Recenze Philips 241P6EPJEB

Hledáte 24“ monitor s Full HD rozlišením, ale nespokojíte se s jen tak nějakým průměrem? Pak věřte, že Philips 241P6EPJEB vás uspokojí. V článku zjistíte, že jste právě našli monitor, o kterém jste snili. Připravte si doma místo na stole, protože tenhle kousek se vám tam bude krásně vyjímat a vy si ho nebudete moct vynachválit. Dost lichotek. Jdeme na recenze.

Parametry

Rozlišení obrazovky1 920 x 1 080
Úhlopříčka displeje24 palců
Odezva5 ms
Spotřeba13,9 W
Hmotnost6,47 kg
VstupyVGA, DVI, HDMI, USB, DisplayPort
3D obrazne
Vertikální pozorovací úhel178 °
Horizontální pozorovací  úhel178 °

Recenze na gadgetspeak.com

(gadgetspeak.com)
 • Filtr přebytečného modrého světla
 • Kvalitní obraz s automatickou úpravou jasu
 • Variabilní připojení, včetně přenosných zařízení
 • O něco vyšší cena než konkurenční modely
Tento monitor s poměrem stran 16:9 má Full HD rozlišení 1920 x 1080 px. Kromě toho, že nabízí kvalitní obraz, dokáže díky speciální technologii SoftBlue LED vyfiltrovat přebytečné modré světlo diod, které má negativní vliv na zrak. To samozřejmě neovlivňuje perfektní zobrazení barev. Spodní hrana černého rámečku obrazovky je v základní výšce 7,5 cm od podložky, ale je možné spodní hranu zvednout až do 12,5 cm. Monitor kromě toho můžete naklopit o -5 až +20 stupňů. Navíc je otočný doleva i doprava téměř o 180°. Samozřejmostí je možnost otočit monitor do horizontální polohy. Kromě toho je kompatibilní se standardem VESA používaným u držáků na zeď. Kvalita obrazu je velmi uspokojivá a máte na výběr ze široké škály vstupů (VGA, DVI-D, DispalyPort a MHL-HDMI). MHL technologie umožňuje jednoduše propojit monitor s vaším smartphonem či tabletem. Monitor dokáže automaticky rozeznat vstup. Pokud byste ale přesto chtěli nastavit vstup ručně, tlačítko najdete dole na pravé straně rámečku. Monitor nabízí 6 přednastavených módů vylepšení obrazu (kancelář, foto, video, hra, ekonomický a vypnuto – když není žádný z pěti předešlých aktivní). Na normální používání doporučujeme módy foto a video. Do kanceláře ekonomický mód. Monitor má navíc dvojici senzorů – energetický a světelný. První z nich sníží spotřebu obrazovky, pokud zachytí, že nejste u monitoru a druhý upravuje jas obrazu podle světelných podmínek v místnosti. Za levou hranou monitoru najdete 4 USB 3.0 konektory, z nichž jeden je určený k rychlému nabíjení. Na spodní straně rámečku obrazovky dále nejdete výstup na sluchátka a audio vstup. Monitor má integrované reproduktory o výkonu 2 W. Ty jsou umístěny v dolní části. Philips 241P6EPJEB je profesionální Full HD monitor, který uživatelům nabízí velmi dobrou kvalitu obrazu, vyhovující ergonomii a širokou škálu vychytávek. Jedinou nevýhodou je o fous vyšší cena ve srovnání s konkurenčními modely.

Recenze na kitguru.com

(kitguru.net)
 • Dobrá kvalita obrazu
 • Pevná základna s rozsáhlým horizontálním i vertikálním natáčením
 • Cena, která směřuje spíše k highendovým monitorům
Monitor Philips 241P6EPJEB s úhlopříčkou 24“ a Full HD IPS displejem je určený pro profesionální trh. Proto také nabízí o hodně víc než základní monitory stejné velikosti. Jeho hlavními přednostmi jsou ohebná základna, integrované USB připojení a široká škála vstupů. Může se pyšnit SoftBlue technologií, která redukuje vlnovou délku modrého světla, takže chrání zrak. Protože jde o monitor s technologií IPS, je jeho obraz perfektně viditelný i z úhlů, a to mnohem lépe, než klasické TN displeje. Obrazovka zvládne 8bitovou barevnou hloubku (16,7 milionů barev). To je sice o něco méně, než nejlepší highendové monitory, ale i tak je to velmi slušné. Součástí balení monitoru je manuál a CD se softwarem. Kromě toho v něm najdete také kabely VGA, HDMI a DisplayPort a napájecí. Základna monitoru je opravdu pevná a skoro celá z kovu. Na zadní straně monitoru je VESA připojení držáku na zeď, kdybyste chtěli monitor pověsit. Obrazovku můžete nahnout k sobě a od sebe v rozmezí -5 až +20 stupňů. Můžete si vybrat, jestli chcete obrazovku natočit klasicky vodorovně, nebo raději svisle. Samozřejmostí je i nastavení výšky. A dokonce můžete monitor otočit do strany, kam potřebujete, protože otočení na obě strany pokryje plných 360°. Vzadu na levé straně monitoru najdete čtveřici USB připojení a konektor pro připojení k internetu. Ten by se ale lépe hodil na spodní stranu obrazovky, aby nenechal tolik trčet připojený kabel. Na zadní straně najdete také konektor napájení a tlačítko na vypnutí. Oceníte určitě také funkci Smartimage, která nabízí 6 různých vylepšení obrazu. Navíc má monitor integrovaný senzor spotřeby a jasu. První upravuje spotřebu obrazovky, když čidlo pozná, že nejste u monitoru a druhý srovnává jas obrazu se světlem v místnosti. Oba samozřejmě můžete v menu vypnout. Příjemnou vychytávkou je možnost nastavení teploty barev od 5 000 až po 11 500 K. V testech barevného pokrytí monitor obstál na výbornou. Dokáže zobrazit plných 100 % sRGB a 78 % Adobe RGB spektra, což je velmi slušné. Jas obrazu je o něco vyšší, než bychom čekali. I když Philips uvádí 250 cd/m2, v měření vyšlo 266,3 cd/m2. Monitor Philips 241P6EPJEB splnil veškerá očekávání. Ať už se zaměříme na kvalitu provedení, intuitivní nastavení, preciznost obrazu nebo širokou škálu vstupů, v ničem nezklamal.

Konečný verdikt

Monitor Philips 241P6EPJEB se má čím chlubit. Ať už vám záleží na kvalitě obrazu a věrném vykreslení barev nebo preferujete raději širokou škálu nastavení a vychytávek, určitě nesáhnete vedle, když si ho pořídíte. Nesmíme zapomínat ani na různorodé způsoby připojení, které monitor nabízí, včetně MHL HDMI, horizontální natočení o 360° a vertikální o -5 až +20 stupňů nebo výběr svislého a vodorovného umístění obrazovky s kompatibilitou standardu VESA. Jednoduše řečeno, pokud jste byli zvědaví, co všechno se dá udělat dobře, když chcete vyrobit špičkový Full HD monitor, tak vám Philips 241P6EPJEB odpovídá na vaši otázku jasně a hlasitě. Zbývá už jen dodat, že od nás si tento povedený kousek odnáší zasloužených 10 z 10 možných bodů. Najít nejlepší nabídku Philips 241P6EPJEB
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo