Recenze Philips Avent odsávačka Natural elektronická

Elektronická odsávačka mléka Philips Avent Natural je zlatou střední cestou pro všechny maminky, které nemají dost peněz na nejdražší modely, ale zároveň si mohou dovolit lepší elektronickou odsávačku. Přístroj je šetrný k prsům a odsávání probíhá rychle. Navíc nabízí bohaté příslušenství. Jeho nevýhodou je poměrně hlasitý provoz. Přečtěte si, jaké zkušenosti s touto odsávačkou mají ostatní maminky!

Parametry

Počet fází2
Přepínání mezi fázemimanuální
Pro kolik ňader1
Regulace intenzity odsáváníano
Objem lahvičky125 ml
Způsob přenášenížádný
Provozbateriový/síťový

Charakteristika a ovládání

Obsah balení a popis výrobku

Odsávačka se skládá z těchto částí:
 • silikonová membrána,
 • tělo odsávačky,
 • masážní vložka,
 • kryt,
 • bílý ventil,
 • víčko,
 • zajišťovací kroužek,
 • dudlík,
 • těsnící víčko.
Masážní vložka, která se umisťuje do prsního nástavce, se dodává v univerzální velikosti tak, aby vyhovovala většině matek. Je však možné si objednat i vložku pro větší bradavky. Na dotyk i pocit by vložka měla navozovat pocit tepla, což stimuluje tok mateřského mléka.

Balení obsahuje

 • Odsávačku,
 • lahev o objemu 125 ml,
 • dudlík na víčku lahve,
 • těsnící víčko pro uchovávání mléka,
 • náhradní membránu,
 • prsní vložky.
K odsávačce si můžete přikoupit další příslušenství, jako jsou sáčky nebo nádobky na skladování mléka, prsní vložky a jednorázové prsní vložky, ale také termovložky. Termovložky slouží při ochlazení jako zklidňující obklad na prsa, při nahřání stimulují tok mléka před kojením nebo odsáváním.

Motor – elektronická řídící jednotka

K motorku je připojená hadička, která ho propojuje s odsávačkou. Pro pohodlnější skladování je možné hadičku obtočit kolem motorku a přichytnout ji víčkem. Do motorku se mohou vložit buď 4 klasické 1,5 V AA baterie, nebo 1,2 V nabíjecí baterie. Odsávačka však funguje i na síťový adaptér. Pokud nabíjecí baterie necháte v motorku při připojení síťového adaptéru, nedochází k jejich nabíjení. Nabíjení je nutné provádět v nabíječce. Nové baterie vydrží fungovat zhruba 3 hodiny. Tato elektrická odsávačka mléka je dvoufázová. Zapíná se tlačítkem se symbolem zapnout a vypnout. Zahájení stimulační fáze začne automaticky po zapnutí přístroje. Jakmile mléko začne vytékat, může si maminka vybrat ze 3 intenzit sání. Z počátku zřejmě bude nutné intenzivnější sání, po rozkojení se většinou používají méně intenzivní sání. Není nutné používat všechny 3 intenzity. Maminka by měla sama přijít na to, která jí vyhovuje nejlépe.

Jak na odsávání

Před prvním použitím a poté vždy před použitím odsávačku dobře umyjte a vyvařte. Vyvařování se provádí před každým použitím. Než začnete s odsáváním, umyjte si ruce mýdlem. Tok mléka můžete stimulovat tím, že si na prsa pustíte vlažnou vodu nebo si na ně přiložíte teplý obklad. Před zahájením odsávání se pohodlně usaďte, záda si můžete podepřít polštářkem a k ruce si připravte sklenici vody, abyste proces nemusela přerušovat. Odsávání 60-125 ml mléka trvá zhruba 10 minut, ale tento čas je pouze orientační a u každé ženy je individuální. Prsní nástavec si dejte na bradavku tak, aby masážní polštářek dobře přilnul. Bradavka by měla být uprostřed. Poté stiskněte tlačítko pro zapnutí a automaticky se spustí stimulační fáze. Po vytékání mléka si navolte intenzitu sání. Pokud se vám po 5 minutách nepodaří odsát žádné mléko, v odsávání nepokračujte a pro tento úkon si zvolte třeba jinou část dne. V případě, že během jednoho odsávání odsajete více jak 125 ml mléka, což je objem dodávané lahvičky, můžete si zakoupit lahvičku o objemu 260 ml.

Údržba

Motorek, hadičku, víčko na láhev s dudlíkem ani síťový adaptér není potřeba čistit, protože u těchto částí nedochází ke kontaktu s mlékem. Pokud je to nutné, můžete motorek otřít vlhkou utěrkou. Další části odsávačky je nutné rozebrat. Mýt je můžete buď pod tekoucí vodou, nebo v myčce. Pokud se rozhodnete pro variantu myčky, umístěte části do horního koše. V případě mytí ve dřezu použijte teplou vodu a jemný prostředek na mytí nádobí. Poté všechny části důkladně opláchněte čistou vodou. Všechny umyté části následně sterilizujte ve vařící vodě po dobu 5 minut.

Jak odsává

Maminky si elektronickou odsávačku Philips Avent Natrual nemohou vynachválit. Občas se objeví výhrady, ale klady u tohoto modelu převažují. Maminky se shodují na tom, že rozebírání a skládání odsávačky je snadné, takže se také snadno udržuje. Velkou výhodu vidí v měkké vložce, která na prso netlačí. Jiné konkurenční modely mají jen plastový prsní nástavec. Philips Avent Natural má měkkou vložku, která má prso jemně masírovat, a tím podporovat vytékání mléka. Odsávání mléka maminky nebolí ani v případě, že mají bolavá prsa. Velkou výhodou odsávačky je dvoufázový režim. Stimulační se spouští automaticky se zapnutím přístroje. Jakmile mléko začne vytékat, maminka si sama zvolí intenzitu sání podle toho, jak je jí to pohodlné. K dokonalosti už chybí jen to, že přepnutí mezi fázemi není automatické. Některé maminky se shodují na tom, že pro ně odsávačka není dost výkonná a neodsaje veškeré mléko, které potřebují. K dovyprázdnění tak musejí použít buď ruční, nebo jinou odsávačku. Shodují se však na tom, že je odsávání rychlé. Díky svým kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti je Philips Avent Natural vhodná i na cestování. Je totiž možné ji napájet na baterie a to jak klasické, tak nabíjecí. K nabíjení však budete potřebovat klasickou nabíječku, protože baterie se po zapojení adaptérů v odsávačce nedobijí. Výrobce nabízí k dokoupení celou řadu doplňků, mezi které se řadí větší lahvička, zásobníky na mléko, vložky do podprsenky a další. Mimo to, si můžete dokoupit i nástavec ruční pumpy, takže můžete odsávačku používat jak manuálně, tak elektronicky. Odsávačku zvládnete ovládat i jednou rukou, což je velmi pohodlné. Během odsávání si tedy můžete klidně listovat časopisem nebo brouzdat na internetu. Během odsávání mléko stéká tam kam má a nikam jinam. Nedostatkem odsávačky je větší hlučnost. Ta může dokonce probudit spícího manžela. Děti se většinou nebudí, ale i tak maminky raději chodí do jiných pokojů, což třeba v noci není příliš praktické. V neposlední řadě ještě stojí za to zmínit, že odsávačka má dobrý poměr cena výkon a komfort, který vám za tyto peníze nabídne, určitě ocení každá maminka.

Zkušenosti

 • Náhradní díly jsou snadno dostupné.
 • Je možné používat i nabíjecí baterie.
 • Nabíjecí baterie je nutné nabíjet ve vlastní nabíječce, nabíjení v odsávačce není možné.
 • K odsávačce je možné přikoupit i páku na odsávání a udělat z ní manuální odsávačku.
Zjistit cenu Zajímá vás jak dopadly další odsávačky mateřského mléka?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Philips Avent odsávačka Natural elektronická

Velmi kvalitní dvoufázová odsávačka od renomované značky nabízí 3 úrovně odsávání, bohaté příslušenství, kompaktní rozměry a snadné zacházení. Ovládání je snadné a odsávání rychlé. Navíc je možné ji pořídit za přijatelnou cenu. Problém s ní nemají ani maminky s bolavými prsy. Její nevýhodou je větší hlučnost a někdy nedostatečné odsání veškerého mléka.

PLUSY
 • dobrá cena
 • skvělý výkon
 • renomovaná značka
 • dobrá dostupnost příslušenství a náhradních dílů
 • volba intenzity sání
MÍNUSY
 • hluk
 • manuální přepnutí fází
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo