Recenze Philips Lumea Advanced SC1997/00

Toužíte po těle bez chloupků, ale zároveň si je nechcete odstraňovat bolestivým způsobem? V tom případě vaší pozornosti nesmí uniknout IPL epilátory fungují na bázi fototerapie. K odstranění chloupků využívají pulzující světlo. V této detailní recenzi se zaměříme na epilátor Philips Lumea Advanced SC1997/00, který mohou používat ženy i muži. Jak se říká nejlepší investice je investice do sebe. Ale opravdu stojí za ty peníze?

Parametry

Systém napájenísíťové
Doba nabíjení-
Počet intenzit světla5
Počet záblesků (výdrž)250000
Přibližná cena6500 Kč

Představení produktu Philips Lumea Advanced SC1997/00 je odstraňovač chloupků, který pracuje na bázi světla a využívá technologii IPL (Intense Pulsed Light = intenzivní pulsní světlo). Pomocí jemných světelných záblesků se bezbolestně zbavuje kořínků chloupků a následně zamezuje jejich opětovnému růstu. Impulsy stimulují váček chloupků, který přejde do klidové fáze, vypadne a po několika aplikacích už nedorůstá.

    

Odstraňovač chloupků má 5 nastavitelných stupňů světelné energie a 2 režimy ošetření. Mezi jednotlivými režimy můžete plynule přepínat i během aplikace aniž by došlo k jejímu přerušení. Existují ovšem i IPL epilátory s více nastavitelnými stupni. Beurer IPL 8800 jich má 6, ale musíte počítat s cenou okolo 9 000 Kč, což je v porovnání s Philips Lumea, která stojí necelých 7 000 Kč již znatelný rozdíl. Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL epilátor má ovšem nastavitelných stupňů hned 10 a pořídíte jej za necelých 6 000 Kč a ještě k němu dostanete 3 nástavce (standardní 3 cm2, velký 4 cm2 a bikiny nebo obličej 1,5 cm2). Philips Lumea má nástavce pouze 2.

Philips Lumea Advanced SC1997/00 zhruba 360 g, což je nízké číslo. K dostání jsou i lehčí produkty, například Eta Fenite 834790000 s hmotností cca 320 g, ale také těžší. Například Beurer IPL 8800 s 480 g nebo Concept IL3020 Perfect Skin s 500 g.

Philips Lumea Advanced SC1997/0 disponuje 250 000 záblesky. Vzhledem k tomu, že u většiny IPL epilátorů se tato hodnota obecně pohybuje mezi 50 000 – 450 000, patří v tomto ohledu do průměru. Na celé tělo spotřebujete během jedné aplikace cca 300 – 500 záblesků. Vzhledem k doporučenému plánu odstraňování chloupků vám s touto hodnotou vydrží několik desítek let.

Jak se přístroj používá?

1) Příprava pokožky

Před použitím přístroje musíte ještě chloupky odstranit z povrchu pokožky, aby světlo z přístroje pohlcovalo chloupky pod jejím povrchem. Chloupky musíte oholit, zastřihnout nebo epilovat. Pokud se rozhodnete použít vosk, musíte nechat následně pokožku alespoň 24 hodin odpočinout. V žádném případě byste neměli použít depilační krémy, které by mohly v kombinaci s přístrojem vyvolat alergickou reakci. Pokud jste přístroj použili více než čtyřikrát, je možné, že chloupky už nebudou dorůstat. Proto nemusíte pokožku před použitím nijak připravovat. Před prvním použitím je vhodné provést test snášenlivosti světla.

2) Volba nástavce

Přístroj má 2 nástavce. Přesné ústí má 2 cm² a hodí se na aplikaci na obličej. Nástavec na tělo má 4 cm², takže zabere větší plochy. Nicméně by mohl být klidně větší, protože i tak ošetření trvá dlouhou dobu. Připravte se na to, že jen dolní část nohou vám bude trvat zhruba 15 – 25 minut. Záhyby na těle mohou trvat dokonce ještě déle, protože může chvíli trvat, než je přístroj zaměří. Před každým použitím nezapomeňte nástavec a okno pro vyzařování světla očistit ubrouskem. Dva nástavce je minimální počet, který můžete s IPL epilátorem obdržet. Obvykle jsou k dostání 3 velikosti ústí. Přesné, střední a velké přičemž střední oholí cca 3 cm2.

3) Intenzita světla

Volba správné intenzity světla je klíčová. Pokud je vaše pokožka bílá až světle hnědá a málokdy se dobře opálíte, volte stupeň 4 nebo 5. Pokud je vaše pokožka středně hnědá a snadno se opalujete, zvolte stupeň 3 nebo 4. Přístroj nemohou používat lidé s tmavším odstínem pokožky. Při používání byste neměli mít pocit pálení. Pokud se to však stane, snižte stupeň intenzity světla.

4) Odstraňování

Podle toho, jakou část těla chcete ošetřovat si vyberte jeden ze 2 režimů. Na záhyby se hodí režim Přitisknutí a záblesk, na větší plochy Posunutí a záblesk. Přístroj nefunguje na bázi akumulátoru, takže ho nejprve budete muset zapojit do zásuvky. Přitiskněte ho pevně a kolmo na pokožku, aby došlo k přesnému záblesku světla. Ten provede automaticky analýzu odstínu pokožky a poté se rozsvítí bílá kontrolka. Nyní můžete zmáčknout tlačítko na vysílání záblesku. Poté pokračujte na jiné místo, na kterém chcete odstranit chloupky. Neozařujte stejné místo více než jednou. Mohlo by dojít k nežádoucí reakci pokožky. Během odstraňování mohou být chloupky cítit po spálenině, což rozhodně není příjemné. Viditelných výsledků si můžete všimnout po 2 – 3 ošetřeních. Epilace by se měla nejprve provádět jednou za 14 dní. Z hladké pokožky se budete moct těšit po 4 – 8 týdnech. Pro udržení hladké pokožky opakujte proces jednou měsíčně. Nicméně nepočítejte s tím, že vám chloupky odstraní na 100 %.

Kdo by neměl přístroj používat?

Philips Lumea Advanced SC1997/00 rozhodně není univerzální přístroj, který může používat kdokoliv. Pokud si otevřete návod k použití a přejdete do sekce kontraindikace, možná budete zděšeni. Najdete zde totiž opravdu hodně dlouhý seznam lidí, kteří by přístroj neměli používat. Na jeho samotném konci se dozvíte, že vlastně seznam ani není úplný. Není proto divu, že se ho spousta uživatelů ve finále bojí použít. Přístroj je účinný při odstraňování chloupků v přirozené blond, hnědé nebo černé barvě. Nefunguje na chloupky v zrzavé, světlé blond, bílé nebo šedivé barvě. Dalším omezením je nemožnost používání na příliš tmavé odstíny pokožky. O to se ale postará snímač. Před každým použitím detekuje odstín pokožky a pokud je příliš tmavý, tak ihned vysílané impulsy vypne. Philips Lumea Advanced SC1997/00 by neměli používat lidé pod 15 let věku, těhotné, kojící, lidé trpící na kožní problémy, tvorbu keloidních jizev, křečové žíly, zanícené váčky chlupů apod. Dále lidé s diabetem, poruchou kolagenu, zvýšenou krvácivostí, citlivou pokožkou, mateřskými znaménky apod.

Kdy by se neměl používat?

Většina lidí si chce odstraňovat chloupky hlavně na jaře a v létě. Nicméně slunečné počasí představuje při použití Philips Lumea Advanced SC1997/00 další omezení. Po každém ošetření výrobce doporučuje počkat alespoň 48 hodin, než vystavíte pokožku slunci. Jestliže byste se přece jen chtěli opalovat dříve, měli byste používat krém s SPF 50. Po celou dobu používání přístroje byste měli používat krém s SPF minimálně 30. Pokud používáte samoopalovací přípravky, použijte přístroj až umělé opálení zcela zmizí. Nikdy ho nepoužívejte na sluncem spálenou pokožku. Doporučujeme tedy s odstraňováním chloupků začít na podzim nebo v zimě, aby kúra stihla do teplých měsíců dostatečně zabrat.

Na které části těla není vhodný?

I v tomto ohledu vás čekají značná omezení. Neměl by se používat na oblasti s tetováním, bradavicemi, spálenou nebo uměle opálenou pokožku, místa, na kterých se používají deodoranty s dlouhodobějším účinkem apod. Neměl by se používat na okolí očí, permanentního tetování, intimní oblasti (na třísla se však používat může), na nebo v blízkosti dávkovačů inzulínu, kardiostimulátorů, silikonových implantátů a jiných umělých předmětů.

Srovnání s jinými modely Philips Lumea

Všechny modely Philips Lumea mají podobný design a fungují de facto na stejném principu. Liší se od sebe však počtem záblesků (některé IPL epilátory jich mají 450 000 – 600 000), počtem nástavců (většinou 2 – 4), typem napájení (přes kabel nebo i s akumulátorem – každopádně ošetření s akumulátorem trvá delší dobu), hmotností (akumulátorové bývají těžší a proto s nimi nemusí být po chvíli manipulace příjemná) apod. Čím nadupanější model, tím samozřejmě vyšší cena (u Philips se pohybuje od cca 5 000,- do 40 000,-). Philips Lumea Advanced SC1997/00 je v porovnání s jinými modely stejné značky svým vybavením dostačující a cenově přijatelný.

Zjistit cenu

Seznamte se s dalšími typy epilátorů. 

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Hodnocení Philips Lumea Advanced SC1997/00

Philips Lumea Advanced SC1997/00 nabízí bezbolestný a efektivní způsob odstraňování chloupků. Ačkoliv práce s ním trvá dlouho, brzo se dostaví slušné výsledky. Vzhledem k pořizovací ceně bychom v balení čekali alespoň 3 holicí nástavce a výrobce by mohl zapracovat také na větším počtu volby světelného záření. K dostání jsou i levnější výrobky, které umožňují záření v 10 stupních.

PLUSY
 • redukce chloupků
 • pomalejší růst chloupků
 • jemnější chloupky
 • jednoduchá obsluha
 • design výrobku
MÍNUSY
 • jen 2 nástavce
 • vysoká cena
 • příliš mnoho kontraindikací
 • není určený pro kohokoliv
 • chloupků se nezbavíte úplně
 • riziko alergií a nežádoucích reakcí pokožky
 • nutnost připravit pokožku před použitím
 • napájení jen ze sítě
 • ošetření trvá dlouho
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo