Recenze na elektrický zubní kartáček Oral-B iO Series 9N

Výrobce Oral-B vyvinul již 9 sérií elektrických zubních kartáčků s revoluční magnetickou technologií iO. Tyto kartáčky kombinují rotační oscilační pohyby kulaté hlavice s velmi jemnými mikrovibracemi. Za tuto schopnost kartáčky vděčí inovativnímu magnetickému motoru. Podle vývojářů a expertů na zubní hygienu se jedná o nejideálnější kombinaci pohybů. Kartáčky z iO sérií jsou moderní kříženci oscilačních a sonických kartáčků. Tento způsob čištění je vhodný i pro citlivé zuby a dásně. Interaktivní displej a propojení s mobilní aplikací vás navíc bude motivovat k co nejlepší péči o svoje zuby. Oral-B slibuje „nejdůkladnější, nejjemnější a nejtišší čištění vašeho života“ a uživatelé to potvrzují. Prémiové kvalitě však zároveň odpovídá poměrně vysoká cena.

Parametry

TypKombinovaný (oscilace + mikrovibrace)
Počet pulsů48000 /min
Výška kartáčku23,7 cm
Šířka kartáčku3 cm
Váha kartáčku139 g
Počet programů čištění7
Indikátor baterieano
Automatické vypnutíne
Počet náhradních hlavic v balení0
Časovačano
Senzor tlakuano
Propojení s chytrým zařízenímano

Funkce a čištění zubů

Kartáček má interaktivní barevný OLED displej, který zobrazuje zvolený režim čištění, stav baterie nebo nutnost výměny kartáčkové hlavy. Milým zpestřením je smajlík, který vás pozdraví, za správné čištění vás pochválí a nakonec se rozloučí. Výrobce se snažil, aby chytrý systém kartáčku působil motivačně, tak, abyste si opravdu rádi čistili zuby. A to se mu daří právě s pomocí interaktivního displeje a propojení s mobilní aplikací (viz níže), podobně jako je běžné u jiných oblíbených technologických vychytávek (například chytré hodinky motivující k pohybu a podobně).

Dále kartáček disponuje velice citlivým tlakovým senzorem, který chrání vaše dásně před nešetrným nebo naopak nedostatečným čištěním. Během čištění můžete na svítícím kroužku kolem kartáčku pozorovat, zda dostatečně tlačíte na zuby:

 • bílé světlo – tlačíte málo,
 • červené – tlačíte moc,
 • zelené – akorát.

Časovač vás upozorňuje každých 30 sekund, abyste přešli do dalšího kvadrantu zubů. Po vyčištění všech čtyřech kvadrantů, tedy po uplynutí 2 minut, uslyšíte delší zvuk. Zubní lékaři nedoporučují každodenní čištění elektrickými kartáčky delší než 2 minuty ráno a večer.

I přes velmi vysoký počet pulsů (48000/min) jsou mikrovibrace tak jemné, že se nemusíte obávat výrazného brnění, při kterém u některých starších modelů kartáčků až „duněla hlava“. Pohyb je totiž vytvářen pomocí magnetů, které vytváří rotačně-oscilační pohyb s mikrovibracemi. Provoz je také tišší než u předchozích modelů.

Elektrický zubní kartáček Oral-B iO Series 9 nabízí 7 chytrých režimů pro čištění na míru: pro každodenní čištění, jemný, péče o dásně, intenzivní čištění, bělicí, super jemný a čištění jazyka. Režimy můžete nastavovat přímo na interaktivním displeji kartáčku nebo v mobilní aplikaci.

Každodenní čistění je základní režim. Máte-li citlivé zuby, můžete zvolit režim jemné čištění, které je také důkladné, nebo ještě šetrnější super jemný režim.

Intenzivní čištění funguje na principu vyšší rychlosti a slouží pro pocit mimořádné čistoty. Intenzivní a bělící režim by se neměly používat každý den.

S režimem péče o dásně můžete po vyčištění zubů jemně masírovat dásně. To by ale, stejně jako poslední dostupný režim čištění jazyka, mělo být také pouze příležitostné. K čištění jazyka doporučuje výrobce speciální kartáčkovou hlavu Gentle Care.

Kulatá hlavice Ultimate Clean obklopí každý jednotlivý zub. Vlákna hlavice míří různými směry, to by mělo zaručit vyčištění všech částí zubu včetně mezizubních prostor. Vlákna této hlavice jsou modrá a postupně světlají – velmi světlá vlákna značí, že byste měli hlavici vyměnit (to by mělo být zhruba každé 3 měsíce). Toto se jeví jako praktická vychytávka pro všechny, kteří hlavice mění až ve chvíli, kdy jsou štětiny roztřepené tak, že už kartáček zuby pomalu ani nečistí. Kromě hlavice Ultimate Clean, která je součástí balení, je možné dokoupit ještě druhý typ kompatibilní hlavice, Gentle Care, která funguje na stejném principu kombinace oscilace a mikrovibrací, díky jemnějším vláknům je ale vhodnější pro vysoce citlivé zuby a dásně.

Obsah balení

V balení najdete:

 • 1x tělo elektrického kartáčku,
 • 1x hlavice kartáčku (model hlavice Oral-B iO Ultimate Clean),
 • 1x nabíjecí cestovní pouzdro Power2Go (u 9. série je oproti předchozím sériím novinkou),
 • 1x držák na 2 kartáčkové hlavy s víčkem.

Smart – mobilní aplikace

Není to sci-fi, opravdu má už i zubní kartáček A.I. – umělou inteligenci. Oral-B nabízí možnost stažení uživatelské aplikace do mobilního telefonu, se kterou spojíte svůj kartáček přes Bluetooth (dosah 5 m). Aplikace je kompatibilní s operačními systémy iOS a Android. Tuto možnost můžete, ale samozřejmě nemusíte využít.

Funkce 3D mapování zubů – jako z filmu působí schopnost aplikace zobrazovat čištění v reálném čase – aplikace pozná, zda čistíte důkladně a doporučí vám, na kterých místech v ústní dutině se příště polepšit. Můžete sledovat dlouhodobé skóre kvality čištění vašich zubů a tím se motivovat k opravdu kvalitní péči o váš chrup. Podobně je na tom i elektrický kartáček Philips Sonicare Smart, který rovněž disponuje možností propojení s aplikací. Cena kartáčků této značky je srovnatelná s chytrými kartáčky Oral-B.

Baterie a nabíjení

Před prvním použitím výrobce doporučuje kartáček plně nabít. Plného nabití přes magnetickou nabíječku dosáhnete už za pouhé 3 hodiny. Přes prémiové nabíjecí cestovní pouzdro se kartáček nabíjí zhruba 6 hodin. Na dovolenou tedy nemusíte vozit magnetickou nabíječku, kartáček se bude průběžně dobíjet uschovaný v pouzdře. Výdrž baterie po plném nabití je až 14 dní při každodenním čištění. To se hodí, pokud razíte třeba na dovolenou a nechcete si balit nabíječku.

Recenze

Milovníky moderních technologií potěší luxusní, díky interaktivnímu displeji téměř futuristický design kartáčku. Vybrat si můžete ze dvou barevných variant – černé Black Onyx a bílé White Alabaster.

Kartáček je lehký a hezky sedí do ruky. Jeho ovládání je intuitivní a snadné. Uživatelé oceňují slíbený opravdu velmi tichý provoz ve srovnání s jinými elektrickými kartáčky. Čištění zubů je vskutku šetrné, jemné a zároveň důkladné, zuby jsou pocitově dokonale čisté. Zda čistíte opravdu správně, vás ujistí tlakový senzor a přehledná a jednoduchá mobilní aplikace. Tento model kartáčku doporučují také uživatelé s rovnátky.

Využívání mobilní aplikace, která sleduje vaše „čistící skóre“, kvalitu a pravidelnost čištění a podporuje vás ve zlepšování, může být motivační obzvláště pro mladší generaci, která o ústní hygienu často tolik nedbá.

Určitě se vyplatí zakoupit jakýkoli elektrický kartáček Oral-B u prodejce, který se účastní akce „100 denní výzva s Oral-B“. Pokud vám zakoupený kartáček nebude vyhovovat, můžete jej během následujících 100 dní od nákupu bez problémů vrátit. Tato akce by měla trvat nejméně do poloviny roku 2022. Touto akcí se snaží Oral-B navnadit ke koupi i lidi, kteří nemají s elektrickými kartáčky zkušenosti a obávají se vysoké peněžní investice. Podobnou akci nabízí také Philips, který má záruku na vrácení dlouhou 90 dní.

Vystačíte si s levnějším elektrickým kartáčkem?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.7 Total Score
Oral-B iO Series 9N

Prémiová kvalita tohoto výrobku a to, že je nejmodernější na trhu, odpovídá jeho na první pohled vysoké ceně. Z dlouhodobého hlediska se ale investice do kvalitního zubního kartáčku vyplatí, ušetříte si trápení u zubaře i peníze za plomby a zubní korunky. Kartáček je možné spárovat s aplikací v mobilním telefonu, která vám ukazuje, jak správně si čistit zuby. V balení bohužel za poměrně vysokou cenu najdete jen jednu hlavici.

PLUSY
 • rychlé nabíjení a výdrž baterie
 • moderní design a interaktivní displej
 • tichý provoz
MÍNUSY
 • jen jedna hlavice v balení (ale lze samozřejmě dokoupit)
 • vysoká cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Kartáček byl dost dobrý asi první 3měsíce pak se začal rychleji vybíjet a tam, kde se nasazuje násada nejde vyčistit od vápníku a smrdí to hrozně… takovýdle konektor dát na kartáček… Za ty prachy fakt nedoporučuju…

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo