Recenze Philips Avent Elektronická chůva DECT SCD501/00

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Tato chůvička je vhodná především do měst s hustým zasíťováním, kde bude poměrně spolehlivě fungovat, protože se jedná o digitální typ. Pokud ji budete používat v bytě, bude vám dobrým pomocníkem. O něco horší už by to mohlo být v případě spinkání miminka v patře nebo na zahradě. Digitální chůvičky jsou totiž náchylnější na překážky.

Parametry

Teoretický dosah venku300 m
Teoretický dosah vevnitř50 m
Typ přenosudigitální
Videone
Počet kanálů120
Osvětleníano
Způsob nabíjenízákladna-kombinované
Technologie DECT nebo A-FHSSano
Úsporný režimano
Obousměrný přenos (mikrofon)ne
Upozornění na zvukano

Materiály a jejich vliv na dosah

Suché materiályTloušťka materiáluZtráta dosahu
dřevo, sádra, karton (bez kovů a drátů a olova)méně než 30 cm0-10 %
cihly, překližkaméně než 30 cm5-35 %
vyztužený betonméně než 30 cm30-100 %
Kovové mříže, kovové zábradlíméně než 1 cm90-100 %
Kovová nebo hliníková fólieméně než 1 cm100 %

Chůvička má kombinované napájení, tedy alespoň rodičovská jednotka. Je možné do ní vložit baterie, nebo ji připojit do zásuvky. Dětská jednotka ke svému fungování potřebuje napájecí kabel. Proto ji nikdy nenechávejte děťátku v postýlce. Za bezpečnostní vzdálenost jednotky od postýlky se považuje 1 metr.

Pokud by rodičovská a dětská jednotka byly příliš blízko sebe, mohly by se negativně ovlivňovat a vycházel by z nich nepříjemný zvuk. Proto by od sebe měly být vzdáleny alespoň 1,5 metrů.

Rodičovská jednotka disponuje ukazateli ztráty signálu a výdrže baterie. Pokud jsou baterie slabé nebo ztratíte signál, diody se rozsvítí červeně. Pokud jsou baterie dostatečně nabité nebo je jednotka připojená do sítě, světelný indikátor nesvítí. Při navázání spojení mezi oběma jednotkami indikátor přenosu svítí zeleně.

Na rodičovské jednotce je možné nastavení tichého režimu, kdy přístroj nebude přenášet zvuk. Ten poznáte tak, že se rozsvítí podlouhlý světelný indikátor zvuku. Využít můžete také funkci světla, která je dostupná na dětské jednotce. Režim Smart Eco je stále aktivní. Podle pádových zkoušek dopadl tento produkt velmi dobře.

Ovládání přístroje je velmi snadné a intuitivní, první uvedení do provozu je bez problémů. Je lehký, a navíc k dostání za velmi rozumnou cenu. Faktor nízké váhy je sice sympatický, pokud chůvičku někam přenášíte, ale  nevýhodou je, že jsou jednotky velmi lehounké, a tak se snadno převrátí. Dosah signálu je přes 5-7 zdí z bílé cihly, v pohodě pokryje celý dům. Chůvička dobře a čistě přenáší zvuk, uslyšíte i otočení miminka v postýlce. Přístroj je vhodný i pro tiché děti.

Nebylo by špatné, pokud by rodičovská jednotka měla poutko nebo klip na pásek, abyste ji mohli mít bez starosti pořád u sebe. Počítejte s tím, že jedna rodičovská jednotka přijímá pouze jednu dětskou jednotku. Pokud byste chtěli používat dvě, musíte mít dohromady 4 části.

Baterie v rodičovské části není integrovaná, takže si buď musíte pořídit jednorázové, nebo nabíjecí, které mají vlastní nabíjecí stanici (vydrží 4-5 dní). Praktičtější by také bylo, kdyby dětská jednotka měla možnost fungovat přes baterie, protože byste ji mohli mít přímo v postýlce. Součástí balení nejsou baterie.

Zjistit cenu

Jak poznat nejlepší dětské chůvičky? Poradíme vám.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Philips Avent Elektronická chůva DECT SCD501/00

Klasická dětská chůvička, která dobře poslouží jak v bytě, tak v domě. Nabízí možnost tichého nastavení, takže vás o hluku informují světelné diody. Světelný signál vás také upozorní na ztrátu signálu, či docházející baterie. Určitě by se hodilo, pokud by měla chůvička háček pro připnutí za pásek. Dětská jednotka funguje pouze, pokud je zapojena do elektřiny.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo