Recenze Nikon D850

Z této digitální zrcadlovky jsme si sedli na zadek. Doslova. Kdybychom měli volit vítěze mezi deseti testovanými přístroji, tenhle foťák by bral zaručeně první místo. Ale je pravda, že cenově stojí úplně někde jinde než základní i střední třída digitálních zrcadlovek.

Parametry

Max. rozlišení45,7 Mpix
Formát snímačeFull Frame / FX
Rozlišení videa3840 x 2160
Min. čas expozice1/8000
Max. čas expozice30 sekund
Wi-Fiano
Paměťová kartaano
USBano
HDMIano
Bluetoothano
Výklopný displejano
Vestavěný bleskne
Samospoušťano
Počet snímků za vteřinu9
Minimální ISO64
Maximální ISO25600
Pojďme se na tenhle skvostný fotoaparát podívat pěkně zblízka. Díky Full frame formátu snímače a neuvěřitelnému rozlišení 45,7 Mpix si hravě poradí s focením dechberoucích detailů. Nás doslova uhranuly barevné přechody, které tento profesionální fotoaparát dává levou zadní. Samozřejmě to není vše jen o těle fotoaparátu. Pokud se rozhodnete pro tento model, určitě nešetřete ani na objektivech, protože to by byl opravdu hřích. Ale věříme, že když už budete ochotni investovat skoro 100 000 korun do zrcadlovky, nebudete mít problém časem dokoupit za stejnou cenu i špičkové objektivy. Kromě snímače je D850 vynikající v natáčení videa. Právě díky extrémně vysokému rozlišení, které je snímač schopen zachytit, umí tenhle fotoaparát natáčet videa ve 4K. Tím pádem budete moct vytvářet nádherné záběry přírody i epická videa z dovolených v té nejvyšší možné kvalitě. Přístroj samozřejmě jednoduše propojíte s počítačem, a to jak klasicky kabelem, tak bezdrátově přes Wi-Fi nebo Bluetooth. Stejným způsobem se tahle zrcadlovka rychle skamarádí s vaším smartphonem. Pokud byste si k tomuhle šampionovi kupovali paměťovou kartu, určitě sáhněte po nějaké rychlejší. Hlavně jestli budete chtít fotit v maximální kvalitě. Každý snímek s rozlišením 45,7 Mpix totiž zabírá v nekomprimovaném stavu hromadu místa. D850 má naštěstí USB 3.0, takže se nemusíte bát, že byste své mistrovsky vyvedené snímky museli kvůli velikosti nechat do počítače stahovat celou noc. S rychlou paměťovou kartou a přes USB 3.0 plnou kartu přetáhnete v řádu minut. Tahle zrcadlovka od Nikonu má asi všechno, co byste si od fotoaparátu mohli přát. Ale je pravda, že to není zrovna kapesní kousek. Pokud ji budete chtít nosit s sebou na výlety a brát na dovolenou, docela se vám pronese. Váží totiž těsně přes kilo. My jsme z Nikonu D850 nadšení. Nejen proto, že mezi ostatními foťáky, které jsme měli šanci testovat, absolutně vybočuje. Ale zpátky na zem. Je to profesionální přístroj, který je cenově nedostupný pro většinu z nás. Nebuďte smutní, protože skvělé fotky pořídíte i s podstatně levnějšími modely. A pro ty z vás, kdo se rozhodnou D850 koupit, máme jen upřímné gratulace. Zjistit cenu Tipy a triky při výběru nové zrcadlovky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.6 Total Score
Nikon D850

Tento fotoaparát je už na opravdu vysoké úrovni. Fotky fotí v neuvěřitelném rozlišení. Video můžete natáčet ve 4K. Díky USB 3.0 a rychlou paměťovou kartou stáhnete fotky do PC během několika minut. Nevýhodou je opravdu velká pořizovací cena a také hmotnost, která je 1 kg. A to už při nošení pocítíte.

Výbava
9
Kvalita fotek a videa
10
PLUSY
 • 45,7 Mpix rozlišení fotografií
 • natáčení videa ve 4K
 • USB 3.0
MÍNUSY
 • váha 1 kg
 • vysoká pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo