Recenze Philco PLWD 16170 Crown

Představujeme pračku se sušičkou Philco PLWD 16170 Crown, která patří do střední cenové kategorie. Čím vším vás příjemně překvapí? Očekávat můžete vysoké otáčky, celkem 15 pracích programů včetně rychlého pracího a sušicího programu, velkou kapacitu pro praní i sušení i funkci vážení prádla typu Fuzzy logic. Má ovšem i své mínusy, mezi které patří například hlasitý provoz či vyšší spotřeba.

Parametry

Kapacita praní10 kg
Kapacita sušení7 kg
Energetická třída - praní a sušeníE
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů100 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů618 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů6360 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů14550 l
Hlučnost při praní56 dB
Hlučnost při ždímání78 dB
Hlučnost při sušení62 dB
Výška85 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka56,5 cm
Provedení slimne
Maximální počet otáček1600
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)300 minuty
Počet programů (praní i sušení)15
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ne

Představení

Kombinovaná pračka se sušičkou Philco PLWD 16170 Crown je zástupcem střední třídy, a to jak svými parametry, tak dle finanční stránky. Což je poměrně překvapivé, Philco často nabízí spíše výrobky z levnější části cenového spektra. Pokud jste se s americkou značkou Philco ještě nesetkali, věřte, že má více jak stoletou tradici a spolupracovala dokonce i s NASA. Očekávejte proto kvalitní komponenty a zpracování. Cenově se pohybuje okolo 15 000 Kč.

Pračka disponuje klasickými rozměry o hodnotách 85 x 59,5 x 56,5 cm, nepatří tedy mezi slim typy. Počítejte s tím, že vám v domácnosti zabere nějaké místo. Odměnou vám bude skutečně královská kapacita. Vejde se do ní 10 kg prádla na praní a 7 kg prádla na sušení. Bohatě tak pokryje potřeby i větší rodiny. Co se nám nelíbí ohledně konstrukce samotného přístroje je chybějící Aquastop – ochrana proti přetečení. To bychom u tak drahého přístroje očekávali. Součástí je pouze senzor, který měří hladinu vody při provozu pračky.

Uvnitř pračky se nachází invertorový motor BLDC, který je však poměrně hlučný. Pračka pere s hlučností 56 dB a 78 dB při odstřeďování. Při sušení je hodnota hluku 62 dB.  Nejlepší hodnoty se přitom pohybují o celých 5-10 dB níže. Potěší vás ale vysoké otáčky – dosahují hodnoty až 1 600 ot/min, takže prádlo bude skvěle vyždímané a bude se rychle sušit. K tomu dopomáhá i třída účinnosti praní A a třída účinnosti odstřeďování A.

Spotřebič je vybavený automatickou váhou typu technologie Fuzzy logic, která dokáže určit množství vloženého oblečení a na základě zjištěných informací uzpůsobit teplotu i množství vody. Vybírat si můžete celkem z 15 různých pracích a sušících programů, mezi které patří i extra rychlé praní a sušení.

Programy

Název programuKapacita v kgVýchozí teplotaMaximální počet otáček ot/min
Bavlna EKO10601 600
Sportovní oblečení5401 200
Rychlé praní2studená800
Jemné2,530800
Vlna240800
Barevné10studená1 200
Džíny1060800
Odstřeďování101 200
Máchání a odstřeďování101 200
Pouze sušení71 600
Mix1040800
Dětské oblečení1030800
Syntetika540800
Bavlna1040800
Rychlý program1401 400

Pračka nabízí celkem 15 programů, které najdete přehledně vypsané přímo na hlavní liště. Vybírat mezi nimi můžete otočným voličem. Dále máte k dispozici digitální displej, který zobrazuje veškeré informace ohledně pracího programu jako je zbývající čas, zvolené funkce či aktivovaný dětský zámek. Programy jsou popsané v češtině, přičemž se další důležité informace dozvíte v návodu. Jako většina sušiček i tento spotřebič průběžně krátí sušící dobu prádla. Bohužel díky tomu těžko odhadnete, kdy bude mít sušička hotovo, na druhou stranu však prádlo zbytečně nevystavuje teplému vzduchu, takže vám prádlo déle vydrží.

Mezi pracími programy najdete všechny důležité módy pro běžné praní. V pračce můžete sušit a prát oděvy na sport, vlnu, džíny, oblečení pro děti i jemné prádlo. Mezi vaše oblíbené se určitě zařadí zrychlený program, který zvládne do jedné hodiny vyprat i vysušit prádlo, které nutně potřebujete mít čisté. Pro praní vlny je tu pak funkce Woolmark, která citlivě vypere vaše vlněné prádlo.

Celkově jistě oceníte funkci urychlení programů. Díky programu ekologické praní můžete zkrátit čas pracího programu, čímž snížíte celkovou spotřebu energie i vody.

Doplňkové funkce

Co dalšího vám pračka se sušičkou nabídne?

 • Odložený start – pokud se vám nehodí spustit praní ihned, můžete využít funkce odloženého startu a naplánovat spuštění v intervalu 0-24 hod.
 • Dětský zámek – tlačítka, dvířka i nádobku na prášek lze zamknout dětským zámkem.
 • Bez pomačkání – funkce snižuje zmačkání prádla již během praní.
 • Odstranění bublin – pokud jste pro praní zvolili zbytečně moc pracího prostředku, začnou se tvořit bubliny, které však tato funkce spolehlivě odstraní.

Jak pere a suší

Pračka se sušičkou Philco PLWD 16170 Crown je kvalitní přístroj, který svou práci odvede dobře. Nabídne 1 600 ot/min, přičemž se může pochlubit třídou účinnost praní i odstřeďování ve stupni A. Na výběr nabízí celkem 15 programů, které pokryjí valnou většinu vašeho prádla. Určitě oceníte zrychlený program, který do hodiny vypere i usuší vaše oblečení. Pračka disponuje systémem typu Fuzzy logic, který díky zabudované váze dokáže určit množství prádla a podle toho uzpůsobit teplotu i množství vody. Je to skvělý systém, který vám umožní prát i poloprázdnou pračku, aniž byste zbytečně plýtvali energiemi a vodou.

Potěší i poměrně slušná cena za jedno praní, ovšem cena za praní a sušení už tak potěšující není. Jedno praní vás vyjde na 10,7 Kč, což je zhruba o 2 Kč více než u konkurenčních modelů se zhruba stejnou kapacitou sušení a praní. Při praní a sušení je však cena za jeden úkon neskutečných 38,9 Kč, přičemž konkurenční modely jsou schopny sušit a prát i za 23 Kč. Ovšem je fakt, že úspornější modely pořídíte za výrazně vyšší peníz. A taky často nemají tak vysokou kapacitu. Otázkou tedy zůstává, zda se rozhodnete pro jednu vyšší jednorázovou investici s tím, že vás provoz nevyjde tak draho, nebo raději ušetříte při nákupu, ale budete platit vyšší částku při každém kombinovaném praní a sušení.

Co se týká sušení, upozorňujeme na špatně označené sušicí programy. Výrobce bohužel ani v návodu neuvádí, co znamenají příslušné ikonky sluníčka, takže je třeba řídit se metodou pokus/omyl. Pokud tedy s podobným značením už nemáte zkušenosti. Zákazníci upozorňují na to, že pokud naplníte plnou kapacitu sušičky, může se stát, že bude prádlo pomačkané. Raději volte z poloviny zaplněnou kapacitu. Ale to platí i pro ostatní značky.

 Na kolik vyjde provoz při praní

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (8 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 1,1 kWh. Spotřeba vody: 70 l. Cena za jedno vyprání je tedy cca (1,1 * 4) + (0,07 * 90) = 4,4 + 6,3 = 10,7 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde provoz při praní a sušení

Cena za jedno vyprání a sušení při plné kapacitě při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 6,8  kWh. Spotřeba vody: 130 l. Cena za jedno vyprání a vysušení je tedy cca (6,8* 4) + (0,130 * 90) = 27,2 + 11,7 = 38,9 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla, zvoleném programu a počtu otáček.

Zjistit cenu

Poznejte úspornější pračky se sušičkou.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
Philco PLWD 16170 Crown

Pračka se sušičkou Philco PLWD 16170 Crown potěší každého, kdo hledá kvalitní spotřebič, který něco vydrží. Nabízí bohatou nabídku programů, praktické funkce jako zrychlené praní, Fuzzy logic nebo odložený start. Nečekejte žádné zbytečné funkce. Někomu se možná bude zdát, že v porovnání s jinými spotřebiči tento kousek méně vybavený. Nám se však líbí, že se jedná o kvalitního výrobce, který nepotřebuje oslnit hromadou vychytávek, které stejně nevyužijete. Škoda jen, že není trochu tišší a úspornější.

Praní
9
Sušení a ždímání
8.5
Programy
7
Hlučnost
6.5
Výbava
6
Spotřeba
5.5
PLUSY
 • zaběhnutá značka s tradicí
 • rychlý program pro sušení a praní
 • třída účinnosti praní a odstřeďování A
 • vysoké otáčky
 • velká kapacita
MÍNUSY
 • málo podrobný návod
 • hlučnější
 • vyšší spotřeba
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo