Recenze NORDICA Termonicoletta D.S.A.

Tato kachlová kamna se hodí na vytápění celého domu, protože mají teplovodní ocelový výměník s kapacitou 18 l. Vodu tedy můžete vést do radiátorů a ohřívat jí i užitkovou vodu. Zajímavým prvkem je přítomnost smaltované trouby na pečení. Na teploměru, který je umístěný na dvířkách, můžete sledovat skutečnou teplotu.

Parametry

Výkon13,5 kW
Velikost polen250 mm
Vytápěcí schopnost390 m3
Typ palivadřevo, dřevěné brikety
Průměr kouřovodu130 mm
Účinnost81,1 %
Hmotnost229 kg
Čištění skla vzduchemano
Vývod kouřovoduhorní
Terciální spalováníano
Kamna mají dvojí opláštění. Vnitřní část je tvořena litinou, která dobře a dlouho vede teplo, vnější část je obložená kachli, které plní nejen designovou funkci, ale také snižují žár kamen, takže se nemusíte bát popálenin. Díky terciárnímu spalování dochází k nejúčinnějšímu spalování otopu a provoz je velmi ekonomický. Kamna díky terciárnímu vzduchu dosahují účinnosti 81,1 %, což je opravdu velmi velmi slušné. Pro otop používejte dřevo nebo dřevěné brikety. Ručky pro otvírání dvířek jsou izolované, takže se nemusíte bát popálenin. Díky ochlazovací smyčce se nemusíte bát havárie, protože při poruše čerpadla začne vodu ochlazovat. Kamna můžete navíc připojit i na tlakový systém. Pod otočným roštem se nachází dostatečně velký zásobník na popel a úplně dole je instalovaná zásuvka, kterou můžete při přikládání nebo manipulaci v topeništi otevřít a zabránit tak žhavým uhlíkům, aby vám poničily podlahu. Na kamnech, se kromě trouby, nachází plotýnka na ohřev nebo vaření pokrmů. Díky optimální výšce 140 cm bude manipulace s hrncem na plotýnce poměrně nenáročná. Ovšem na žádné velké vyvařování se netěšte. Jedná se spíše o pomocnou plotýnku pro usnadnění práce. Nevýhodou může být pravděpodobně vyšší pořizovací cena, která však odpovídá kvalitě a funkčnosti kamen. Zjistit cenu Zpět na nákupního rádce pro výběr krbových kamen.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
NORDICA Termonicoletta D.S.A

Topící výkon
8
Vybavení
7
PLUSY
 • Solidní výkon i výbava
MÍNUSY
 • Cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo