Recenze Philips Lumea Series 9000 BRI958/00

Bezbolestnou úpravu či odstraňování chloupků nabízí již řada epilátorů. V dnešním článku se blíže podíváme na Philips Lumea Series 9000 BRI958/00 z edice IPL epilátorů, který zařídí hladkou pokožku až na šest měsíců. Model se řadí mezi moderní spotřebiče, tomu odpovídají i některé funkce či možnost mobilní aplikace. Nevýhodou je cena, která se pohybuje přes 14 tisíc korun či nevhodnost pro některé tóny pokožky.

Parametry

Systém napájenísíťové, akumulátorové
Doba nabíjení100 minut
Počet intenzit světla5
Počet záblesků (výdrž)450000
Přibližná cena14990 Kč

Recenze

Pokud vás již nebaví každý druhý den sahat po žiletce, tak cestou k hladkým nohám či tříslům může být epilátor. V paměti mnohých žen asi zůstává, že dříve práce s epilátorem představovala bolestivou proceduru. Dnešní modely jsou však velice šetrné a epilace je bezbolestná. Postačí k tomu epilátory s takzvanou IPL technologií, které chloupky nevytrhnou, ale vypálí je už v samotném kořínku. Mezi ně se řadí i Philips Lumea Series 9000 BRI958/00, který je navíc vhodný i pro muže.

  

V balení najdete kromě samotného epilátoru také čtyři vyměnitelné nástavce. Součástí je nástavec pro depilaci těla, a to o velikosti okénka 4,2 cm2. Pro depilaci obličeje pak slouží nástavec o velikosti 2 cm2, který disponuje speciálním filtrem, který slouží k prevenci poranění očí. Na podpaží poslouží nástavec o velikosti 3 cm2 a pro depilaci bikin rovněž 3 cm2, který má ještě navíc speciální filtr. Nástavce je vhodné používat podle doporučení výrobce, a to kvůli optimálním výsledkům. Pro příklad, nástavec pro oblast bikin ve srovnání s nástavcem na ošetření těla má zakřivený tvar a vyšší propustnost světla. Naproti tomu jsou chloupky v oblasti bikin silnější a hustší než třeba chloupky na nohou.

Balení samozřejmě obsahuje napájecí adaptér, návod a praktickou tašku na cesty. Samotný epilátor je možné používat s napájecím adaptérem, tak bez něj. Doba do úplného nabití je zhruba hodina a 40 minut. Podle výrobce přístroj na jedno nabití vytvoří až 130 záblesků při nejvyšší intenzitě. Jde asi o půl hodiny provozu. Pro rychlejší a efektivnější ošetření je lepší jít cestou napájecího kabelu. Díky tomu dokáže vytvářet rychleji jednotlivé záblesky. Nevýhodou je, že přístroj není voděodolný.

Na první dojem působí elegantním dojmem s nádechem růžové barvy. Mínusem při dlouhé depilaci může být váha, přístroj totiž váží 1100g. Na trhu ale najdete i epilátory, které váží od 300g. Uživatelky i tak práci s epilátorem hodnotí kladně. Epilátor se podle uživatelek snadno drží v ruce a pohodlně se ovládá. Například epilace celé nohy zabere zhruba 6,5 minuty, tedy v případě, že pracujete s připojeným napájecím kabelem. Jinak čas bude o trochu delší. Například podpaží zabere zhruba 1,5 minuty, na adaptér se epilace prodlouží na 2 minuty. Uživatelky, které přístroj zakoupily časy potvrzují.

Co se týče technologie IPL. Ta funguje na principu vypalování kořínků chloupků. Výsledkem je mnohem menší růst ochlupení, které by se po čase mělo omezit na minimum. Vypalování přístroj provádí pomocí světelných záblesků. Životnost jednotlivého modelu se počítá právě podle počtu záblesků. Lumea Series 9000 BRI958/00 zvládne až 450 tisíc záblesků, což je výborná hodnota. Počet záblesků na jednu epilaci záleží na nastavení intenzity I místa epilace. Epilací celého těla však průměrný člověk spotřebuje zhruba 300 až 500 záblesků.

Například konkurenční model Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00 nabízí 250 tisíc záblesků. Ovšem je zhruba o 3 tisíce levnější, nehodí se však třeba na epilaci podpaží.

Epilátor pracuje se zabudovaným senzorem SmartSkin, který dokáže rozpoznat tón vaší pokožky. Na základě toho vám doporučí nejvhodnější intenzitu ošetření. Případně si můžete intenzitu ošetření zvolit sami. Na výběr máte celkem pět možností.

Je potřeba zdůraznit, že používání IPL epilátorů – a to jakékoliv značky, není vhodné pro osoby se světlými, blonďatými, zrzavými, šedými či bílými chloupky. Celá technologie závisí na odstínu vaší kůže a dávce melaninu v chloupcích. Nižší dávka melaninu ve vlasových folikulech znamená, že světelný paprsek se neabsorbuje a přerušení cyklu opětovného růstu chloupků se nebude konat. Pokud jste tedy majiteli takového zbarvení ochlupení, přístroj pro vás nebude vhodný a rozhodně se nevyplatí do něho investovat.

Programy a ovládání

Při práci s Philips Lumea se obejdete bez jakéhokoliv přípravku na holení, například gelu. Ošetření se totiž provádí přímo na suché pokožce. Pokud jste příznivec moderních technologii, tak vás potěší i mobilní aplikace Philips Lumea IPL. Aplikace je zdarma. Současně je dostupná na operační systém Android i iOS. V aplikaci si můžete nastavit například upozornění na nutnost dalšího ošetření či doporučí čemu se při epilaci vyvarovat. Zkušeným uživatelkám ale nic nového neprozradí.

Jak pracovat s epilátorem

Efekt holení zpravidla souvisí s typem pokožky. První viditelné výsledky ale můžete očekávat po zhruba první třech až čtyřech ošetřeních. Než sáhnete po epilátoru, je třeba partie, které chcete zbavit chloupků kompletně oholit běžnou žiletkou. Díky tomu bude epilace zcela bezbolestná a vyhnete se také nepříjemnému zápachu, který vzniká při pálení vlasů a chloupků.

Poté je potřeba pokožku důkladně vysušit. Rovněž je důležité nepoužívat žádný balzám ani olej, kůže musí být kompletně suchá. Po výběru vhodné hlavice můžete začít s epilací. Při prvním použití vám epilátor udělá test tónu kůže, je to kvůli nastavení tepla při ošetření. Tento test je nutné pro každou část těla či nedávném opálení. Poté ale epilátor funguje jednoduše.

Stačí jej pevně přitlačit na pokožku a přidržet ho. Poté se rozsvítí kontrolka – ready. Stisknutím tlačítka záblesku vyšlete záblesk na pokožku. Přístroj poté lehce klapne. Záblesk by měl vyvolat pocit tepla. Po každém záblesku trvá až 3,5 sekundy, než je zařízení připraveno k dalšímu záblesku.

Pokud máte citlivější pleť, můžete pociťovat pouze nepatrné známky štípání či pálení. To platí i v situacích, kdy si nastavíte neúměrně vysokou intenzitu ošetření. V takovém případě si ji raději snižte.

Bezpečnost a na co si dát pozor

Pro bezpečnou epilaci IPL metodou je potřeba dodržovat určitá pravidla. IPL metoda nebyla testovaná na těhotných a kojících ženách, proto by se ty měly užívání raději vyvarovat. Tento způsob epilace se nedoporučuje ani lidem s lupénkou či křečovými žilami. Vhodné není používání ani u nedávného opalování, ať už sluníčkem nebo v solárním studiu. Mohla by hrozit změna barvy kůže, popáleniny nebo puchýře. Pokud epilátor používáte v létě, dbejte na to, abyste kůži při opalování ošetřili opalovacím krémem.

Pozor si také dejte i na místa s tetováním, permanentním make-upem, bradavicemi, pihami a nejrůznějšími skvrnami. Raději byste se měli těmto oblastem vyhnout.

Porovnání

Philips Lumea Series 9000 BRI958/00Philips Lumea Series 9000 BRI955/00Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00Philips Lumea Advanced IPL SC1994/00
Oblast ošetřeníTělo, obličej, oblast bikin a podpažíTělo, obličej, citlivé partieTělo, obličej, oblast bikinTělo, obličejTělo
Počet nástavců43321
Počet záblesků450 000450 000250 000250 000250 000
Senzor SmartSkinAnoAnoNeNeNe
Technologie SkinIQAnoAnoNeNeNe
Použití bez kabeluAnoAnoNeNeNe
Cena14 990 Kč13 190 Kč11 290 Kč6 999 Kč8 299 Kč

Ccete raději IPL epilátor Braun?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.7 Total Score
Philips Lumea Series 9000 BRI958/00

Model Philips Lumea Series 9000 BRI958/00 představuje moderní a efektivní epilátor, který vás zbaví na dlouhé měsíce chloupků kdekoliv na těle. Uživatelky pozitivně hodnotí čtyři vyměnitelné nástavce s prohnutým designem, díky tomu se lépe přizpůsobí křivkám. Jistě potěší i chytré rozpoznávání tónu pokožky. Ergonomické tvarování napomáhá snadnější manipulaci, celé ošetření je tak snadné. Uživatelky kladně hodnotí i jednoduchou údržbu, kdy si vystačíte s obyčejnou vlhkou utěrkou. Mezi mínusy přístroje patří vysoká cena, která však odpovídá životnosti a kvalitě. Pokud tedy hledáte spolehlivého parťáka, tak Philips Lumea Series 9000 BRI958/00 vás nezklame.

PLUSY
 • Snadná a bezbolestná epilace
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Jednoduchá údržba
 • Dvě možnosti napájení
MÍNUSY
 • Vyšší cena
 • Slabší výkon při používání na baterii
 • Není vhodný pro každou pokožku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo