí, protože pokud by fólie zůstaly na senzorech, nemusel by vysavač správně pracovat. Nabíjecí základu umístěte ke stěně v blízkosti zásuvky. Pokud je přívodní kabel moc dlouhý, můžete ho smotat na kolíky, které se nachází v zadní straně základny, nebo ho můžete schovat pod nábytek. Je důležité, aby se kabel jen tak nepovaloval na zemi, protože by mohl vysavači komplikovat pohyb. Základnu umístěte ke stěně nebo jiné pevné překážce tak, aby se při dokování vysavače nemohla pohnout. Z každé strany by kolem ní měl být nejméně 1 m volného prostoru, aby ji vysavač vždy snadno našel a mohl do ní bez problémů zaparkovat. Před tím, než začnete uklízet, je nutné vysavači zapnout baterii. Zapínání najdete uvnitř vysavače pod nádobou na prach. Jedná se o páčku, u které se nachází dva proužky. Jeden zelený = zapnuto/On, druhý červený = vypnuto/Off. Před zahájením vysávání si zvolte jazyk ovládání, nastavte datum a čas. K nastavování a programování vám poslouží malý displej a ovládací tlačítka na pravé straně vysavače.

Ovládací prvky

 • Displej
 • Šipka nahoru
 • Šipka dolu
 • Šipka zpět
 • Podlouhlé tlačítko – vstup do Menu a OK
 • Tlačítko pro úklid – symbol domečku
 • Tlačítko pro uklízecí režim SPOT – čtvereček
U hodin si můžete vybrat, zda je budete chtít nastavit ve 24hodinovém nebo 12hodinovém formátu. Nejdříve si nastavíte formát času, poté den a následně hodiny a minuty. V menu se pohybujete šipkami. Pro výběr možnosti nastavení a potvrzení nastavení slouží podlouhlé tlačítko. Krok zpět provedete šipkou zpět. Pokud si chcete nastavit naplánování úklidu, stačí vstoupit do menu a vybrat odkaz s plánováním úklidu. Vysávání si můžete nastavit až na 7 dní v týdnu na jakoukoliv hodinu a minutu. Každý den můžete vysávat v jiný čas. Pokud si přejete některý den zrušit nebo změnit čas, opět to provede v menu. Ovládání je velmi inteligentní a intuitivní, takže tlačítko OK vám vždy oznámí, co bude provedeno, pokud ho stisknete. Např.: Zrušit? Nastavit? Úklid se zahajuje stisknutím tlačítka se symbolem domečku. Nepleťte si ho s funkcí dokování, protože tlačítko na vyslání vysavače do dokovací stanice tady není. Do nabíjecí stanice ho můžete poslat navolením v menu.

Uspání a probuzení vysavače

Pokud chcete vysavač probudit, stiskněte tlačítko se symbolem domečku. Pro uspání vysavače podržte toto tlačítko po dobu 5 vteřin.

Zahájení, přerušení a zrušení úklidu

Pro zahájení běžného úklidu stiskněte tlačítko se symbolem domečku. Pro úklid jen vybrané části stiskněte symbol se čtverečkem. Pozastavení vysávání provedete stisknutím buď symbolu domečku, nebo čtverečku. Pro zastavení úklidu stiskněte buď symbol domečku, nebo čtverečku a na displeji v menu vyberete možnost zastavit úklid.

Před prvním použitím

Před prvním použitím je dobré nechat robotický vysavač nabíjet alespoň 12 hodin. Pro dosažení maximální kapacity baterie je dobré vysavač nechat 3-5x úplně vybít a nabít. Tlačítko se symbolem domečku zároveň funguje jako stavová kontrolka indikátoru baterie.

Barvy indikátoru a jejich význam

Barva a světelný signálVýznam
Soustavně svítící zelenáBaterie je plně nabitá a robot je připraven k úklidu.
BlikazeleBaterie se nabijí, ještě není plně nabitá, ale je možné zahájit úklid.
BlikaoranžoBaterie se nabíjí a ještě není možné zahájit úklid.
Soustavně svítící oranžováOhlášení chyby, kterou si můžete přečíst na displeji.
Pokud indikátor svítí oranžově, pravděpodobně došlo k nějaké chybě, např. vysavač se o něco zasekl a nemůže pokračovat dál. Na displeji se objeví zpráva, o co pravděpodobně jde, a pokud příčinu odstraníte a zmáčknete OK, vysavač bude pokračovat ve vysávání. Robot dokáže vysát prostor o velikosti 280 m2, díky funkci dokončení úklidu může provést 3 cykly vysávání s dvojím nabitím. Pokud chcete robotovi vymezit hranice, kam by neměl jezdit, použijte magnetické pásky, které by se k podlaze měly přilepit. Druhou možností je zavřít dveře a nechat robota uklízet jen v jedné místnosti.

Funkce

Dokončení úklidu

Robot automaticky rozpozná, kdy mu baterie klesne pod určitou hranici a je potřeba ji nabít. V tom případě úklid přeruší a jede se dobít do dokovací stanice. Dokončení úklidu provede po dobití. S dokončováním začne tam, kde původně skončil, takže si zbytečně nevybíjí baterii na znovuuklízení uklizeného místa.

Uklízecí režim SPOT

Pokud se vám při vaření stane nehoda a rozsypete moukou nebo cukr nebo jinou nečistotu na zem, můžete využít uklízení v režimu SPOT. Vysavač se bude věnovat vybrané oblasti v rozsahu 1,2 x 1,8 m. Je potřeba, abyste vysavač postavili čelem před tuto oblast a stiskli příslušné tlačítko.

Plánované uklízení

Díky plánovanému uklízení si můžete přesně navolit, v který den chcete uklízet a můžete si navolit přesně hodiny i minuty. Čas se může u každého dne lišit. Naplánované uklízení je také možné zrušit.

Údržba

Aby vysavač dosahoval při úklidu dobrých výsledků, je potřeba ho pravidelně udržovat a čistit. Nádoba na odpad má kapacitu 0,77 l a je dobré ji pravidelně vyprazdňovat. Ideálně po každém vysávání, ovšem na nutnost vyprázdnění vás robot sám upozorní. Nádobka se otvírá tak, že vytáhnete filtr. Při každém vysypání nádobky očistěte také filtr. Poslouží vám k tomu přiložený čistící hřeben. Filtr se doporučuje měnit jednou za 1-2 měsíce. Po úklidu také odstraňte namotané nečistoty z hlavního kartáče a jeho koncovek. Pro vyjmutí kartáče je potřeba oddělat kryt. Boční přimetací kartáček je k vysavači připevněn na magnet, takže s jeho odejmutím nebudete mít žádnou práci. Vyčistěte také všechny vzduchové otvory a pozornost věnujte i prostoru pod nádobkou na prach. Po vysávání je dobré otřít senzory proti pádu ze schodů a také mapovací laserový senzor na horní straně vysavače. Očistit ho můžete suchými vatovými tyčinkami do uší.

Jak vysává

Vysavač má kombinovaný kartáč, který je tvořen štětinami a gumovou částí. Štětiny si dobře poradí s koberci a chlupy od zvířat nebo lidskými vlasy. Tvrdší část je zase vhodnější na tvrdé podlahy. Díky tomuto spojení jsou i pevnější části nepořádku dobře nasměrovány a spolehlivě dopraveny do nádobky na odpad. Za pomoci laserového mapování se při vysávání robot pohybuje systematicky, takže nevynechává místa. Může se stát, že pokud robot najede na šikminu nebo vyvýšené místo (židle s podstavcem), zasekne se a nemůže se zorientovat. Pak začne prostor mapovat znovu a vysává od začátku. Jeho slabinou jsou také koberce s třásněmi. Pokud začne vysávat z jiného místa, než z dokovací stanice, vrátí se na místo, ze kterého začal. To znamená ne do základny, ale tam, odkud vyjel. Do základny ho tedy budete muset donést. Velkou výhodou kartáče je jeho velikost. Ta vysavač poměrně značně odlišuje od konkurence. Kartáč je zhruba 27 cm dlouhý, což je téměř o 10 cm více, než nabízí konkurenční modely. Větší velikost si výrobce mohl dovolit proto, že se kartáče nenachází mezi kolečky, jak je zvykem, ale je umístěný v přední části u senzorů. Poměr mezi dobou nabití a výdrží na jedno nabití je průměrný. Robot dokáže pracovat jen 90 min a nabíjí se 180 minut. V tomto ohledu si dokážeme představit vylepšení. Nádoba na prach je oproti konkurenci mnohem větší. Většinou se setkáte s kapacitou 0,4 – 0,5 l, ale D85 má objem 0,77 l, což už je slušné. Musíme však říct, že jeho otvírání a vysypávání je poměrně nepraktické. Abyste nečistoty ze zásobníku dostali, je nutné vytáhnout HEPA filtr, přičemž nečistoty jsou na něm nalepené, takže když si nedáte pozor a filtr od nádobky oddělíte silou, může se stát, že vám nečistoty vypadnou ven a prach se rozvíří po pokoji. Je proto nutné najít si pro otvírání správný grif. Lépe jsou na tom vysavače, která mají zásobník na odpad opatřený „dvířky“, která jen otevřete a prach vysypete. Filtr bývá v jiné části a odděluje se zvlášť. Pro vyčištění filtru se používá hřeben, který je součástí balení. Zuby hřebínku dobře pasují do mezer ve filtru, takže jím odstraníte dost usazeného a zaneseného prachu. Zahnutá část hřebínku je řezák, kterým se odstraňují namotané vlasy a chlupy. Nemusíte tedy používat nůžky. Ovšem bez použití vlastních rukou se neobejdete. Vlasy a chlupy je většinou potřeba odstranit rukama. Před filtr by se hodilo použít síťku, která by zabraňovala tomu, aby se nečistoty dostaly tak hluboko do filtru. Vysavač má poměrně velkou výšku, která je 10 cm, takže může vysávat jen pod takto vysokým nábytkem. Malou překážkou je laser, který se nachází v horní části. Jedná se o lehce vystouplou část, kvůli které se může stát, že vysavač uvízne pod nábytkem. Ovšem nestává se to často. Výrobce udává, že hlučnost přístroje je 60 dB, ovšem my jsme naměřili i hlučnost, která 60 dB značně přesahovala. Na nutnost vysypat zásobník nebo vyčistit kartáč vás robot automaticky upozorní. Ovládání a nastavení vysavače je velmi jednoduché. Menu ovládáte jen 4 tlačítky a celkově se jedná o velmi intuitivní nastavení, které zvládne každý. Trochu nás překvapilo, že na vysavači není tlačítko pro manuální dokování. Pokud chcete vysavač manuálně zadokovat, je potřeba tuto možnost zvolit v menu. Podle nás je tento postup příliš zdlouhavý, protože nejdřív musíte robota zastavit, a až poté mu přikázat aby vjel do dokovací stanice. To už je lepší, abyste ho vzali za madlo a přenesli do základny sami. Zmást vás může tlačítko se symbolem domečku, které u většiny vysavačů označuje návrat do základny. U tohoto modelu se však jedná o režim úklidu domácnosti, takže se jím vlastně spouští celý proces úklidu. Pokud dojde k nějaké poruše, vysavač vydá zvukový signál a na displeji se objeví oznámení toho, co se děje. Stačí, když příčinu odstraníte a stisknete OK. Vysavač bude pokračovat ve vysávání. Robot má také funkci dokončit úklid, což je velmi praktické. Pokud vyhodnotí, že je potřeba se během vysávání dobít, zajede na základnu a po dobití úklid dokončí tam, kde přestal. Trochu nás mrzí, že vysavač nemá možnost Wi-Fi připojení ani dálkového ovládání, což by při cenové hranici, do které spadá, měl mít. Dálkové ovládání výrobce ani nenabízí, takže nemáte možnost jeho přikoupení. Jako nepraktické také shledáváme magnetické hraniční pásky, které fungují podobně jako virtuální zeď. Virtuální zeď je však mnohem pohodlnější a praktičtější. Stačí ji jen postavit ke stěně jednoduše tam, kam nechcete, aby vysavač jezdil. Je poměrně neviditelná a nepřekáží. Oproti tomu magnetické pásky musíte na zem ideálně přilepit. Navíc v balení jsou dodávány jen 2 m, které někdy nemusí stačit. Ovšem máte možnost si je přikoupit. Nalepené hraniční pásky nevypadají zrovna esteticky a také se připravíte o možnost jejich přenášení. Nemluvě o nepraktičnosti při připevňování na koberec. Pokud si chcete nechat vysát jen 1 pokoj, bude nejlepší, když robotovi zkrátka zavřete dveře, nebo mu do cesty postavíte pevnou překážku. Video výrobku:

Zkušenosti

 • Na jedno nabití pohodlně vysaje prostor o rozloze 150 m2.
 • Ovládání je možné nastavit i do českého jazyka.
 • Díky tvaru D se lépe dostane do rohů místností.
 • Má problémy s prostory užšími než 35 cm.
 • Pro dosažení bezproblémového pohybu vysavače po místnostech je dobré mu z cesty odklidit překážky.
Zjistit cenu Moc drahý? V testu jsou i levné robotické vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Neato Botvac D85

Vysavač má mnohem větší zásobník na prach než konkurence. Dobrých výsledků dosahuje i díky kombinaci s gumovým kartáčem. Pohybuje se systematicky, má funkci dokončení úklidu a možnost navolit češtinu jako ovládací jazyk. Mohl by mít lepší výdrž baterie a nižší výšku. Není možnost ho ovládat na dálku.

Výdrž
7.4
Provoz
7.7
PLUSY
 • velká nádoba na odpad
 • laserová navigace
 • kombinovaný kartáč
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • absence virtuální stěny
 • absence jakéhokoliv ovládání na dálku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

1 komentář
 1. Vzhledem k ceně jsem očekával daleko víc. Občas se někde zasekne, občas zabloudí a zemře vyčerpáním (netrefí na nabíječku)….. To by se dalo tolerovat. Ovšem zadírajici se ložisko hlavního kartáče a hlavně životnost baterie, která je po roce a půl na výměnu (zase tolik toho nenavysával) mě ujistilo v tom, že příští vysavač nebude NEATO. Při reklamaci se dozvíte, že na baterii se dvouletá záruka nevztahuje a budou po vás chtít 1500 kocourkopeněz za baterii. Doporučuji koupit baterii z Amazonu za méně než polovinu.
  Pavel

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo