Recenze kávovaru Philips EP 2235/40

Není nad šálek dobré kávy, souhlasíte? Pokud jste navíc milovníci krémové pěny a rádi byste si svou ranní kávu vychutnali z pohodlí domova, automatický kávovar Philips pro vás může být to pravé. Má intuitivní ovládání a naučí se s ním zacházet opravdu každý. Díky napěňovači mléka si dopřejete krémové cappuccino, nebo si přímo z kávovaru napustíte horkou vodu na čaj. Na trhu je velké množství různých strojů, pákových, kapslových i automatických, tak proč si vybrat zrovna Philips EP 2235/40? V následujícím článku si představíme stroj podrobněji včetně jeho stinných stránek.

Parametry

Typautomatický
Parní tlak15 bar
Příkon1500 W
Displejdotykový
Velikost nádobky na vodu1,8 l
Ovládáníautomatické
Parní tryskaano
Samočištěníano
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékoano
Šlehání mlékaano
Výdej horké vodyano
Standby režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávuano
Zásobník na kávuano
Zásobník na odpadano

 

Ovládání

S intuitivním dotykovým displejem, kterým kávovar disponuje, se skutečně nemusíte bát, že bude ovládání složité. Zapínání kávovaru najdete na přední obrazovce, stejně jako všechny ostatní ikonky. Po zapnutí proběhne proplachovací proces a potom je stroj připraven k použití. Jak to funguje s kávou? Jednoduše si nastavíte jednu ze tří druhů požadovaných káv:

 • espresso,
 • kávu
 • nebo mléčný nápoj.

Poté si můžete sami určit sílu aroma a velikost kávy. Pokud potřebujete vodu na čaj, napěňovač mléka je třeba oddělat, aby nezakrýval trysku na horkou vodu. Ikonky kávovaru jsou světelně označeny, takže vám stroj snadno naznačí, jestli je zrovna v procesu, něco je špatně, je přeplněný zásobník na použitou kávu nebo je třeba spotřebič odvápnit.

Philips EP 2235/40 má zabudovaný odolný keramický mlýnek na kávu, ve kterém si můžete nastavit 12 stupňů hrubosti mletí zrn, což je nadprůměr. Podle toho, jak je káva umletá se může měnit aroma a znalci si na tom poměrně potrpí. Stupeň mletí změníte otočením ovládacího kolečka, které najdete v zásobníku. Nejprve je potřeba nastavit kávu a až když začne mlýnek pracovat, teprve kolečko otočit. Aby nedošlo k poškození přístroje, vždy otočte pouze o jeden stupeň. Změna aromatu se pozná po pár šálcích.

Podle uživatelů je velkým plusem zásobník vody, který je zepředu kávovaru. Odpadá tím nemotornost při snaze zasunout zásobník, nutnost manipulovat s kávovarem a kromě světelného upozornění, že došla voda, je snadné se podívat i okem. Je to pohodlné a praktické.

Nastavení

Nastavení kávovaru je skutečně intuitivní a snadné, zvláště díky přehlednému manuálu v češtině. Před prvním spuštěním je dobré si nastavit tvrdost vody. Tu zjistíte pomocí přiloženého testovacího proužku. Zjištěné množství čtverečků nastavíte dle návodu také do kávovaru. Součástí balení je filtr AquaClean, který má zajistit, že nebude třeba odvápňovat tak často. Filtr vytáhnete, protřepete, na půl minuty ponoříte do vody, a vložíte do nádrže na vodu. Filtr by měl zvládnout až 5 000 šálků bez nutnosti odstraňovat vodní kámen.

Na kávovaru lze nastavit sílu aroma i velikost kávy ve 3 různých stupních. Můžete si to nastavit individuálně při každém šálku, nebo využít funkce My coffee choice. Na kávovaru si můžete nastavit i teplotu kávy, případně vrátit vše zpět do továrního nastavení.

Čištění

Kávovar Philips EP 2235/40 je navržen tak, aby byla jeho údržba pro uživatele skutečně snadná. Je to jedna z věcí, které si osobně na kávovaru nemůžu vynachválit, protože například mytí napěňovače mléka může být dost otravné. Systém LatteGo se ale skládá pouze ze dvou částí, neobsahuje žádné hadičky a za pár vteřin je umytý pod tekoucí vodou.

Problémem bývá i spařovací jednotka, která se musí pravidelně čistit. Ta je snadno přístupná, vyjímatelná a plně omyvatelná vodou. Všechny ostatní části kávovaru jsou vhodné pro mytí v myčce.

Odpadní zásobník je třeba vysypat po 12 kávách, takže není třeba to dělat neustále. Přesto je lepší misku čistit každý den, aby se netvořila plíseň. Kávovar má samočisticí a samoodvápňovací program.

Funkce

Kávovar má funkce samočištění a samoodvápňování. Dále je nabízena funkce úsporného režimu a My coffee choice.

Jak připravuje kávu

Stroj nabízí pouze 3 základní druhy kávy: espresso, klasickou kávu a cappuccino. V nabídce je také horká voda, takže si snadno připravíte čaj. Můžete měnit sílu aroma a velikost kávy a to ve 3 stupních. Přesto jsou možnosti káv poměrně dost omezené, zvlášť ve střední cenové kategorii, a výběr by mohl být rozmanitější. Není třeba možné si dopřát pouze napěněné mléko bez kávy, takže horkou čokoládu si doma neuděláte. Při větším počtu milovníků kávy v domácnosti sice připravíte dvě kávy naráz, ale pouze bez mléka a pěny. Objem nádoby na vodu 1,8 l je pro běžnou domácnost dostačující, stejně tak odpadní miska na 12 káv.

Nadprůměrný je naopak počet stupňů mletí kávových zrn. Pokud máte mletou kávu, například bezkofeinovou, můžete ji také použít. Stačí kávu nasypat do otvoru na kávu umístěného v zásobníku a před zapnutím kávy podržet na 3 vteřiny ikonu aroma. Bohužel si ale z mleté kávy neuděláte dva nápoje naráz ale pouze jeden. Nádoba na kávu je opatřena uzávěrem Aroma Seal, který má zaručit nejen čerstvost zrn ale i omezit hlučnost během mletí. I přesto si uživatelé myslí, že kávovar by mohl být méně hlučný a je to jeden z mála záporů, který na spotřebiči vidí.

Kávovar je snadný na ovládání a uživatel se skoro o nic nemusí starat. Napěňovač mléka s kapacitou 0,26 l mléka snadnost provozu ještě podpoří. LatteGo míchá mléko a vzduch obrovskou rychlostí a krémová vrstva je opravdu hustá a ve správné teplotě. Kávovar Philips se pyšní také systémem Aroma Extrakt, který má zaručit ideální poměr mezi teplotou přípravy kávy a extrakce aroma.

Chcete si vybrat jiný automatický kávovar?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Philips EP 2235/40

Kávovar je spíše průměrný ale ve své cenové kategorii splňuje téměř všechny podstatné věci a nedá se mu vytknout mnoho. Po zapnutí se nenahřívá extrémně dlouho, má pěkný design, je stavěný spíše do výšky a se svou hmotností 8 kg se dá snadno přemístit. Je snadný na ovládání a údržbu. Uživatelé oceňují především možnost snadného mytí spařovací jednotky a snadné skládání a umývání napěňovače mléka. Skvělé je, že zásobník na vodu se nachází zepředu kávovaru. Kávovar má pouze 3 kávové programy, což opravdu není mnoho. Nedá se samostatně nastavit pouze napěněné mléko, nebo různé druhy mléčných nápojů. Když se připravují dva šálky zároveň, jde to pouze bez mléka. Dá se ale nastavit síla i velikost nápoje a aroma značně ovlivnit nastavitelnou hrubostí zrn. Kávovar může být při mletí a přípravě kávy hlučnější. Celkově jsou ale s tímto typem uživatelé spokojeni a ve střední cenové kategorii je hodnocen dobře.

Ovládání
8.5
Funkce
8.5
PLUSY
 • velmi snadná obsluha a údržba
 • nádržka na vodu z přední strany
 • krémová pěna
MÍNUSY
 • hlučnější
 • více vody v odpadní nádržce
 • není možné samostatně napěněné mléko
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo