Recenze NORDICA Termonicoletta D.S.A.

Tato kachlová kamna se hodí na vytápění celého domu, protože mají teplovodní ocelový výměník s kapacitou 18 l. Vodu tedy můžete vést do radiátorů a ohřívat jí i užitkovou vodu. Zajímavým prvkem je přítomnost smaltované trouby na pečení. Na teploměru, který je umístěný na dvířkách, můžete sledovat skutečnou teplotu.

Parametry

Výkon 13,5 kW
Velikost polen 250 mm
Vytápěcí schopnost 390 m3
Typ paliva dřevo, dřevěné brikety
Průměr kouřovodu 130 mm
Účinnost 81,1 %
Hmotnost 229 kg
Čištění skla vzduchem ano
Vývod kouřovodu horní
Terciální spalování ano

Kamna mají dvojí opláštění. Vnitřní část je tvořena litinou, která dobře a dlouho vede teplo, vnější část je obložená kachli, které plní nejen designovou funkci, ale také snižují žár kamen, takže se nemusíte bát popálenin.

Díky terciárnímu spalování dochází k nejúčinnějšímu spalování otopu a provoz je velmi ekonomický. Kamna díky terciárnímu vzduchu dosahují účinnosti 81,1 %, což je opravdu velmi velmi slušné. Pro otop používejte dřevo nebo dřevěné brikety. Ručky pro otvírání dvířek jsou izolované, takže se nemusíte bát popálenin. Díky ochlazovací smyčce se nemusíte bát havárie, protože při poruše čerpadla začne vodu ochlazovat. Kamna můžete navíc připojit i na tlakový systém. Pod otočným roštem se nachází dostatečně velký zásobník na popel a úplně dole je instalovaná zásuvka, kterou můžete při přikládání nebo manipulaci v topeništi otevřít a zabránit tak žhavým uhlíkům, aby vám poničily podlahu.

Na kamnech, se kromě trouby, nachází plotýnka na ohřev nebo vaření pokrmů. Díky optimální výšce 140 cm bude manipulace s hrncem na plotýnce poměrně nenáročná. Ovšem na žádné velké vyvařování se netěšte. Jedná se spíše o pomocnou plotýnku pro usnadnění práce. Nevýhodou může být pravděpodobně vyšší pořizovací cena, která však odpovídá kvalitě a funkčnosti kamen.
Zjistit cenu

Zpět na nákupního rádce pro výběr krbových kamen.

7.7 Hodnocení
NORDICA Termonicoletta D.S.A

Topící výkon
8
Vybavení
7
PLUSY
  • Solidní výkon i výbava
MÍNUSY
  • Cena
Přidej svou recenzi

Tags:

Budeme rádi, když nám pošlete svou přípomínku, nebo názor

Odpovědět

Tvé celkové hodnocení