Recenze Nikon D750

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Poloprofesionální Nikon D750 je skvělý především poměrem ceny a výkonu. I když vám může říkat pane už za přibližně 50 000 Kč, což je na (polo)profesionální zrcadlovku docela málo, nabízí mnohé z funkcí, kterými se pyšní TOP zrcadlovky na trhu.

Parametry

Max. rozlišení24,3 Mpix
Formát snímačeFull Frame / FX
Rozlišení videa1920 x 1080
Min. čas expozice1/4000
Max. čas expozice30 sekund
Wi-Fiano
Paměťová kartaano
USBano
HDMIano
Bluetoothne
Výklopný displejano
Vestavěný bleskne
Samospoušťano
Počet snímků za vteřinu6
Minimální ISO100
Maximální ISO51200
Nám se na D750 líbí, že si za každou cenu nehraje na vlajkovou loď Nikonu, ale i tak v lecčem nezůstává pozadu. Je ale pravda, že rozhodně není tak kvalitní jako o třídu vyšší D850. Důležité ale je, že i Nikon D750 se může pochlubit Full frame formátem snímače. Proto se s ním lépe fotí za zhoršených světelných podmínek. Na fotkách není skoro žádné znatelné zrnění, a to ani při focení v šeru. Maximální rozlišení fotografií 24,3 Mpix je sice standardní už u střední třídy zrcadlovek, ale na valnou většinu snímků bohatě stačí. Pokud byste chtěli foťák, který toho z čipu vymáčkne víc, budete se muset připravit na investici okolo 100 000 Kč. Nikon D750 dobře padne do ruky a ve srovnání s dražší D850 není tak těžký. Vystačí si s váhou 840 g. A je to i díky chytře kombinovanému materiálu krytu. Ten je totiž složený z plastových a kovových částí tak, aby důležité části foťáku zůstaly perfektně chráněny, ale na těch méně podstatných je přístroj plastem odlehčený. Pokud vás zajímá kvalita videa, zvládá D750 natáčet ve Full HD, ale za to s frekvencí 60 snímků za sekundu. Díky tomu budete mít dokonalé ostré záběry i z lyžovaček nebo cyklovýletů, kde se postava na videu jen mihne. My jsme video testovali při procházce městem a všechny pohyblivé objekty na záznamu byly perfektně vykreslené, i když ostré ne, protože jsme objektiv foťáku nechali v manuálním režimu ostření. Nicméně žádné čmouhy ani ohnivé čáry s ošklivou stopou za sebou foťák nenatočil. Oceňujeme dvě chytré funkce, které D750 nabízí. Za prvé můžete ke svým snímkům přidávat zvukové poznámky. Něco jako naše „V temné uličce nedaleko centra Brna, “ nebo cokoliv budete chtít, aby se vám pak lépe identifikovalo, kde jste snímek pořídili. Druhou funkcí je možnost přímého propojení s tiskárnou. To není špatná funkce, pokud vám nevadí, že své fotky budete tisknout takzvaně za syrova. To znamená, že sice ušetříte hromadu času nekopírováním fotek do počítače a jejich následnou úpravou, ale za to snímky asi nebudou tak dokonalé. Z našeho pohledu je D750 skvělá digitální zrcadlovka, která nemá vyloženou slabinu. Určitě ji můžeme s klidem doporučit všem, kdo chtějí poloprofesionální foťák na špičkové úrovni, ale nejsou připravení investovat statisíce. Pokud si ji vyberete, tak přejeme hodně povedených snímků. Zjistit cenu Jak vybrat tu nejlepší prozradíme zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Nikon D750

Foťákem pořídíte kvalitní fotky i video. Díky kombinovaným částem z plastu i kovu je výsledná váha jen 840 g. Fotky můžete obohatit o zvukové poznámky. Přístroj je možné propojit s tiskárnou a rovnou tisknout.

Výbava
8
Kvalita fotek a videa
8
PLUSY
 • nižší pořizovací cena v kategorii poloprofesionálních fotoaparátech
 • Full frame formát snímače
 • díky kovovým a plastovým částicím má fotoaparát nižší váhu
 • video zvládá 60 snímků za vteřinu
MÍNUSY
 • žádný výrazný nedostatek
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo