Recenze Philips Avent Elektronická chůva DECT SCD580/00

Tento model se od svých předchůdců liší hlavně v propracovanějších funkcích. Je samozřejmostí, že ovládání dětské jednotky je možné i na dálku z rodičovské. Můžete ovládat noční světlo, ukolébavky, ale i projekci.

Parametry

Dosah venku330 m
Dosah vevnitř50 m
Upozornění mimo dosahano
Typ vysílánídigitální
Videone
Počet kanálů120
Noční světloano
Způsob nabíjeníkombinované
Technologie DECTano
Úsporný režimano
Obousměrný přenosano
Upozornění na zvukano
Nastavení je pokročilé. Nejen, že můžete funkce zapnout a vypnout, ale můžete si i navolit jak dlouho se mají promítat obrázky nebo hrát ukolébavka. Můžete si také zvolit permanentní zapnutí. U ukolébavek máte na výběr z několika písniček. Přidanou hodnotou je možnost připojit k dětské jednotce externí přehrávač, pomocí dodávaného kabelu, takže miminku můžete přehrávat i vlastní písničky. Toto je sice funkce navíc, ale my se ptáme: „ Není jedno, jestli přehrávač napojím do dětské jednotky, nebo písničky pustím z přehrávače přímo?“. Přidanou hodnotou je projektor, který je zabudovaný v dětské jednotce a promítá na stěnu uklidňující obrázky hvězdné oblohy. Jednotka by měla od stropu být vzdálená zhruba 2,5 m. Promítá se celkem 6 vzorů, každý z nich je promítán 10 vteřin. To, jak dlouho mají být obrazce promítány, si můžete nastavit v rodičovské jednotce. Tato funkce, má stejně jaké ukolébavky, dítě zklidňovat a pomoci mu při usínání. Dětská jednotka má zabudovaný senzor na měření teploty a vlhkosti v pokojíčku. Nastavení hodnot probíhá na rodičovské základně, a pokud dojde k jejich překročení, rodičovská jednotka na to upozorní. Standardními funkcemi u tohoto modelu jsou dva režimy ECO modu, které šetří baterii, možnost vypnutí reproduktoru (na hluk jste upozorněni světelnými diodami), nastavení citlivosti mikrofonu u dětské jednotky. Nastavení citlivosti se provádí na rodičovské základně. Může se vám hodit také funkce „plačícího dítěte“. Nastavení najdete v menu a nezapomeňte si k němu zapnout vibrace. Dětská jednotka rozezná, kdy miminko brečí, rodičovská jednotka se rozvibruje a světelné diody se rozsvítí. Pro komfortní odpočinek v noci je přístroj vybaven funkcí nočního režimu. Po stisknutí příslušného tlačítka se ztlumí podsvícení displeje i LED indikátory a zvuková oznámení. Dále si můžete nastavit časovač, a to i opakovně, třeba na krmení miminka. Samozřejmostí je možnost zamknout tlačítka, aby nedošlo k nechtěnému přepnutí, třeba když budete mít rodičovskou základu na krku. Na dětské jednotce můžete ovládat hlasitost reproduktoru, možnost nastavení ukolébavek a projektoru, ale také zapnout nebo vypnout noční osvětlení. Všechny tyto funkce (kromě nastavení hlasitosti reproduktoru) můžete ovládat i z rodičovské základny. Ovládání je velmi snadné a intuitivní. Přenášený zvuk je čistý. Velkou výhodou je, že rodičovská i dětská jednotka fungují jak na baterie, tak přes nabíjecí kabel. Trochu škoda, že nabíjecí baterie jsou vhodné jen do rodičovské jednotky. Dosah je opravdu dobrý i v patrovém domě. Kvůli manipulaci by bylo lepší, pokud by rodičovská i dětská jednotka byly v menším provedení. To současné se nám zdá zbytečně velké. Je škoda, že u těchto typů chůviček nejde nastavit ovládání do češtiny. Nezaškodila by podsvícená nebo zvýrazněná tlačítka, protože po tmě se špatně ovládají. Nastavení hlasitosti reproduktorů na dětské jednotce není možné ovládat dálkově. Zjistit cenu Otestovali jsme i jiné chůvičky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Philips Avent Elektronická chůva DECT SCD580/00

Nadstandardně vybavená chůvička, která kromě ukolébavek má zabudovaný i projektor, který na strom promítá obrázky noční oblohy. Dětskou jednotku můžete pohodlně ovládat na dálku z rodičovské jednotky. Kromě výběru ukolébavek nebo promítání si můžete vybrat, jak dlouho mají funkce probíhat. K chůvičce je možné připojit vlastní přehrávač a pustit miminku písničky podle svých požadavků. Ovládání bohužel nejde nastavit do češtiny a hlasitost reproduktorů na dětské jednotce není možné ovládat z rodičovské jednotky.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo