Recenze pračka Philco PLD 127 D QTL

Pračka Philco PLD 127 D QTL s vrchním plněním mnohé překvapí 16 programy, ale účinností odstřeďování třídy C už tolik ne. S šířkou 40 cm se může pochlubit 7 kg kapacitou. Pojďme si říct, jak si vede v porovnání s ostatními konkurenty.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněníhorní
Kapacita7 kg
Otáčky1200 ot./min.
Hlučnost ždímání80 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4500 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
AquastopAno
Výška87 cm
Šířka40 cm
Hloubka61 cm
Praní80
Ždímání45
Programy60
Hlučnost30
Výbava50
Spotřeba55
Roční náklady na vodu
Roční náklady na energii
Počet programů16
Délka základního programu208 minuty

Představení

Pračka PHILCO má horní plnění s kapacitou 7 kg. Výrobce říká, že pro dva až tři členy domácnosti je toto dostatečná kapacita. V praxi to není až tak o členech domácnosti, ale o tom jak často perete (zejména domácnosti s malými dětmi vědí o čem mluvím, tam běží pračka skoro každý den).

  

Pračka disponuje 16 programy a 1200 otáčkami za minutu. Užívání pračky vám usnadní český ovládací panel s LED displejem, kde budete vědět, jak dlouho trvá prací program, otáčky, teplotu či jestli máte odložený start. Prostě taková klasika posledních let.

Třída účinnost odstřeďování je C, takže sušička se při sušení prádla docela zapotí (prádlo je více mokré a sušení bude trvat o něco déle), což se může prodražit. Pračka je při odstřeďování poměrně hlučná 80 dB. Tyto typy s horním plněním se pohybují v rozmezí 74 – 80 dB. Patří tedy mezi hlučnější. Při praní vydává hluk o 53 dB, což není špatné. Například pračka AEG ProSense LTX6G371C dosahuje hluku 56 dB a i další typy na tom nejsou o moc lépe. Její spotřeba energie je 69 kWh/100 cyklů. Pro danou kapacitu 7 kg je to takový standard. Například AEG ÖKOMix LTX8E373C má spotřebu pouhých 54 kWh/100 cyklů, ale také stojí citelně více. Obecně dávají úspornější pračky smysl pokud perete často. V takovém případě můžete ušetřit každý rok i vyšší stokoruny. Tak jako jiné moderní pračky i tato zváží obsah bubnu před zahájením pracího cyklu, a tím si dokáže upravit množství vody.

Teď se trochu navezu do tvrzení výrobce – pračka má mechanismus Soft Opening pro bezpečné otevření dvířek. Nevím co to má přesně znamenat, ale otevírá se stejně (ani lépe, ani hůře než jiné pračky). A mezi další bezpečnostní prvky patří také ochrana proti přetečení, kontrola vyvážení a ochrana otáček odstředění. Kromě prvního jmenovaného opět klasika co najdete všude. Nerezový bubenpovrch Crystal pro šetrné praní různých textilií. Jak asi tušíte, dostanete “klasický” buben.

Pračka s horním plněním se většinou pořizuje tam, kde je málo prostoru, což i tento typ Philco PLD 127 D QTL splňuje, jeho šířka je pouhých 40 cm. Hloubkou 61 cm a výškou 87 cm je podobná jako jiné typy. Těmto typům praček můžete hledat také pod názvem slim pračka. Hodí se do malých koupelen, kde potřebujete ušetřit prostor a není již místo na otevíraní dvířek od pračky doleva či doprava.

Programy

Vybírat si můžete z nabídky 16 pracích programů, což není až tolik směrodatné. Někteří výrobci do počtu programů počítají i samotné odstřeďování nebo vypouštění vody, jiní ne. Níže jsme vám všechny programy vypsali i s detailnějšími informacemi. Kromě klasických programů jako je ECO praní, bavlna či mix na váš čeká program Džíny, Sportovní oblečení či Vlna. Určitě vás mile potěší program na dětské prádlo, který jej lépe propláchne od zbytkového pracího prostředku. A pokud spěcháte, tak ani u této pračky nechybí již standardní program Rychlé 20´, který je určený pro situaci kdy potřebujete rychle vyprat jen pár kousků oblečení. Můžete si také nastavit váš často používaný program do paměti. Tato funkce se jmenuje Můj program. Zvolíte si program a stiskněte tlačítko teplota na 3 sekundy před spuštěním praní. Dalším zajímavým programem je Čištění bubnu, který byste měli používat minimálně jednou za měsíc. Některé pračky pro to samostatný program nemají, ale stačí pustit bavlnu na max stupně (90 nebo 95 °C) a je to stejné.

Název programuKapacita v kgVýchozí nastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Můj program70-600-1200
Bavlna7401200
Syntetika3,5401200
Mix740800
Džíny760800
Sportovní oblečení3,540800
Studené 20 °C3,5201000
Dětské prádlo760800
Rychlé 15´2Studená800
Denní 45´2,540800
ECO 40-60 °C71200
Intenzivní740800
Vlna240600
Máchání a odstřeďování3800
Odstřeďování2,5800
Čištění bubnu90

Doplňkové funkce

 • Předpírka – může se přidat před hlavním praním, aby odstranila prach z povrchu oděvů.
 • Extra máchání – tato funkce umožňuje, aby se prádlo ještě jednou vymáchalo. Je to vhodné pro odstranění zbylého pracího prostředku, a to zejména pro lidi s citlivou pokožkou nebo pro děti.
 • Dětský zámek – zabrání nechtěné manipulaci s pračkou.
 • Odložený start – čas odloženého startu si můžete nastavit 0 – 24 hodin.
 • Ztlumení zvukového signálu – zvolte program a stisknete tlačítko Otáčky na 3 sekundy, čímž ztlumíte zvukový signál.

Jak pere

Pračka od značky Philco Na to, že je pračka úzká, tak pojme až 7 kg prádla. Většina slim praček má kapacitu 6 kg. Na svoje rozměry je 7 kg slušných. Ovládací panel v češtině s LED displejem je plus. Co se týká funkcí, tak nepřevyšuje ostatní modely. Počtem programů, ale už podobné typy výrazně převyšuje. Je jich 16 ale důvodem je to, že výrobce počítá do programů i to co ostatní ne. Takže se vlastně o žádnou výhodu nejedná.

Cenově se pohybuje ve stejném rozmezí jako jeho konkurenti, a to kolem 10 000 Kč. Avšak chybí mi tady nějaká extra funkce či program jako je například parní praní u AEG ÖKOMix LTX8E373C, ale to už je jiná cenová kategorie. Počítejte, že při ždímání je pračka se svými 80 dB hlučnější. V rámci praní je hlučnost pouze 53 dB, což je skvělá hodnota. Pokud dojde k přerušení dodávky elektrické energie během provozu pračky, speciální paměť uloží zvolený program, a když dojde k obnově dodávky elektrické energie, znovu ho spustí. Takže nemusíte mít obavy a prát prádlo od začátku znova.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (7 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 5 Kč za 1 kWh.

Spotřeba elektřiny: 0,69 kWh.
Spotřeba vody: 45 l.

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,69 * 5) + (0,045 * 90) = 3,45 + 4,05 = 7,5 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Mrkněte také na náš velký test praček.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.3 Total Score
Philco PLD 127 D QTL

Jde o levnou pračku a ačkoliv se to snaží marketingovými prohlášení (počet programů, super technologie bubnu atd..) zamaskovat, tak je to na ní znát. Na druhou stranu pokud potřebujete pračku v tomto rozměru, neperete často (lehce vyšší spotřeba) a nevadí vám že prádlo bude déle schnout (ať už v sušičce nebo na sušáku) a máte omezený rozpočet, tak se hodit může.

Praní
8
Ždímání
4.5
Programy
6
Hlučnost
3
Výbava
5
Spotřeba
5.5
PLUSY
 • rozměry (slim pračka)
 • kapacita 7 kg prádla (s ohledem na velikost)
 • LED displej v češtině
MÍNUSY
 • hlučnost pří ždímání 80 dB
 • horší kvalita odstřeďování
 • vyšší spotřeba
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo