Recenze Philips dětské elektronické chůvičky AVENT SCD731

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Seznamte se s dětskou chůvičkou, která kromě toho, že přenáší zvuk, dokáže také přehrát několik ukolébavek nebo promítat světlo na strop, které děti ukonejší ke klidnému spánku. Ovládání je snadné a díky podsvícení vám nebude dělat problémy ani v noci. Zjistěte o výrobku více.

Parametry

Teoretický dosah venku330 m
Teoretický dosah vevnitř50 m
Typ přenosudigitální
Videone
Počet kanálů8
Osvětleníano
Způsob nabíjenízásuvka / baterie
Technologie DECT nebo A-FHSSano
Úsporný režimano
Obousměrný přenos (mikrofon)ano
Upozornění na zvukano

Philips Avent SCD723, SCD713, SCD733, SCD731 – jaké jsou mezi nimi rozdíly?

 Philips Avent SCD713Philips Avent SCD723Philips Avent SCD731Philips Avent SCD733
Nabíjecí staniceneanoanoano
Nabíjecí stojánekneanoanoano
Počet indikačních diod3555
Noční režimneanoanoano
Režim jemných vibracíneanoanoano
Noční světlo s hvězdamineneanoano

V ostatních parametrech jsou stejné. Jak vidíte SCD713 má výrazně slabší výbavu. Naopak řada SCD73x oproti SCD 72x přináší navíc funkci nočního světla s hvězdami, jinak je stejná. A mezi SCD733 a SCD731 jen jediným rozdílem barva – zelená vs šedá.


 

Jak funguje

Philips Dětská elektronická chůva AVENT SCD731 si získala naši přízeň, a to z mnoha pochopitelných důvodů. Chůvička funguje skvěle. Disponuje kvalitním křišťálově čistým zvukem s obousměrnou komunikací a zaručuje nulové rušení od dalších vysílacích přístrojů, ať už jsou to mobilní telefony, další chůvičky či jiné vysílací přístroje. Technologie DECT zajistí bezpečné a soukromé připojení, díky tomu si můžete být jisti, že nikdo cizí neposlouchá. Nespornou výhodou je citlivost přístroje, který vás upozorní i na ten nejtišší šepot, a vy tak můžete být v klidu, že vaše dítě je v spokojené a v pořádku, přesto že s ním nejste v jednom pokoji.

 

Pochválit můžeme také jeho vybavení speciálním nočním režimem. Chůvička promítá na strop teplé uklidňující noční světlo s hvězdami, a to děti milují. Příjemně je to uklidní a přes den také zabaví. Nadchlo nás také to, že chůvička může miminku přehrát uklidňující ukolébavky, které mu pomohou přehoupnout se do sladkého spánku. Jemnou hudbu můžete využít i pro pomalé probouzení vašeho miminka. Na výběr máte z 5 možností melodií.

Výhod spatřujeme i v tom,  že chůvička je oboustranná, a tak po stisknutí tlačítka můžete děťátko ukonejšit vaším hlasem, který dobře zná a zklidní ho.  A to z kterékoli místnosti. Díky úspornému režimu Smart ECO vydrží přístroj déle nabitý. Čím jste k dítěti blíže, tím méně energie je spotřebováno. Pohodlné napájení chůvičky je zajištěno pomocí adaptéru, doba potřebná na nabití je 10 hodin a poté vydrží až 18 hodin provozu. Ideální je nabíjení v dokovací stanici přes noc a přes den ji mít jako stojánek a nabíjet průběžně i ve dne.

Pokud nemáte v dosahu elektrický proud, je možné použití přes AA baterie. Tento fakt oceníte zvlášť na cestách. Ovládání chůvičky je jednoduché, a jedinou chybu vidíme v tom, že nastavení není v češtině. Na rodičovské části najdete kolečko, kterým lze hlasitost zvuku zesílit. Tlačítka jsou přehledná a jasná. Přenos můžete provozovat i v tichém nočním režimu, nastaven pouze na vibrace. V tomto modu se ztlumí i světlo, takže nebudete zbytečně rušeni.

Pokud by vám docházela baterie nebo se stalo, že chůvička bude mimo dosah, LED kontrolka vás na tento problém sama upozorní. Plusové body dáváme i za snímač teploty v místnosti, kde se vaše ratolest nachází. Můžete si i nastavit rozmezí teplot, jaké v pokojíčku chcete mít, a přístroj vám dá vědět, pokud se teplota ocitne mimo stanovené stupně.

Jestliže chcete mít rodičovskou základnu při sobě a potřebujete se s ní pohybovat, oceníte háček na zachycení za pásek. Na výrobku jsme žádné velké chyby nenašli. Jediné, co bychom vytknuli je to, že ovládací tlačítka nejsou podsvícená. Ale na druhou stranu vás alespoň jejich svit v noci neruší.

Díky slušnému dosahu 330 m nemusíte mít o dítě strach, ani v případě, že jste například na zahradě. V případě, že máte velkou zahradu nebo zkrátka potřebujete chůvičku s větším dosahem, budete se muset poohlédnout jinde. Na trhu najdete přístroje s dosahem až 800 m. Uvedené dosahy totiž platí za ideálních podmínek a venku. Jak se dosah změní, když jste uvnitř budovy, typicky staršího rodinného domu s tlustějšími zdmi? Výrobce uvádí, že zdi do 30 cm způsobují ztrátu cca 10 % signálu. U betonu (zvláště vyztuženého železnými pruty) je to ještě výrazně více. Ale i v opravdu velmi náročných podmínkách se můžete spolehnout na dosah okolo 15 metrů. V běžné domácnosti bych počítala někde mezi 25 – 30 metry dosahu.

Cena tohoto přístroje nepatří mezi nejnižší, ovšem u takových nákupů se šetřit nevyplácí. Navíc v tomto případě si myslím, že cena/výkon a vybavení je jistě v pořádku.

Zjistit cenu

Podívejte se, jak si stojí další chůvičky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Philips Dětská elektronická chůva AVENT SCD731

Chůvička je vhodná pro všechny náročné rodiče. Plusem je rozhodně kvalitně přenášený zvuk, což je u monitorovacího zařízení nejdůležitější. Třešničkou na dortu je přehrávání 5 ukolébavek a promítání světla v podobě noční oblohy na strop. Nesmíme zapomenout také zmínit dvojí provoz a to jak na nabíjecí akumulátor, tak na záložní baterie. Nevýhodou může být pouze vyšší pořizovací cena.

PLUSY
 • čistý, ničím nerušený přenos zvuku
 • dosah
 • jednoduché ovládání
 • svítící projekce a možnost přehrání 5 ukolébavek
 • možnost oboustranného přenos
 • snímač teploty
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo