Recenze kuchyňského robotu Philco PHSM 9000

Rádi vaříte a pečete, máte doma různé kuchyňské přístroje, které vám zabírají spoustu místa, jsou uloženy hluboko ve skříni a vám se je ani nechce hledat a vytahovat? Nebo už přístroje dosluhují, a vy se začínáte poohlížet po nových? Možná pro vás bude lepším řešením koupě multifunkčního robota, který by je mohl nahradit a na kuchyňské lince bude vždy při ruce. Konkrétně si představíme kuchyňský robot Philco PHSM 9000.  Šlehá, hněte, míchá, mixuje, mele maso, odšťavňuje, strouhá, dokonce plní klobásy a tvaruje cukroví. Umí toho opravdu hodně. Disponuje robustní konstrukcí, má dva výkonné motory, kovové převody, velkou spoustu nástavců. Ukážeme si jeho přednosti, kterých  je mnohem víc než chyb, ale i na ty vás v článku upozorníme.  Pro lepší rozhodování, zda koupit či ne, pro vás máme také srovnání s jinými, podobnými modely.

Parametry

Příkon1200 W
Sklopné ramenoano
Objem mísy5 l
Počet rychlostních stupňů6
Plynulá regulace rychlostine
Pulzní spínačano
Planetární systém mícháníano
Displejne
Šleháníano
Hněteníano
Mixováníano
Sekáníne
Strouháníano
Mlýnek na masoano
Mlýnek na kávune
Odšťavňováníano
Lis na citrusyano
Hranolkovačne
Maximální množství zpracovávaného těsta2 kg
Protiskluzové nožičkyano
Pojistka proti přetíženíano
Délka napájecího kabelu90 cm
Rozměry (v x š x h)33x36x18 cm
Hmotnost7,25 kg

Představení

Tento multifunkční robot se dá se říct, povedl. Rozhodně jeho zpracování je velmi kvalitní. Téměř celokovové provedení, tichý provoz a mnoho užitečných funkcí. S příkonem 1200 W je také dostatečně výkonný. Zvládnete s ním celou řadu činností. V základní výbavě najdete nerezovou mísu o objemu 5 l, skleněný 1,5 l mixér, šlehací metlu, hnětač, plochý hnětač, 3 struhadla, která mají různé hrubosti.

Na plnění klobás můžete použít 2 nástavce, cukroví si vytvarujete pomocí speciálního tvořítka, to jde použít i na výrobu těstovin. Pokud chcete čerstvou šťávu z ovoce, použijte lis, který je také součástí robota.

 Mezi přednosti robota patří celokovová konstrukce, včetně převodů. Disponuje 6 rychlostmi a také pulzním režimem. Oceňujeme planetární míchání, díky kterému se suroviny dokonale promísí. Je to úžasný pomocník a myslíme si, že se na kuchyňské lince bude i dobře vyjímat. Co nás mrzí, je například to, že se nedá dokoupit další výbava, například na jemné mletí ořechů, mlýnek na mák, či drtička ledu.

Funkce a příslušenství

Při hodnocení přístroje začneme jeho plusy. Má 2 tiché silné motory, které se v činnosti střídají, každý z nich je určen pro jinou. 1200 W utáhne i hnětení tužšího těsta. Na trhu najdete tento typ robota s 500 W – 1 400 W. Model Philco se tak v tomto ohledu řadí mezi silné jedince. Zvládne i hnětení tužšího těsta, například na nudle. Pokud budete dodržovat návod, přetížení robota se bát nemusíte.

    

Jeho design je povedený a ostudu kuchyni určitě dělat nebude. Broušený hliník v kombinaci s bílou barvou se hodí do každé kuchyně. Jedná o docela velký kuchyňský přístroj, a tak před koupí myslete na jeho umístění. Nemá cenu si kupovat robota, pokud byste ho museli stále schovávat do skříně a znovu vytahovat. Také příslušenství k robotu by mělo mít své stálé místo. A v tomto případě se jedná o celou řadu doplňků.

Všechny důležité komponenty přístroje jsou z kovu a celkově působí velmi kvalitně, robustně a stabilně. Díky jeho hmotnosti a gumovým přísavkám se při práci na lince ani nehne.

Model disponuje 6 rychlostmi a také pulzním režimem, který využijete například při krátkém, rychlém sekání. Díky volbě rychlosti si můžete být jisti, že pokrmy budou našlehané a umíchané tak, jak si představujete a jak jednotlivé suroviny vyžadují.

Co se týče hlučnosti robota, motor je opravdu tichý, menší problém vidíme v hlučné hlavě pro planetární míchání.

Počítejte s tím, že pokud chcete robot využívat pro větší množství surovin, je to v pořádku, robot to zvládne a také mísa má objem celých 5 l, takže je dostatečné velká pro klasickou rodinu. Ale jestliže budete chtít našlehat třeba jen jeden, dva bílky, narazíte na skutečnost, že metly nepokryjí celou mísu, a proto tak malý objem prostě nevyšleháte. Také při sušší směsi budete muset při hnětení těsta robotu trošku pomoci například špachtlí. Ale v tom velký problém nevidíme.

Co se týká příslušenství, tento multifunkční model má toho dost co nabídnout. Najdete tu kovový hnětací hák, šlehací a plochou metlu, vše v nepřilnavé úpravě. Zmiňovali jsme již 5 l nádobu, která je z nerezu. Pokud budete chtít namixovat ovoce či zeleninu, posekat bylinky či nadrtit menší množství ledu, použijete skleněnou nádobu o objemu 1,5 l. Mletí masa má na starosti mlýnek se třemi kotouči. Minusové body ale bohužel robot získal za ucpávání při mletí tučnějšího masa. 100 % namele snad jen jemnou svíčkovou. Na druhou stranu u těchto robotů vždy platí, že přídavné funkce nejsou tak výkonné, jako byste si koupili samostatný přístroj, určený přímo na danou funkci.

Díky přídavnému nástavci si můžete vyrobit i vlastní domácí klobásky či párky. Pokud použijete nástavce při “mletí“ těsta, můžete si vytvarovat 4 druhy tvarů cukroví či těstovin. Součástí balení jsou také 3 struhadla, díky nim nakrájíte zeleninu:

 • najemno,
 • nahrubo
 • nebo na plátky.

Je potřeba říct, že při strouhání zelenina docela dost vylétává ven, tak s tím počítejte a použijte raději širší nádobu. S tímto kuchyňským robotem můžete i lisovat ovoce, v nápoji sice zůstane dost dužiny, ale na takovéto občasné lisování je přístroj v pohodě. Přístroj nemá nádobu na odpad. Posledním doplňkem je plastový kryt kovové nádoby. Ten určitě oceníte, protože při šlehání nic nestříká ven a nenaděláte si zbytečně v kuchyni nepořádek.

Přikoupení dalšího příslušenství u tohoto modelu není možné, proto si dobře rozmyslete, co opravdu v kuchyni potřebujete a využijete.  Podle nás by se hodil například mlýnek na mák, kávu, drtič ledu nebo hranolkovač. V této cenové relaci a dobrém provedení jsme ale takovou výbavu ani u dalšího přístroje nenašli.

Planetární systém míchání už najdete u většiny modelů, které mají sklopná ramena. Suroviny jsou v míse míchané v nepravidelné dráze, a proto je jejich zpracování daleko lepší než při pohybu jen kolem vlastní osy.

Ovládání robotu je jednoduché a intuitivní, spotřebitelé s tím nemají žádný problém. Je mechanické – knoflíkové, displej tu nenajdete.

Co se týká ceny, nepatří sice k nejlevnějším, ale zároveň vás cena ani nezruinuje. Řekli bychom, že na to vše, co umí a z hlediska kvality, je poměr cena a výkon v pořádku.

Srovnání s dalšími kuchyňskými roboty

Připravili jsme pro vás srovnání s dalšími podobnými modely. V tabulce přehledně uvidíte jednotlivé parametry a můžete sami posoudit, který model by byl pro vás vhodný a jaké rozdíly můžete u těchto přístrojů čekat.

ParametryPhilco PHSM 9000Eta Gratussino Smart 0023 90090G21 Promesso
Cca cena v Kč580035509000
Příkon ve W1 2008001 500
Sklopné ramenoanoanoano
Objem mísy v l54,55,5
Pulzní spínačanoanoano
Planetární mícháníanoanoano
Počet rychlostí666
Šleháníanoanoano
Hněteníanoanoano
Mixováníanoanoano
Odšťavňováníanonene
Sekánínenene
Strouháníanoneano
Mlýnek na masoanoanoano
Hmotnost v kg7,258,78,7
Rozměry v cm33 x 36 x 1843 x 45,5 x 9,0637,5 × 36 × 17,5
Délka kabelu v m0,91,11,2
Pojistka proti přetíženíanoanoano
Možnost dokoupení výbavyneanoano

Pokud se podíváte na naši srovnávací tabulku, zjistíte, že námi recenzovaný robot se ve srovnání neumístil vůbec špatně. Za cenu okolo 6 000 Kč dostanete hezký přístroj se silným příkonem a mnoha funkcemi. Je srovnatelný s dražším G21 Promesso. Oproti dalším modelům má navíc funkci odšťavňování. Naopak zase nemůžete dokoupit žádnou další výbavu a přívodní kabel je kratší než u ostatních.

Zjistit cenu

Hledáte levnější kuchyňský robot?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Philco PHSM 9000

Philco PHSM 9000 je multifunkční a spolehlivý kuchyňský robot, s pěkným designem a slušnou doplňkovou výbavou. Robot zastane mnoho práce - šlehá, hněte, míchá, mixuje, také strouhá, odšťavňuje, plní klobásy i tvaruje cukroví. Částka, kterou za něj utratíte, není malá, ale ani nepatří k těm nejvyšším. Vzhledem ke kvalitnímu a robustnímu provedení a s dvěma motory si myslíme, že chybu s ním neuděláte, vydrží vám dlouhou dobu. Pokud potřebujete robota hlavně na šlehání, hnětení, či mixování a další výbavu budete používat spíše občasně, budete spokojeni.

PLUSY
 • široký výběr nástavců a příslušenství
 • dva silné motory
 • pulsní spínač a planetární míchání
 • velká nerezová mísa
 • kvalitní zpracování, robustnost
 • jednoduché ovládání
 • poměr cena/výkon
MÍNUSY
 • nevhodné pro zpracování malého množství surovin
 • ucpávání při mletí masa
 • odšťavňovač není příliš kvalitní - zůstává moc dužiny
 • hlučná hlava pro planetární míchání
 • není možné dokoupit další příslušenství
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  moc díky za dlouhodobou zkušenost pro ostatní čtenáře.

 2. Philco PHSM 9000 je opravdu dobrý robot, ale jen pokud pracuje. Mám ho pátý rok, z toho je déle než rok nefunkční, protože nechci platit třetí výměnu regulátoru otáček, která nastala pár týdnů po vypršení prodloužené záruky. Mám důvod si myslet, že je to koncepční závada a že další oprava bude zase jen na omezenou dobu. Pokud seženu novou desku regulátoru vyměním si to sám, ale nechci každých asi 15 měsíců platit poštovné/opravu/poštovné. Za mě … již nikdy Philco.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo