Recenze Philips Avent elektronická chůvička SCD560/00

Elektronická chůvička patří do vyšší cenové kategorie, a proto nabízí nespočet funkcí a nastavení pro vaši spokojenost. Hned na úvod bychom upozornili, že za podobnou cenu můžete pořídit i video chůvičku s bohatým výběrem nastavení.

Parametry

Dosah venku350 m
Dosah vevnitř50 m
Upozornění mimo dosahano
Typ vysílánídigitální
Videone
Počet kanálů120
Noční světloano
Způsob nabíjeníkombinované
Technologie DECTano
Úsporný režimano
Obousměrný přenosano
Upozornění na zvukano
Pokud však nejste příznivci obrazovek, ale přitom máte náročné požadavky, budete s výrobkem spokojeni. Umožňuje obousměrný přenos, takže na svoje děťátko můžete mluvit, nabízí funkci nočního osvětlení i možnost přehrání 5 ukolébavek, které jsou nastavené v paměti. Jistě oceníte také možnost ovládat dětskou jednotku na dálku pomocí rodičovské jednotky (ovládání světla). Pokud máte noční světlo zapnuté v pokojíčku, kam doléhají i světla z pouličních lamp, pravděpodobně nebude mít noční světlo moc velkou efektivitu. Na druhé straně, světýlko vydává jen tlumené osvětlení, které nebude rodiče rušit v případě, že spíte v úplné tmě. Nastavit si můžete jazyk, teplotu v dětském pokoji, časovač krmení a podobně. Užitečnou funkcí je tlačítko FIND na dětské jednotce, které slouží k vyhledání rodičovské jednotky, pokud nevíte, kam jste ji položili. Obě dvě jednotky je možné používat na baterie. Do dětské jednotky se vkládají nenabíjecí baterie, které v případě potřeby vydrží jen 24 hodin, takže slouží spíše jako pojistka, kdyby vypadl proud, aby nedošlo k přerušení spojení. Je tedy dobré mít dětskou jednotku s bateriemi připojenou i do sítě. Nezapomeňte ji mít ve vzdálenosti alespoň 1 metru od postýlky. Rodičovská jednotka čerpá energii ze stejných zdrojů, jako dětská (baterie, elektrická síť) s tím rozdílem, že baterie jsou nabíjecí a jsou součástí balení. Rodičovská jednotka je koncipována na 2 nabíjecí baterie, dětská na 4 nenabíjecí velikosti AA. Nabití nabíjecích baterií trvá 10 hodin a jejich výdrž je 18 hodin. Rodičovská ani dětská jednotka nemají nabíjecí základnu, nabíjecí kabel se zasouvá přímo do přístrojů. Stabilita dětské jednotky je velmi dobrá, protože má dobrý tvar a široké dno. Její velikost však může být trochu otravná, když ji chcete dát do kočárku. U rodičovské jednotky stabilita poměrně pokulhává. Má sice také rozšířené dno, ale mnohem méně než dětská. Navíc stojí „nastojato“, takže se může stát, že pokud zavadíte o stůl, může jednotka spadnout. Dětská jednotka disponuje, na rozdíl od jiných chůviček, spoustou ovládacích prvků včetně hlasitosti. Ovládat na ní můžete spuštění, zastavení nebo posouvání ukolébavek. Mějte na paměti, že pokud zesílíte reproduktor dětské jednotky, aby ukolébavka dostatečně nahlas hrála, zůstane reproduktor zesílený i v momentě, kdy přes něj budete mluvit na dítě. Na reproduktoru dětské jednotky si můžete nastavit citlivost snímání zvuku:
IkonaCitlivostPopis
Dětská hlavička+plný mikrofonNejvyššíUslyšíte jakýkoliv zvuk z pokojíčku dítěte. Reproduktor na rodičovské jednotce bude stále zapnutý.
Dětská hlavička+mikrofon se dvěma čárkamiVysokáUslyšíte hlasité i méně hlasité zvuky. Pokud miminko žádné zvuky nevydává, je rodičovský reproduktor vypnutý.
Dětská hlavička+mikrofon s jednou čárkouStředníUslyšíte tlumené výkřiky i hlasitější zvuky. Pokud miminko vydává jen tlumenější zvuky, rodičovský reproduktor se nezapne.
Dětská hlavička+prázdný mikrofonNízkáReproduktor na rodičovské jednotce se zapne až ve chvíli, kdy dítě hlasitě brečí.
Na rodičovské jednotce je možné vypnout zvuk, takže vás na zvuky od dítěte upozorní světelné indikátory. Dosah signálu bez problému pokryje celý dům i zahradu, přenášený zvuk je velmi čistý a kvalitní. Ovládání je sice jednoduché, ale poměrně neprakticky jsou vyřešena tlačítka, která jsou celá bílá včetně označení funkce, takže potmě se těžko odhaduje, které tlačítko slouží k čemu. Negativní body přidáváme za to, že při volbě jazyka chybí ve výběru čeština. Indikátor teploměru by mohl být zabudovaný, protože „anténka“ děti poměrně svádí k hraní. A pak může dojít i k poškození. Zjistit cenu Stále si nejste jistí? Je tu poradce pro správný výběr.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Philips Avent elektronická chůvička SCD560/00

Tento model patří dražší cenové kategorie, do které ve velké míře spadají video chůvičky. Umožňuje dálkové ovládat světlo na dětské jednotce i nastavení citlivosti na zvuky v pokoji. Užitečným tlačítkem je to s označením FIND na dětské jednotce, pomocí kterého najdete rodičovskou jednotku, pokud zapomenete, kam jste ji odložili. Neuškodila by transparentní barva na tlačítkách, protože bílá na bílé je zejména v noci špatně čitelná.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo