Recenze Nikon D3400

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vynikající základní digitální zrcadlovka. Nabízí snímky v rozlišení až 24,2 Mpix. Díky tomu můžete nekomprimované fotografie lehce vytisknout i na velký formát, aniž by byl výsledný plakát nebo zarámovaný obrázek nekvalitní.

Parametry

Max. rozlišení24,2 Mpix
Formát snímačeAPS-C
Rozlišení videa1920 x 1080
Min. čas expozice1/4000
Max. čas expozice30 sekund
Wi-Fiano
Paměťová kartaano
USBano
HDMIano
Bluetoothano
Výklopný displejne
Vestavěný bleskano
Samospoušťano
Počet snímků za vteřinu5
Minimální ISO100
Maximální ISO25600
I když jde o základní řadu Nikonu, D3400 si u nás získala body za kvalitní video záznam. Umí Full HD rozlišení a naše natáčení rodinné oslavy dopadlo na jedničku. Překvapil nás docela kvalitní zvuk, který při natáčení fotoaparátem bývá problematický. Při testování jsme používali přiložený objektiv s rozsahem ohniskové vzdálenosti 18–105 mm. A i když musíme uznat, že s šerem už si tenhle objektiv moc neporadil, nezklamal. Podařilo se nám vyfotit spoustu zajímavých výrazů v tváři, a to i přes celou místnost, protože široké rozpětí objektivu dovoluje slušné přiblížení. Večer jsme přes HDMI připojili fotoaparát k televizi a hned kamarádům promítli fotky z odpoledne. Kvalita přenosu byla na jedničku. A i když uznáváme, že některé snímky by snesly postporodukci, jsme s výsledkem focení spokojeni. Nejlepší snímky z celé oslavy, když davy příbuzných a kamarádů přáli, jsme díky smartphonu připojenému mohli rovnou sdílet s těmi, kdo nemohl dorazit. Nasdíleli jsme samozřejmě i hromadnou fotku všech přítomných, kterou jsme ke konci pořídili díky samospoušti. Za celé odpoledne, kdy jsme s D3400 fotili oslavu, nás příliš neomezovala. I když uznáváme, že je podstatně větší než klasický kompakt, na váze se to tolik nepodepíše. To je nepochybně i materiálem krytu. Fotoaparát je totiž zabalený do odlehčené slitiny. Ta je odolnější než plast, ale lehčí než celokovová schránka. Díky pružnému času rychlosti závěrky jsme mohli být hrdí na dokonale ostrý snímek při otevírání šampusu. Za nejkratší možný čas (1/4000 sekundy) stihl ve slunečném odpoledni snímač zrcadlovky perfektně zachytit jak strýce, který otvíral láhev, tak špunt, který se zrovna vydal na cestu ke stropu. Při večerním promítání snímků naši kamarádi ocenili také efektně zachycený pohyb oslavenkyně při tanci. Tam jsme naopak nechali o něco delší čas závěrky, takže na nás z výsledné fotky hleděly ostré obličeje i rozmazané nohy v pohybu při tanci. V celku jsme s Nikonem D3400 spokojeni. I když má určitě ještě prostor ke zlepšení, v poměru cena výkon je určitě dobrou volnou pro každého začínajícího fotografa. A nebojte se. Zvládne toho vyfotit mnohem víc než jen oslavu babiččiných narozenin. Zjistit cenu Zpět na přehled všech zrcadlovek.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Nikon D3400

Fotky můžete fotit v rozlišení 24,2 Mpix, takže i nekomprimované fotky vytisknuté na velký formát budou kvalitní. Při natáčení umí Full HD a má poměrně kvalitní zvuk. Při focení za šera má objektiv nedostatky.

Výbava
7
Kvalita fotek a videa
6
PLUSY
 • Full HD rozlišení při natáčení
 • možnost připojit k televizi
 • tělo z odlehčené slitiny
MÍNUSY
 • horší výsledky při focení v šeru
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo