Recenze Panasonic SC-HTB510

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Soundbar Panasonic SC-HTB510 je 2.1 systém se samostatným bezdrátovým subwooferem, Wi-Fi, Bluetooth, Multiroomem, zabudovaným Chromecastem a podporou Google Assistant. Čím vším vás překvapí a zda stojí za to, se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)240 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)120 W
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomano
Noční režimano
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm85,3 x 6,1 x 9
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm18,5 x 30,3 x 33,7
Celková hmotnost6,7 kg

Design a zpracování

Soundbar SC-HTB510 je poměrně krátký, tenký a úzký zvukový panel s nízkým profilem. Proveden je v černé barvě podobně jako bezdrátový subwoofer. Zajímavým detailem jsou také zkosené hrany jak soundbaru, tak subwooferu.

Decentní provedení skvěle zapadne do každého moderního interiéru, a zvuková lišta se tak může snadno stát téměř neviditelnou. Zpracování je vysoce kvalitní a můžete počítat s dlouhou životností všech použitých materiálů.


 

Co umí

SC-HTB510 disponuje širokou řadou funkcí a vychytávek. Uživatelsky nejoblíbenější je integrované zařízení Chromecast Built-in, díky němuž můžete streamovat oblíbené skladby, rádio nebo podcasty ze svého mobilního zařízení. Samozřejmostí je přitom velmi vysoká kvalita streamovaného obsahu.

Potěší také funkce Multiroom, díky níž můžete propojit řadu kompatibilních zařízení v domácnosti, a poslouchat tak oblíbené skladby například z více reproduktorů v několika místnostech zároveň.

Samozřejmostí je také možnost hlasového ovládání, a to po propojení zvukové lišty se zařízením, které obsahuje aplikaci Google Assistant nebo Google Home. Jednoduchými pokyny tak můžete ovládat jak streamovací služby (Google Play Music, Spotify), tak podcasty a nastavení.

Streamovat oblíbenou hudbu lze také bezdrátově (prostřednictvím Bluetooth nebo přes Wi-Fi). Po nainstalování aplikace Panasonic Music Streaming můžete vytvářet seznamy oblíbených skladeb, měnit jejich pořadí apod.

Tento model ale nepodporuje oblíbený bezztrátový formát Dolby Atmos ani DTS: X. Najdete u něj ale častější Dolby Digital a DTS Digital Surround.

Montáž a připojení

Model SC-HTB510 můžete postavit před i nad televizor nebo zavěsit na stěnu pomocí speciální montážní sady. Bezdrátový subwoofer lze umístit kamkoli v místnosti, doporučujeme se však vyhnout rohům.

Párování zvukové lišty a subwooferu je automatické (podle potřeby je lze provést také ručně).

Možností připojení soundbaru k televizoru je hned několik. Využít můžete optický zvukový kabel (pokud tuto možnost zvolíte, nezapomeňte vypnout reproduktory televize), doporučujeme ale upřednostnit propojení přes HDMI. HDMI totiž umožňuje nejen kvalitnější přenos zvuku, ale například také funkci automatického zapnutí a vypnutí spolu s televizorem, možnost používat pouze jeden dálkový (televizní) ovladač apod.

Samozřejmostí je také možnost bezdrátového připojení: Wi-Fi nebo Bluetooth.

Ovládání

Zařízení lze ovládat jak pomocí základního panelu na těle zvukové lišty, tak prostřednictvím dálkového ovladače (originálního nebo televizního).

Základní ovládací panel soundbaru zahrnuje několik základních tlačítek: zapnutí/vypnutí, snížení a zvýšení hlasitosti, výběr zdroje apod. Bohužel tento model nedisponuje LED displejem, obvykle je proto obtížné určit, jak je lišta nastavena, a to i přes několik LED světel umístěných na horní straně panelu. Tato světla jsou totiž – zejména z dálky – hůře viditelná.

Pokud SC-HTB510 k televizoru připojíte pomocí HDMI, můžete používat pouze jeden dálkový ovladač, a to televizní. Snadné je také přehrávání hudby přes Wi-Fi, k němuž vám postačí pouze stisk jediného tlačítka.

Kvalita zvuku

V cenové relaci do 8 000 Kč patří SC-HTB510 kvalitou zvukového podání mezi lepší průměr. Zvuk je detailní (ať už jde o vysoké nebo nízké tóny), potěší také široké zvukové pole, jasné a srozumitelné dialogy s výbornou dynamikou. Reprodukce basů je však v některých úrovních nevyvážená (zejména při poslechu hudby). Proto vám doporučujeme si vždy pečlivě pohrát s nastavením zvuku.

Tento model podporuje řadu souborů: HE-AAC, LC-AAC, MP3, CELT, Opus, Vorbis, WAV, FLAC.

Zjistit cenu

Zajímají vás i výkonnější  soundbary?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.2 Total Score
Hodnocení Panasonic SC-HTB510

Model Panasonic SC-HTB510 rozhodně patří mezi lepší průměr, a to zejména kvůli kvalitě zvuku a snadnému použití. Pochvalu si zaslouží také variabilita využití a rozšířené funkce (Multiroom, zabudovaný Chromecast apod.). Hlavní negativum spatřujeme v nevyváženosti subwooferu. Pokud si však s nastavením pohrajete, lze se tohoto nešvaru poměrně efektivně zbavit. Potrápit může také nepřehledné a nejasné zobrazení nastavení (LED světla). Přesto se jedná o velmi zdařilý soundbar, který nabízí široké možnosti využití.

6.2Hodnocení Covybrat.cz:
Zvuk - hudba
5.8
Zvuk - filmy
7.1
Výbava
6.4
Ovládání
4.9
6.5Hodnocení od lidí:
Zvuk - hudba
5
Zvuk - filmy
6
Výbava
8
Ovládání
7
PLUSY
 • kvalita zvuku
 • Multiroom
 • integrovaný Chromecast
 • praktické funkce
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • nevyvážený subwoofer
 • chybí LED displej
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. 3.25
  Zvuk - hudba
  50
  Zvuk - filmy
  60
  Výbava
  80
  Ovládání
  70

  Nemohu nastavit subwoofer , ozývá se z reproduktoru chroupání

  + PLUSY: zvuk z lišty je dobrý
  - MÍNUSY: subwoofer nejde vyladit, občas se ozývá chroupání
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo