Recenze nosiče na kola Hakr Trip Top

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Chystáte-li se na dovolenou strávenou na jízdním kole a vyrážíte třeba na druhý konec republiky nebo rovnou do zahraničí, bez automobilového držáku na bicykl se v podstatě neobejdete. Pokud tedy nejste zkušení cyklisté, kteří mají natrénováno a převoz autem je pod jejich úroveň. Pro ty ostatní jsou určeny nosiče na jízdní kola od české firmy Hakr. V našem článku si porovnáme hned čtyři praktické modely od této společnosti, konkrétně Hakr Trip Top 2, Hakr Trip Top 3, Hakr Trip Top 2 Plus a Hakr Trip Top 3. Co mají společné, jaká jsou specifika jednotlivých modelů, co nás zaujalo a co naopak nepotěšilo? Vše prozradíme v našem článku.

Parametry Hakr Trip 3 Top Plus

Typna tažné
Maximální počet kol3
Funkce sklopeníano
Uzamčení kola k nosičiano
Adaptér pro rozšíření kapacitylze dokoupit
Materiál konstrukcekov/hliník
Maximální nosnost45 kg
Hmotnost16,1 kg

Základní porovnání nosičů na kola Hakr Trip Top

Nosiče Hakr Trip jsou nosiči jízdních kol, které se upínají na tažné zařízení vozidla. Z tohoto důvodu jsou proto velice univerzální a budou dobře držet na prakticky každém automobilu, který je tažným zařízením vybaven. Pojďme si čtveřici modelů představit. 

Starší (ne „plus“ verze) už pomalu mizí z trhu, takže je uvádíme spíše pro úplnost. Vysvětlení mezi „plus“ a „ne plus“ verzí najdete v odstavci níže.

Hakr Trip Top 2Hakr Trip Top 2 Plus Hakr Trip Top 3Hakr Trip Top 3 Plus
Počet kol2233
Celková nosnost45 kg45 kg60 kg60 kg
Hmotnost13,4 kg13,9 kg15,616,1 kg
Uzamčení kolanoanoanoano
Maximální doporučená rychlost130 km/h130 km/h130 km/h130 km/h
Lze dokoupit adaptér na čtvrté kolo?neneanoano
Délka 110 cm110 cm110 cm110 cm
Šířka65 cm65 cm82 cm82 cm
Výška20 cm20 cm20 cm20 cm
Přibližná cena9 000 Kč9 000 Kč10 000 Kč10 000 Kč

Model Hakr Trip Top 2 je určen pro 2 kola o maximální nosnosti 45 kg. Nosič je vybaven třináctipólovou zástrčkou, přičemž je možné dokoupit i zástrčku sedmipólovou. Má rozměry 110 × 65 × 20 cm.

Zásadním rozdílem mezi výše Hakr Trip Top 2 a modelem Hakr Trip Top 3 je počet kol, které na ně můžeme upnout. V tomto případě jsou to 3. Odpovídajícím způsobem tak narostou rozměry celého zařízení. V tomto případě je to 110 × 82 × 20 cm. Maximální zatížení je 60 kg, pokud se s celkovou hmotností vejdete do tohoto limitu, je možné přikoupit adaptér pro připojení čtvrtého kola.

Model Hakr Trip Top 2 Plus rozšiřuje možnosti a výbavu modelu Trip Top 2. I tato varianta je určena pro 2 bicykly a maximální zatížení 45 kg. Nejzásadnější novinkou je přidání krytů na koryta, což nejen vylepší estetický vzhled držáku, ale hlavně vylepší stabilitu. A rozměry? Délka 110 cm, šířka – tedy vlastně to, o kolik se vám auto prodlouží – 65 cm a výška 20 cm. Kompaktnost tak zůstává jednou z velkých předností i „pluskového“ modelu.

Tato vlastnost je pochopitelně součástí i čtvrtého a posledního porovnávaného modelu Hakr Trip Top 3 Plus. Ten je určen pro 3 kola a pomocí adaptéru jej můžete rozšířit o ještě jedno místo pro další bicykl (Trip Top) nebo koloběžku (Trip Roller).

Nosiče Hakr Trip Top podrobněji

Zásadní vlastností každého kvalitního nosiče na kola je jeho odolnost. U modelů ze série Hakr Trip Top je tato vlastnost zajištěna materiálem, který je na výrobu nosiče použit. Hliník je zároveň lehký, ale i odolný, díky své konstrukci dobře rozkládá váhu kol a i přesto, že – obzvláště u varianty určené pro tři kola – délku auta docela protáhne, jízdní vlastnosti zůstávají velmi dobré. Bez problémů můžete s nosičem Hakr Trip Top vyrazit i na české dálnice, maximální povolená rychlost je výrobcem stanovena na 130 km v hodině. Tato vlastnost je pro všechny čtyři modely shodná. Pochopitelně vychází z našich stanovených dálničních limitů. Možná jste sami na dálnici viděli někoho jet i rychleji. Ale nic takového samozřejmě doporučovat nemohu.

Co se uživatelského pohodlí týká, Hakr Trip Top se vydává cestou maximální jednoduchosti a přívětivosti. V prvé řadě: Pokud se potřebujete dostat do kufru auta, i když už máte kola naložena a na držáku upevněna, stačí celý držák jednoduše sklopit. Stane se tak po sešlápnutí rámové trubky nosiče. Samotná montáž je rychlá a snadná. Klíčovým prvkem je rychloupínací páka směřující do středu nosiče, která zajistí pevné uchycení celé sestavy. A na rozdíl od nosičů, které se upevňují pomocí utáhnutí šroubů klíčem, se navíc objedete bez zbytečně vynaložené fyzické síly.

Vyšší modely, tedy Hakr Trip Top 2 Plus a Hakr Trip Top 3 Plus, samotnou montáž ještě o stupeň ulehčují. Kromě samotného nosiče na kola je totiž součástí balení i veškeré potřebné nářadí, takže samotnou montáž zvládnete, navíc i díky podrobnému obrázkovému návodu, doslova „levou zadní“. Montáž je logická, pracovní postup dává smysl a budete-li se držet posloupnosti jednotlivých kroků, prakticky nelze udělat nic špatně.  A v pohodě ji zvládnete jen chvíli před odjezdem na dovolenou. Nezabere vám totiž více než čtvrt hodiny.

Nosič se de facto skládá ze dvou hlavních částí:

 • základny, která se připevňuje k autu a najdeme na ní také zadní světla,
 • veškerou potřebnou kabeláž pro propojení se systémem brzdových světel a blinkrů, a svislého rámu.

K němu se upevňují bicykly. Za příjemnou výhodu považujeme, že se horní rám dá snadno sklopit. V takovém případě má nosič na kola na výšku jen necelých 25 cm, díky čemuž jej pohodlně strčíte do kufru auta nebo uložíte na zimu, aniž by vám v garáži zabíral zbytečně moc místa.

Upevnění kol do nosičů Hakr Trip Top

Poté, co upnete samotný držák na tažné zařízení vozidla, je ta pravá chvíle pro uložení kol. Stačí je nasunout, zajistit ráfky dodávanými plastovými pásky s přezkou a uzamknout jednotlivé úchyty kol. V tuto chvíli jste připraveni vyrazit na cestu.

Samotné zámky kol jsou bezpečnostní, takže můžete klidně nechat kola na nosiči a auto např. nechat před restaurací. Zloděje, který spěchá, celkem spolehlivě odradí, nicméně, mohly by být kvalitnější. Motivovaný nenechavec si s nimi, byť s trochou námahy poradí.

Možnosti rozšíření nosičů na kola Trip Top

Výše už jsme nastínili možnost, že oba modely, které jsou určené pro tři kola, je možné ještě pomocí adaptéru upravit tak, že pojmou čtvrté kolo nebo koloběžku.

 • Pro kolo je nutné dokoupit adaptér s názvem Trip Top,
 • pro koloběžky pak shánějte Trip Roller.

Montáž samotná není o nic složitější, než samotné prvotní sestavení nosiče na kola. Pozor ale – přidání adaptéru nemění maximální možné zatížení nosiče. Ať už tak máte naloženy tři nebo čtyři kola, vždy to bude maximálně 45 kg.

K nosičům kol je navíc možné pořídit také světelnou rampu s parkovací kamerou, což rozhodně ulehčí parkování. Přece jen, vozidlo je najednou téměř o metr delší. Výrobce dále nabízí i další užitečné příslušenství, např. nájezdovou rampu (cca 500 Kč) nebo adaptér pro sedmipólovou zásuvku (ten stojí cca 250 Kč). Hodí se také držák pro skladování nosiče.

Závěrečné porovnání nosičů kol Hakr Trip Top

Čtveřice porovnávaných nosičů kol Hakr Trip Top představuje velice vyrovnanou skupinu modelů. Z podstaty se jedná o tatáž zařízení, která se liší v drobnostech. Je to zejména počet kol, které je možné na nosič upnout (dvě, resp. tři + 1) a také přítomností doplňkového nářadí u modelů s označením Plus. I když modely Plus postupně nahrazují ty předchozí. Posledně jmenované považujeme z uživatelského hlediska za komfortnější. Vše potřebné dostane uživatel v jednom balení. Nic není potřeba řešit, stačí jen namontovat, zaparkovat a upevnit kola a můžete vyrazit. 

Za největší devizu všech nosiče kol hakr považujeme jejich celkovou jednoduchost – ať už montáže, nebo samotného používání. Dovedli bychom si ale představit, že budou mít o něco větší nosnost. Zejména příznivci elektrokol, která jsou obecně vzato těžší, mohou mít problémy – odhadujeme, že více než dvě běžná elektro kola neumístíte ani na větší z obou držáků. O něco sofistikovanější by mohlo být i zabezpečení. Všechno to jsou ale drobnosti na jinak velmi podařených nosičích, které velice dobře naplňují okřídlenou poučku o skvělém poměru ceny a výkonu. Nutno uznat, že nosiče značky Thule mají ještě lepší zpracování a materiály. Ale také výrazně větší cenu. Takže pokud chcete to nejlepší, berte Thule. Pokud vás zajímá slušná kvalita za rozumnou cenu, zvažte i Hakr.

Vybíráte nosiče na kolo? Podívejte se sem.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo