Recenze Pentax K-1

Další poloprofesionální digitální zrcadlovka, která se nám dostala do ruky, je Pentax K-1. Svými funkcemi a kvalitou snímků se řadí někam mezi dva předchozí modely od Nikonu. Ale abychom byli úplně féroví, tenhle fotoaparát má mnohem blíž k Nikonu D750 než D850.

Parametry

Max. rozlišení36,4 Mpix
Formát snímačeFull Frame / FX
Rozlišení videa1920 x 1080
Min. čas expozice1/8000
Max. čas expozice30 sekund
Wi-Fiano
Paměťová kartaano
USBano
HDMIano
Bluetoothne
Výklopný displejano
Vestavěný bleskne
Samospoušťano
Počet snímků za vteřinu4,4
Minimální ISO100
Maximální ISO204800
Pentax K-1 má samozřejmě uvnitř také Full frame snímač, takže rozhodně nabízí kvalitní záznam reality, ať už vás baví fotit cokoliv. K tomu je navíc schopný vykouzlit snímky s rozlišením až 36,4 Mpix. To se vám bude hodit hlavně v případech, když si budete chtít z původní fotky vyříznout jen část. Pro nás byla velmi příjemným překvapením chytrá funkce Shake Reduction II, která díky pětiosé stabilizaci omezuje chvění při focení na minimum. Možná se vám to zdá jako malichernost, ale když už fotíte na tak velké rozlišení, chcete mít snímky dokonale ostré, to nám věřte. Když už jsme u té ostrosti, o perfektní detaily pořízených snímků se stará zaostřovací systém Safox 12 s 33 ostřícími body. Díky tomu fotoaparát dokáže precizně zmapovat hloubku snímku a změřit vzdálenost jednotlivých objektů. Výsledná fotografie vám pak vykouzlí úsměv na tváři. Pokud jde o video, zvládá Pentax K-1 standardní Full HD formát, který je podle nás na digitální zrcadlovku dostačující. Co by pro někoho mohlo být „jen“ Full HD, je pro nás vedlejší. Důležitější jsou přidané funkce a systémy, pomocí kterých přístroj lépe fotí. K pořízeným fotografiím si můžete jednoduše přidat GPS souřadnice, protože K-1 má zabudovanou GPS. S vaším počítačem se domluví přes kabel, ale i bezdrátově pomocí klasického Wi-Fi připojení. USB i HDMi připojení přes kabel jsme také testovali a funguje na jedničku. Tenhle kilogramový přístroj od Pentaxu je nadprůměrný ještě v nastavení času. Maximální doba, po kterou umí snímat fotografii, je 30 sekund, ale ta minimální je jen 1/8000 sekundy. Díky tomu můžete vyfotit perfektně ostrý i rychle letící objekt. Další chytrou vychytávkou, která je ale přínosem spíš pro zkušenější fotografy, je možnost nastavení vyvážení bílé barvy. Pentax K-1 totiž umožňuje nastavit bílou podle teploty světla. To je svým způsobem geniální. Protože pokud tušíte, kolik má zářivka stupňů, nastavíte bílou podle ní a máte vyhráno. Podle nás je Pentax K-1 plnohodnotná poloprofesionální zrcadlovka, která má pod kapotou nějakou tu chytrou funkci navíc. A i když uznáváme, že by ještě byl nějaký prostor pro zlepšení, vzhledem k ceně dostanete kvalitní přístroj s odpovídající paletou funkcí. Takže pokud vás tahle zrcadlovka zaujala, určitě se nebojte po ní sáhnout. Zjistit cenu Přehled hodnocených zrcadlovek.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
Pentax K-1

Fotoaparátem pořídíte nejen kvalitní fotky, ale také videa, i když u videa se natáčí jen ve formátu Full HD. Líbí se nám funkce, která omezuje chvění rukou, takže budete mít ostré snímky. Zkušení fotografové ocení možnost nastavení vyvážení bílé. Jedinou nevýhodou je snad jen větší hmotnost.

Výbava
8
Kvalita fotek a videa
9
PLUSY
 • rozlišení 36,4 Mpix
 • stabilizace chvění
 • maximální snímání fotografie 30 vteřin, minimální 1/8000
MÍNUSY
 • vyšší hmotnost
 • natáčení videa jen ve Full HD
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo