Recenze PHILCO PPL 162

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pračku Philco PPL 162 bychom doporučili všem, kteří perou méně. Je tedy ideálním společníkem na chatu nebo do rodin o jednom jedinci. Její provoz by pro početnější rodinu, která pere pravidelně, byl poněkud finančně náročný. Zjistěte, zda je právě tahle pračka vhodná zrovna pro vás.

Parametry

Energetická třídaE
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1000 ot./min.
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů79 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4200 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka47 cm
Počet programů5
Délka základního programu234 minuty

Představení

Pračka Philco PPL 162 se řadí do energetické skupiny A++ a nabízí celkem 5 programů praní s možnosti nastavení teploty. Kromě standardní bavlny, eco bavlny, mixu a syntetiky si můžete vybrat i ze tří zkrácených programů. Ze speciálních funkcí nabízí možnost odloženého startu a kontrolu bublin. Samozřejmostí je dětská pojistka a vypnutí zvukových signálů. Horní kryt o výšce 35 mm je možné demontovat, takže výrobek můžete postavit třeba pod kuchyňskou linku. Pro zájemce je pračka lákavá zejména svoji nízkou pořizovací cenou a jednoduchým ovládáním, které nezahrnuje dotyková tlačítka ani LCD displej. Proto bývá volbou zejména méně technicky zdatných osob.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna eko640-601 000
Bavlna620-921 000
Syntetika30-601 000
Express20-30800
Jemné2,50-30600

Doplňkové funkce

I tato pračka v cenové kategorii do 5 000 Kč, vám nabídne některé doplňkové funkce, které vám usnadní praní.

 • Funkce odstranění bublin – v případě, že k prádlu přidáte velké množství pracího prostředku, který začne pěnit, stačí zvolit tuto funkci, která pračce umožňuje automaticky kontrolovat a odstraňovat nadbytečné množství bublin.
 • Potlačení zvukových signálů – můžete si zvolit, zda chcete, aby pračka vydávala akustické zvuky či nikoliv. V případě, že zvuky vypnete, nebudou se ozývat žádná zvuková upozornění.
 • Dětský zámek – slouží k uzamknutí ovládacího panelu. Všechna tlačítka kromě Zap./vyp budou zablokovaná.
 • Konec za – je možné navolit jen u programu Mix 40 °C na 1 000 ot./min. Konec praní můžete odložit na 3, 6 a 9 hodin.

Jak pere

V tomto případě platí, že to, co ušetříte na nákupu, investujete při praní. To znamená, že pračku sice pořídíte za levný peníz, ale její provoz vás přijde draho. Doporučili bychom ji například jen na chalupu, či člověka, který v domácnosti žije sám. Přestože Phiclo PPL 162 spadá do energetické třídy A++, jeho roční spotřeba energie je 173 kWh a vody 9 240 l a to při kapacitě jen 6 kg. Jen pro porovnání, konkurenční modely o stejné kapacitě, ale energetické třídě A+++ mohou mít až o 700 l i více menší spotřebu, spotřeba energie se pohybuje okolo 150, někdy i 130 kWh. Výrobce sice píše, že pračka má asi 20 programů, ale nenechte se zmást.

Například jen samotný program bavlna má asi 4 podpogramy, které se od sebe liší jen teplotou vody. Reálně počítejte s 5 programy, přičemž oceňujeme, že kromě klasické bavlny, syntetiky a dalších základních programů najdete v nabídce i 3 zkrácené programy, které mohou prát 45, 30 nebo 15 minut. Svůj program má i čištění bubnu. Co se týče nabídky doplňkových funkcí, tak ta je skutečně chudá, ale co byste čekali od elektrospotřebiče s tak nízkou pořizovací cenou? Asi nejpřínosnější je odložený start, který je však možné použít jen při praní na program MIX 40 a s otáčkami odstřeďování na hodnotu 1 000. Dokončení praní je možné naplánovat se zpožděním 3, 6 a 9 hodin, což také není zrovna uživatelsky nejpříjemnější. Další funkcí, kterou stojí za to zmínit, ale kontrola bublin, která automaticky zareaguje na nadměrnou tvorbu pěny. S

tandardem je vypnutí zvukových signálů a dětská pojistka. Z hlediska hlučnosti se jedná i poměrně hlasitou pračku, která při praní vydává hluk o síle 59 dB, což je hraniční hodnota, při odstřeďování 74 dB, což je naopak velmi dobrá hodnota. Nejtišší pračky vydávají při praní hluk pod 50 dB a při ždímání 70 dB. Účinnost odstřeďování není nijak valná. Hodnota C odkazuje, že v prádle po vyždímání zůstane 50-63 % vody. Plusem jsou popisky v češtině a možnost demontáže horní desky, takže je možné pračku podstavit například pod kuchyňskou linku. Aquastopové hadice není součástí, ale je možné ji dokoupit i prodejce či servisních specialistů. Ochrano proti přetečení je, že voda jde automaticky do odpadu pomocí hladinového přepínače / senzoru, který zabrání přetečení.

Zjistit cenu

Zjistěte, které jsou úsporné pračky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
PHILCO PPL 162

Philco PPL 162 je ideální pračkou na chalupu nebo pro domácnost o jednom člověku. Vyplatí se především tam, kde se méně pere. Její provoz je totiž finančně poměrně náročný. Ani programová výbava není zrovna pestrá, ale najdete tu zkrácené praní. Vzhledem k absenci displeje a českým popiskům se pračka snadno ovládá i méně technicky zdatným lidem.

Praní
9
Ždímání
5
Programy
5
Hlučnost
5
Výbava
6
Spotřeba
5
PLUSY
 • jednoduché ovládání
 • české popisky
 • zkrácený program
 • nízká hlučnost při ždímání
 • možnost podestavby
MÍNUSY
 • vysoké nároky na spotřebu vody
 • vysoká spotřeba energie
 • nízká třída účinnosti odstřeďování
 • chudá programová výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo