Recenze Panasonic SC-HTB900

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Panasonic SC-HTB900 je soundbar s Dolby Atmos, DTS: X a bezdrátovým subwooferem, jde o největší a nejvýkonnější model z produktové řady, která byla představena na jaře 2019. Samozřejmostí je také integrované zařízení Chromecast Built-in, díky němuž lze snadno ve vysokém rozlišení streamovat oblíbenou hudbu nebo pořady. Potěší také funkce Multiroom, která umožňuje zařadit zvukovou lištu mezi ostatní chytrou elektroniku, a přehrávat tak stejnou hudbu například ve více místnostech současně. O tom, zda skutečně stojí za to, se přesvědčíte v následující recenzi.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)505 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)250 W
Systém reproduktorů5.1.2
Bluetoothano
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosano
Multiroomano
Noční režimano
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm105 x 7,8 x 12,8
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm18 x 40,8 x 30,6
Celková hmotnost11,4 kg

Design a zpracování

Zvuková lišta Panasonic SC-HTB900 rozhodně patří mezi zdařilé modely. Design je decentní, ale přesto se vyznačuje některými nápaditými detaily. Vzhledem k větším rozměrům (na délku 105 cm a na výšku 7,8 cm) však tento soundbar doporučujeme spíše jako doplněk k televizorům 55 palců nebo větším. Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni.

Funkce a vybavení

To, že Panasonic SC-HTB900 patří mezi top modely, mimo jiné dokazuje také podpora Dolby Atmos a DTS: X, ale i formátů Dolby Digital, Dolby Digital +, Dolby True HD, DTS Virtual: X, DTS, DTS ES, DTS 96/24, DTS-HD HR, HD Master Audio, z nichž například DTS-HD nebo Dolby True HD patří mezi méně používané a spíše ojedinělé. Samozřejmostí je také podpora 4K, Full HD 3D a HDR (pouze po připojení přes HDMI). Co se režimů zvuku týče, tento soundbar nabízí celkem šest základních možností: Standard, Stadium, Music, Cinema, News a Straight. Kromě toho je dostupný také 3D Surround / Virtual Surround (pro zvýraznění zážitku).

Specialitou, která potěší zejména posluchače klasické hudby, je režim Berlin Philharmonic Hall. Pomocí další funkce mohou uživatelé zvolit také zvýraznění dialogů anebo zvukovou lištu uvést do tzv. nočního režimu (v případě tohoto modelu jde o režim nízké hlasitosti), který potlačuje příliš hlasité scény. Zařízení disponuje funkcí Multiroom a může se pochlubit také podporou Chromecastu, po připojení k internetu proto umožňuje snadné streamování oblíbených pořadů nebo hudby (případně obsahu z dalších zařízení). Nechybí ani Google Assistant, díky němuž lze zařízení ovládat pomocí hlasových pokynů (pouze v angličtině).

Montáž a připojení

Soundbar je možné instalovat jak klasicky před nebo nad televizor, tak i na stěnu (montážní sada je součástí balení). Při umístění standardně před televizor však doporučujeme dávat pozor zejména na výšku zvukové lišty, která by mohla blokovat obrazovku ze spodní strany (na výšku soundbar měří 7,8 cm). Subwoofer je klasicky bezdrátový, snese tedy umístnění téměř kamkoli. Spárování s hlavním panelem probíhá automaticky pomocí Bluetooth a samozřejmě je lze provést také ručně.

U subwooferu lze nastavit jednotlivé úrovně výkonu. Panasonic SC-HTB900 disponuje dvěma HDMI vstupy a jedním HDMI (ARC) výstupem. Většině uživatelů by tento počet měl stačit. Nicméně kdo by potřeboval více, bude se mu vybírat poměrně těžko, protože podobně (či z pohledu počtu HDMI) podobně je na tom vícero velkých značek soundbarů.  Možná by neškodilo u zařízení z takto vysoké cenové kategorie přidat. Další možnosti fyzického připojení skýtá digitální optický audio vstup. Kromě toho mohou uživatelé využít také rozhraní LAN a bezdrátové připojení Wi-Fi nebo Bluetooth.

Ovládání

Na hlavním panelu je k dispozici několik základních tlačítek. Samozřejmě nechybí tlačítko pro zapnutí/vypnutí zařízení, dvě tlačítka pro změnu hlasitosti (zeslabení a zesílení), tlačítko pro volbu zdroje a tlačítko pro aktivaci Bluetooth. Nechybí ani displej a dvě signalizační kontrolky (čidlo signálu dálkového ovladače a indikátor přehrávání). K soundbaru je samozřejmě přiložen také malý dálkový ovladač, ten ale není řešen příliš dobře. Nejenže se vyznačuje horší ergonomií, složitá je také počáteční instalace, menu je totiž posouváno pouze pomocí tří tlačítek. Každodenní používání je však již snadné a poměrně intuitivní.

Kvalita zvuku

Hlavní jednotka disponuje celkem osmi reproduktory, zvuk proto přichází jak shora, tak i zezadu (odrazem od zdí a stropu), čímž vytváří poměrně zdařilý prostorový efekt, který lze navíc znásobit virtuálními prostorovými efekty. O výkonné a bohaté basy se stará subwoofer. Celkový výkon (505 W) je na tak malé a poměrně kompaktní zařízení skutečně překvapivý. Navíc jde o zařízení, které prošlo rukama známé společnosti Technics, která jej speciálně vyladila, a může proto být označeno jako Tuned by Technics.

Tento typ ladění přináší ještě realističtější zážitky ze sledování oblíbených pořadů či poslechu hudby (a to zejména v nejvyšší kvalitě), velmi účinně také dokáže vyrušit případné šumy. Již v režimu Standard si zvuková lišta vedla velmi dobře, přesvědčila nás o tom zejména vyváženým zvukem (byť 3D efekt byl spíše slabší). Výrazně uvěřitelnějších efektů pak tento soundbar dosahoval v režimech Stadion nebo Cinema.

Příjemně překvapil i režim nízké hlasitosti, kdy sice došlo ke snížení dynamiky zvuku, zůstala ale zachována jeho bohatost. Velkou pochvalu pak zaslouží dynamický rozsah. Panasonic SC-HTB900 totiž poskytuje naprosto čistý zvuk i při velmi vysoké hlasitosti. Zařízení podporuje řadu ztrátových i bezztrátových formátů včetně MP3, AAC, WAV, ALAC, AIFF a FLAC. Zjistit cenu

Zajímají vás hodnocení soundbarů Sony?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Hodnocení Panasonic SC-HTB900

SC-HTB900 rozhodně patří mezi špičkové modely zvukových panelů Panasonic. Překvapí jak skvělá výbava, tak zejména překvapivě vysoký výkon zesilovače a křišťálově čistý zvuk. Potěší jak filmové nadšence, tak milovníky hudby a hodí se zejména pro televizory s úhlopříčkou 55 palců. Mezi menší nevýhody může patřit i počet HDMI (2+1) a hůře řešený dálkový ovladač, kvůli kterému je počáteční nastavení obtížné a kazí tak zbytečně první dojem z této jinak vynikající zvukové lišty.

Zvuk - hudba
8.2
Zvuk - filmy
8.8
Funkce
8.2
Výbava
7.7
PLUSY
 • velmi vysoká kvalita zvuku
 • vynikající výkon
 • vynikající dynamický rozsah
 • podpora Dolby Atmos a DTS: X
 • mnoho funkcí a režimů
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • složité počáteční nastavení
 • dálkový ovladač
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo