Recenze OPOP H 416 EKO

Kotel má vysokou emisní třídu 4 na spalování hnědého uhlí, 3. emisní třídu na spalování dřeva, tloušťku kotlového plechu 5 mm, což sice také zaručí dlouhou životnost kotle, ale nezlobili bychom se, kdyby tloušťka byla alespoň 6 mm. Abyste dosáhli dobrého fungování kotle, je nutné ho napojit na komín s odpovídajícím tahem.

Typna tuhá paliva
Výkon16 kW
Materiálocel
Účinnost84,2 %
Instalacestacionární

Horní část kotle tvoří izolační kryt, který zlepšuje tepelnou izolaci. Zároveň plní funkci předehřívače vzduchu, který se do kotle dostává klapkou v přikládacích dveřích. Pod krytem se nacházejí dostatečně velká dvířka, která slouží k přikládání. Pro někoho může být horní přikládání pohodlné, protože není potřeba se zohýbat, nadrbou stranu, musíte otop dostat do určité výšky, než ho do kotle přiložíte.

Kotel při provozu nekouří, rychle se nahřeje. Velkou výhodou je maximální využití paliva díky dokonalému spálení (hnědé uhlí, dřevo). Nezbývají tedy neprohořelé zbytky a spotřeba paliva je velmi nízká.

Velkou výhodou je, že je u kotle možné kombinovat druhy otopu. Kromě hnědého uhlí, můžete přikládat i pelety. Postačí připojení peletového hořáku. Kotel se hodí pro etážové i ústřední vytápění rodinných domků, ale i výrobních provozů, které mají hydrostatickou výšku otopné vody max. 20 m.
Všechna dvířka kotle jsou utěsněna tepelně izolační šňůrou, aby nedocházelo k úniku tepla. O automatickou regulaci výkonu se stará regulátor tahu.

Pokud má být tento kotel následníkem předchozího modelu H418, připravte se na to, že připojovací rozměry vstupní a výstupní vody jsou o 10 mm výš od základny, než jak tomu bylo u H418. Chladící vložka je sice součástí kotle, ale příslušenství k ní není součástí balení. Jinak je výměna za minulý model snadná.

Před nákupem si dobře prohlédněte plech u čistícího otvoru a těsnost klapky. Dejte si pozor, aby plech nebyl zkroucený do tzv. vrtule. Pak by mohlo dojít ke špatnému těsnění. Přijatelné ceny náhradních dílů můžete dosáhnout, pokud si pořídíte zákaznickou kartu výrobce.

Velmi příjemná je záruka na kotlové těleso v trvání 5 let. Oproti starším modelům, které se od dehtu a sazí musely čistit obden, se tento téměř nezanáší.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score

Kotel má vysokou 4. emisní třídu na spalování hnědého uhlí a 3. emisní třídu pro spalování dřeva. Velkou výhodou je možnost kombinování více druhů otopů. Kromě hnědého uhlí můžete, za pomoci peletového hořáku, spalovat i pelety. Kotel je vyroben z 5 mm silného kotlového plechu, ale nebylo by na škodu, kdyby tloušťka dosahovala 6 mm. Pře nákupem si prohlédněte plech u čistícího otvoru a těsnost klapky.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

3 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Náhrada za OPOP H412 který nejde sehnat může být např. Slokov SL14E

 2. Jaky má pudorys H416EKO-U děkuji Vašek.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo