Recenze PHILCO PD 1142 W

Hledáte myčku do malého bytu? Přečtěte si o Philco PD 1142 W, která je ve slim provedení a pojme 11 sad nádobí. Navíc se řadí do energetické třídy A++, takže se můžete těšit i na nízkou spotřebu. Neočekávejte od ní však zázraky, neboť pořizovací cena odpovídá celkové vybavenosti i zpracování myčky. Více se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Typvolně stojící
Lze podstavit?ano
Energetická třídaE
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů900 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů80 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus9 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,79 kWh
Počet sad nádobí11
Hlučnost45 dB
Výška85 cm
Šířka45 cm
Hloubka60 cm
AquaStopano
Připojení na teplou vodune
Počet programů6
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíne
Otevření po domytíne
Umístění příborůvýsuvná zásuvka
Polohovatelný horní košano
Automatický programne
Délka mytí (Eco program)238 min.
Poloviční náplňne

Představení

Volně stojící myčka Philco PD 1142 W umožňuje demontovat horní desku a elektrospotřebič podstavit třeba pod pracovní desku kuchyňské linky. Jedná se o slim provedení, které i při úzké šířce pojme 11 sad nádobí. Je tedy ideální do malých bytů a pro menší rodiny. Klasické myčky pojmou 13-16 sad nádobí. Myčka je atraktivní především svoji nízkou pořizovací cenou. Nabízí pouze 6 mycích programů včetně předmytí, chybí jí automatický program i program pro poloviční náplň. Na druhou stranu disponuje zkráceným programem, který nádobí umyje za 60 minut nebo programem intenzivním hodícím se především pro mytí silně znečištěných hrnců. Program jemný je naopak vhodný pro mytí skla. U nabídky doplňkových funkcí stojí za zmínění dětská pojistka a odložený start.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizacene
Myčka se ovládá pomocí tlačítek, které se nacházejí na přední straně myčky. Ovládací panel zahrnuje i přehledný displej zobrazující informace o programu, dětské pojistce, ale také vás upozorní na závady nebo chybějící leštidlo či sůl. Samozřejmostí je zobrazení týkající se odloženého startu. Vzhledem k tomu, že je ovládací panel snadno dostupný, je dobře, že je myčka vybavena funkcí dětského zámku, jenž uzamkne tlačítka a zabrání dětem v přenastavení myčky.

Vnitřní uspořádání a materiály

Myčka má vnitřní provedení v nerezu a je opatřena dvěma rameny ostřikovače. Jedno se nachází pod spodním košem, druhé ze spodní části horního koše. Nad zásuvkou pro příbory je tryska. U horního výsuvného koše je možné nastavit výšku. Do myčky tak snadno naskládáte třeba vyšší sklenice. V horním i spodním koši najdete několik párů sklopných trnů, jež umožňují pohodlné vložení rozměrnějšího nádobí, kterým může být hrnec nebo zapékací nádoba. V horním koši najdete držák na šálky, který můžete v případě potřeby odstranit

Mycí programy a sušení

Název programuSpotřeba v litrechDélka v minutáchTeplota v °C
Intenzivní1418560
ECO923844
Jemný11,514345
60 min8,76050
Rychlý5,94045
Předopláchnutí3,312
Myčka nabízí celkem 6 základních programů. Bohužel u ní nenajdete automatický program, jenž pro nastavení využívá automatické senzory. Jedná se o program, který můžeme označit pojmem úsporný z hlediska spotřeby energie, času i vody. Elektrospotřebič ale samozřejmě má ECO program, který nabízí nejlepší poměr spotřeby, akorát je poměrně dlouhý (téměř 4 hodiny mytí). Program rychlý dokáže plnou myčku umýt již za 40 minut. Nádobí by však mělo být jen lehce znečištěné. Předpláchnutí upotřebíte v případě, kdy se chystáte nádobí umýt ještě týž den, ale o něco později.

Další funkce

 • Odložený start – start mytí si můžete odložit až o 24 hodin. Snadno tak můžete mýt třeba v dobu, kdy vaše domácnost jede na nízký tarif elektřiny.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací prvky
 • Tlačítko 3v1 – díky němu si můžete zapnout funkci mytí s multifunkčními tabletami.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,79 kWh
 • Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 3,97
(0,79 * 4) + (0,009 * 90) = 3,16 (elektřina) + 0,81 (voda) = 3,97 Kč Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. Philco PD 1142 W je myčkou vhodnou pro méně náročné uživatele. Její největší předností je nízká pořizovací cena a možnost podstavby. Jinak jsme u ní nic převratného nezjistili. V základu nabízí 6 mycích programů včetně předmytí. Standardní je opravdu dlouhotrvající program ECO, ale také zde najdete program rychlý nebo program pro mytí křehkého nádobí. U těchto programů je však potřeba umývat méně špinavé nádobí, jelikož intenzita mytí není dostačující pro nádobí silně znečištěné. Pro něj je zde speciální program. Z hlediska funkcí se můžete těšit pouze na odložený start a dětskou pojistku. Jinak u myčky najdete možnost přepínání mezi práškovým a tabletovým čisticím prostředkem nebo výškově nastavitelný horní koš honosně nazývaný VarioSpace (touto vychytávkou však dnes disponují snad všechny myčky). Vzhledem k menší velikosti je přínosné, že se příbory ukládají do horní výsuvné zásuvky. Košík by totiž ve spodní části zabral příliš mnoho místa. Co se týče spotřeby, ta je přímo úměrná energetické třídě A++ i slim provedení. To znamená, že provoz není příliš nákladný. Jedno mytí vás vyjde zhruba na 3,97 Kč. Hlasitost při mytí je 44 dB, což je průměr. Hledáte-li lépe vybavenou nebo větší myčku, projděte si našeho rádce, ve kterém najdete desítky produktů s vlastními recenzemi. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
PHILCO PD 1142 W

Myčka neurazí nenáročné spotřebitele, které jistě potěší nízká pořizovací cena. Elektrospotřebič je dobrým řešením pro menší rodiny do menších bytů. Nabízí celkem 6 základních programů, ale automatický program nebo funkci podobnou šestému smyslu u ní nehledejte. Z hlediska spotřeby a hlučnosti se řadí k průměru, který neurazí.

Mytí
7
Sušení
8
Spotřeba
6
Funkce
7
Délka mytí
6
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • dětský zámek
 • odložený start
 • slim provedení
 • možnost podstavby
MÍNUSY
 • málo programů
 • téměř žádné užitečné funkce
 • neatraktivní vzhled
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo