Recenze PHILCO PL 162 M

Pokud potřebujete pračku na chalupu nebo někam, kde budete prát jen občasně, je tento model dobrou volbou. V běžné domácnosti vám totiž moc parády neudělá. Jedná se o spotřebič, který má sice nízkou pořizovací cenu, ale to je tak všechno. Jeho provoz není zrovna levný, a tak si položte otázku: „Není lepší koupit raději dražší, ale úspornější?“. Podle nás rozhodně ano! Pračka má kapacitu jen 6 kg, ale náklady na provoz jako větší model. Navíc je hodně hlučná a nabídka programů je opravdu chuďoučká. Přečtěte si, jak si podle nás pračka PHILCO PL 162 M stojí. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Způsob plněnípřední
Energetická třídaA++
Kapacita6 kg
Otáčky1000
Hlučnost praní59 dB
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů79 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4200 l
Počet programů8
Délka základního programu223 minuty
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
AquastopNe
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka47 cm

Programy

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.
ProgramKapacitaMax. otáčkyRozsah teploty
Bavlna Eko 40 °C6 kg1 00040 °C
Bavlna Eko 60 °C6 kg1 00060 °C
Bavlna6 kg1 0000 – 90 °C
Syntetika3 kg1 0000 – 60 °C
Čištění bubnu40090 °C
Jen odstřeďování6 kg1 000
Jen vypouštění
Máchání a odstřeďování6 kg1 000
Jemné2,5 kg6000 – 30 °C
Konec za6 kg1 00040 °C
Denní 15´30´45´2 kg8000 – 30 °C
Výrobce uvádí, že pračka disponuje 23 programy. Výsledné číslo zřejmě vzešlo ze spočítání všech programů a jejich teplotních nastavení+funkcí. Samotný program Bavlna je započítán cca jako 8 programů (zahrnující EKO+možnosti nastavení teploty). V tabulce tedy uvádíme jen zobecněné programy nerozčleněné podle stupňů. Takovéto programy počítáme jako jeden. Program Bavlna se hodí pro praní často/denně nošeného prádla. Doba praní je dlouhá, aby byl zajištěný silný efekt praní. Je vhodný především pro praní prostěradel, prošívaných dek, povlaků na polštáře, nočních košil, spodního prádla atd. Syntetiku zvolte v případě denně používaného jemného prádla. Délka praní je kratší než u bavlny a nižší je i účinek praní. Program se hodí především pro praní oblečení ze syntetického materiálu (košile, saka, prádlo ze směsných tkanin, záclony, krajkové prádlo). Pokud si tento program vyberete pro praní pletenin, přidejte menší množství pracího prostředku, protože volná struktura vzoru podporuje větší množství tvorby bublin. Pro rychlé praní mírně znečištěného prádla zvolte program Denní.  Program Bavlna EKO slouží ke zvýšení účinku praní, protože se prodlužuje doba hlavního praní. Je vhodný pro praní dětského prádla nebo prádla alergiků. Pokud si zvolíte Pouze odstřeďování je nutné mýdlovou vodu nebo vodu z máchání před odstřeďováním vypustit. Program Jemné je vhodný pro praní jemného prádla. Má jemnější intenzitu praní a menší rychlost otáčení než program „Syntetika“. Je vhodný pro prádlo, které se musí prát jemně. Program Čištění bubnu není primárně určen pro praní. Jedná se o vyčištění bubnu a trubek pračky vodou o teplotě 90 °C, která se stará o sterilizace a odstranění nečistot. Díky celkově čisté pračce budete mít i čistější prádlo. Abyste dosáhli opravdu dobrého výsledku čištění, přidejte správné množství chlorového bělícího prostředku. Čištění bubnu provádějte podle potřeby. Konec za je v podstatě odložený start. Konec programu je možné si naplánovat v horizontu 3, 6 a 9 hodin.

Ovládání

Ovládací panel je v češtině, takže vám obsluha pračky nebude dělat problém. Programy si volíte otočným voličem programů, kde si kromě programu můžete nastavit také jeho možné teploty. Funkce se ovládají pomocí tlačítek, která nejsou dotyková na displeji, ale klasická manuální. Vybrané nastavení bohužel není možné zkontrolovat na displeji, který na pračce není umístěn.

Jak pere

Výhodou této pračky je maximálně její cena a i ta se nám zdá, na to, že přístroj téměř nic neumí, poměrně velká. Pro usnadnění ovládání je ovládací panel v českém jazyce a obecně je ovládání velmi jednoduché. Výhodou je také dobré vypláchnutí pracího prostředku z nádržky, takže se nemusíte bát plesnivění a bakterií. Užitečná vám bude i funkce na čištění bubnu, která se postará o to, aby byly útroby pračky čisté a výsledný efekt praní prádla dokonalý. Pračka je extrémně hlučná, a to jak při normálním praní, tak ještě více při odstřeďování. Při normálním praní vydává hluk 59 dB, což můžeme připodobnit k hlasitému rozhovoru, hlasitá je i při napouštění a máchání. Při ždímání je ještě hlučnější, takže rozhodně není dobré ji mít místnosti, kterou obýváte. Možná byste čekali, že když je pračka při ždímání tak hlučná, bude alespoň výsledek stát za to. Ovšem, chyba lávky! Třídou účinnosti odstřeďování se přístroj řadí do podprůměrné skupiny C a výsledku nepřidá ani maximální počet otáček, který činí ubohých 1 000 ot./min, takže prádlo ze spotřebiče vytahujete poměrně mokré. Z energetického hlediska se sice řadí do skupiny A++, ale co se týče provozu v poměru ke kapacitě bubnu, nepatří mezi nejúspornější. Jedno praní vás vyjde zhruba na 7,26 Kč. Přesto, že výrobce uvádí přes 20 programů, fakticky jich pračka má více než o polovinu méně. Počet naskakuje jen tím, že se jeden program počítá za víc kvůli tomu, že má jinou teplotu např.: Bavlna 20 °C, Bavlna 60 °C, Bavlna 90 °C atd. Pračka tak disponuje opravdu velmi malým výběrem programů a rozhodně od ní nečekejte nic, co by vám usnadnilo následnou práci s prádlem např.: snadné žehlení, funkce páry atd. Pračka není vhodná ani pro praní speciálních tkanin, ze kterého je vyrobeno třeba sportovní oblečení. Prací programy si nemůžete zkrátit, využít můžete pouze již zkrácených programů. Navolit si nemůžete ani rychlost odstřeďování. Možnost odloženého startu pračka sice nabízí, ale volba je možná pouze v intervalu 3 hodin, což není příliš praktické. Přihlédneme-li ke vzhledu pračky, ani ten není zrovna lákavý.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (6 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,87 kWh Spotřeba vody: 42 l Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,87 * 4) + (0,042 * 90) = 3,48 + 3,78 = 7,26 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zkušenosti

 • Úhel otvírání dveří 175 °.
 • U pračky je možné demontovat horní desku a spotřebič pak umístit třeba pod pracovní desku. Výška po odejmutí horní desky je asi 83 cm.
 • Pračka nemá tlačítko zapnout. Zapnutí provede tak, že si vyberete program a zmáčknete start.
Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.1 Total Score
PHILCO PL 162 M

Velmi základní přístroj, který nenabízí skoro žádné funkce navíc. I pokud je váš rozpočet omezený, doporučuji se podívat na recenze praček a test. I s menší příplatkem si můžete dost polepšit.

Praní
9
Ždímání
5
Programy
2
Hlučnost
5
Výbava
3
Spotřeba
5
PLUSY
 • Cena
MÍNUSY
 • Hluk
 • Počet programů
 • Absence displeje
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo