Recenze Philips One Blade Face + Body QP2630/30

Philips patří mezi jednu z nejznámějších značek v odvětví kosmetického průmyslu. Pokud hledáte holicí strojek, není proto překvapením, že natrefíte zrovna na strojky značky Philips. Modelů z řad One Blade a One Blade PRO je však tolik, že by se v nich čert vyznal. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaký je rozdíl mezi samotnými modely? A jaký je pro vás ten pravý? Tento článek vám odpoví nejen na již zmíněné otázky, ale taky popíše detaily jednotlivých holicích strojků.

Parametry

Typakumulátorový
Počet břitů2
Suché holeníano
Mokré holeníano
Voděodolnost/vodotěsnostano
Zastřihovací nástavecano
Doba provozu60 min
Doba nabíjení240 min
Hmotnostvýrobce neuvádí
Přibližná cena1200 Kč

Jaké jsou rozdíly mezi Philips One Blade a Philips One Blade Face and Body?

Philips One Blade jsou akumulátorové holicí strojky v atraktivní limetkové a šedé barevné kombinaci. Všechny modely jsou určené primárně pro holení vousů, Philips One Blade Face and Body ještě navíc využijete i na holení celého těla. Strojky jsou vlastně hybridy mezi manuálním a elektrickým strojkem. Kombinují přesnost holicího strojku, velikostně připomínají spíše manuální holítko.

Jednotlivé modely z řady One Blade se liší převážně v počtu břitů, době nabíjení, době provozu, počtu nástavců a doplňcích, které jsou součástí balení. A samozřejmě také v ceně. V tomto případě platí, že čím vychytanější model, tím vyšší cena.

Philips One Blade mají několik výhod i řadu nevýhod. Začneme ale pozitivně. Velikou výhodou strojků je jejich velikost. Vypadají jako větší holítko, takže vám nikde nebudou překážet a při cestování vám zaberou minimální místo.

Na jednotlivé typy strojků si můžete dokupovat různá další příslušenství. Některá z nich lze vzájemně kombinovat. Vždy si vybírejte doplňky pouze u autorizovaných prodejců. Největší investici představuje výměna břitů. Ta se doporučuje každé 4 měsíce při frekvenci holení 2x týdně. Břity se dají koupit ve výhodných baleních, ale počítejte s cenou cca 250 Kč za jeden břit.Hned na úvod je třeba poznamenat, že se žádným ze strojků Philips One Blade nedosáhnete dokonale hladkého oholení jako se žiletkou. V příslušenství strojků najdete vždy několik nástavců, ten nejmenší má však 1 milimetr, což odpovídá zhruba jednodennímu strništi. Bez nástavce je oholený porost kratší, ale na druhou stranu zase hrozí větší podráždění pokožky. Taky jsou vhodné pro muže, kteří trpí na zarůstání vousů. Strojky mají však obecně problém poradit si s tvrdými vousy.

Philips One Blade mají menší holicí plochu, takže je třeba pracovat s nimi pomalu, aby dostatečně stihly oholit pokožku. Pro precizní oholení je někdy potřeba přejet stejnou část pokožky i více než jednou. Počítejte nejen s dlouhým procesem holení, ale také uklízením, protože strojky nemají sběrník na vousy.

Holení – obecné rady

Před prvním použitím jakýkoliv z modelů plně nabijte. Vždy se však ujistěte, že jste strojek vytáhli z nabíjecí stanice. Nasaďte na něj oboustranný břit tak, aby zuby nástavce směřovaly nahoru. Umístěte strojek kolmo celou holicí plochou na pokožku. Přejíždějte pomalu místa, která hodláte holit proti směru růstu vousů nebo chlupů. Musíte vyvinout mírný tlak na strojek, abyste místa precizně oholili. Dávejte pozor, aby tlak nebyl příliš silný, protože by mohlo dojít k podráždění kůže.

Pokud chcete vousy tvarovat, přidržte hranu břitu kolmo na pokožku. Vytvoříte tak ostré kontury a linie vousů nebo kotlet v oblasti kolem nosu a rtů. Strojek má výkyvnou hlavici, takže kopíruje záhyby vaší tváře a těla.

Nasazením nástavců můžete holit vousy v různých délkách. Nástavce se sundávají jednoduše pomocí dvou prstů, kterými zatlačíte na boky nástavce. Dávejte ale vždy pozor, aby byl strojek během výměny vypnutý.

Philips One Blade jsou voděodolné, takže jsou vhodné pro suché i mokré holení. Pokud máte citlivou pokožku, zvolte mokré holení namísto holení za sucha. Můžete, ale nemusíte, použít gel nebo pěnu na holení. Záleží na vašich osobních preferencích.

Péče o strojek – obecné rady

Strojky Philips One Blade nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Po každém použití strojek vypněte a opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili vousy, chlupy nebo zbytky kosmetiky na holení. Voda by nikdy neměla přesáhnout 60 °C. Nikdy strojek nemyjte agresivními čisticími prostředky ani nedrhněte houbičkami s drsným povrchem.

Po umytí nechte strojek volně uschnout. Neodstraňujte z něj vodu vyklepáváním strojku o jiný povrch, aby nedošlo k jeho poškození. Strojek následně uložte mimo dosah dětí na suchém místě.

Dbejte také na pravidelnou výměnu břitů, která by měla být ideálně každé 4 měsíce při frekvenci holení 2x týdně. Výměna je naprosto jednoduchá. Nejprve se ujistěte, že je strojek vypnutý. Jednou rukou ho přidržte a dvěma prsty druhé ruky uchopte břitvu z obou stran a opatrně směrem nahoru ji ze strojku sejměte. Novou břitvu nasaďte také pomocí dvou prstů. Až se ozve zvuk kliknutí, je strojek opět připraven k akci.

Porovnání jednotlivých modelů

Philips One Blade QP2520/30Philips One Blade QP2530/20Philips One Blade Face and Body QP2630/30Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30Philips One Blade PRO QP6520/20Philips One Blade PRO Face and Body QP6650/61
počet břitů112212
suché holeníanoanoanoanoanoano
mokré holeníanoanoanoanoanoano
voděodolnostanoanoanoanoanoano

zastřihovací nástavec

anoanoanoanoanoano
doba provozu45 min60 min60 min120 min90 min120 min
doba nabíjení8 h4 h4 h1 h1 h1 h
hmotnostneuvedenoneuvedenoneuvedeno360 g254 g300 g

Philips One Blade QP2520/30 a Philips One Blade QP2530/20

Philips One Blade QP2520/30 a Philips One Blade QP2530/20 využijete při úpravě vousů. Můžete je oholit, zastřihnout nebo různě tvarově upravit. Holicí strojek Philips One Blade QP2520/30 obsahuje 3 nástavce pro holení na 1, 3 nebo 5 mm. Philips One Blade QP2530/20 obsahuje nástavce 4. Pro holení na 1, 2, 3 a 5 mm.

Funkce

Philips One Blade QP2520/30 se nabíjí bohužel dlouhých 8 hodin. Proto ho dejte nabíjet ideálně přes noc, aby vám byl ráno plně k dispozici. Na jedno nabití dokáže holit 45 minut. Philips One Blade QP2530/20 se nabije za 4 hodiny, vydrží pak pracovat 60 minut.

Strojky mají indikátor stavu nabíjení, který svítí, pokud je zapojen do elektrické sítě. Bohužel chybí indikátor stavu baterie. Strojek při vybití baterky pouze zabliká. Sami poznáte, že je čas ho nabít, protože se začne výkon strojku snižovat.

Holení

Philips One Blade QP2520/30 je určený jen na úpravu vousů. Můžete s ním vousy holit, tvarovat nebo zastřihovat. V případě holení nebo zastřihování si nejprve vyberte jeden z nástavců. Při cestování můžete strojek dát do krytu, který je součástí balení. Bohužel se do něj vejde pouze strojek, ale ne adaptér ani přídavné nástavce.

Philips One Blade Face and Body QP2630/30

Na rozdíl od předchozích strojků, je Philips One Blade Face and Body QP2630/30 určen navíc i na tvář a tělo. Součástí balení je břit na obličej, břit s ochranným nástavcem na tělo, hřeben na tělo a praktické pouzdro, které využijete, když zrovna strojek nepoužíváte nebo plánujete cestovat. Břity jsou de facto totožné. Jejich rozdělení je čistě jen z hygienického hlediska.

Funkce

Philips One BladeQP 2630/30 je plně nabitý za 4 hodiny. O stavu nabití vás informuje indikátor baterie, který vám ukáže stav nabíjení, plného nabití nebo vybití baterie. Na jedno nabití s ním můžete pracovat 60 minut. Na rozdíl od výše zmíněných strojků má Philips One Blade QP2630/30 kontrolku baterie, která během nabíjení svítí zeleně. Po úplném nabití změní svoji barvu na světle zelenou. Oranžově svítí, když je baterie téměř vybitá.

Holení

Také s Philips One Blade QP2630/30 můžete opět vousy holit, tvarovat nebo zastřihovat. Nejprve vyjměte nabíjecí kabel ze strojku, stiskněte tlačítko pro zapnutí a můžete se dát do toho. Balení obsahuje 4 nástavce pro holení na 1, 2, 3 a 5 mm, ochranný nástavec a hřeben na tělo o velikosti 0,3 mm, se kterým můžete holit také chlupy po celém těle. Pokud hodláte holit intimní nebo citlivé partie, nasaďte na strojek ochranný nástavec, abyste se vyhnuli podráždění.

Philips One Blade PRO – čím se liší od základní verze Philips One Blade?

S PRO verzí se pracuje naprosto stejně a proto rady ohledně holení a péče o strojek jsou tudíž stejné jako u strojků v základní verzi. PRO strojky jsou taktéž voděodolné, jsou určené opět pro holení na sucho i na mokro.

Zjednodušeně by se dalo říci, že verze PRO je nadupanější a Philips se podařilo vychytat mouchy, které byly u strojků v základní verzi. Strojky PRO jsou lehčí, elegantnější, mají nižší hmotnost, cestovní zámek proti nechtěnému zapnutí apod. Mají na sobě displej ukazující stav baterie, který v základní verzi nepopiratelně chybí.

One BladeOne Blade PRO
cenalevnějšídražší
barvašedá a limetková barevná kombinacečerná a stříbrná barevná kombinace s limetkovými prvky
hmotnostvyššínižší
nástavcerůzné nástavce pro různé délky1 nastavitelný nástavec pro různé délky
doba nabíjenídelšíkratší
doba použitíkratšídelší
info o stavu baterie na displejineano
cestovní zámekneano
příslušenstvínabíjecí kabel, ochranný uzávěr na břit pro bezpečnější skladovánínabíjecí kabel, nabíjecí stojan, cestovní plátěný sáček se šňůrkami na stahování nebo pevné pouzdro

Philips One Blade PRO QP6520/20

Philips One Blade PRO QP6520/20 je jeden z modelů strojků ve verzi PRO, který je určený na úpravu vousů. Můžete s ním vousy holit, zastřihovat a tvarovat. Balení obsahuje otočný hřeben se 14 délkami střihu v rozmezí od 0,4 do 10 mm. Jeho otočením si vyberete požadovanou délku. V balení dále najdete kromě nabíjecího kabelu i praktický stojánek, kam si můžete strojek po holení odložit. Součástí je také plátěný cestovní sáček se stahováním na šňůrku, který ale ve výsledku při cestování strojek příliš neochrání.

Funkce

Philips One Blade PRO QP6520/20 má funkci cestovního zámku, který brání nechtěnému zapnutí strojku. Tuto funkci využijete například během cestování. Na jedno nabití, které trvá 1 hodinu, dokáže strojek pracovat až 90 minut. O stavu baterie v procentech vás informuje čitelný LED displej. Během provozu i procesu nabíjení. Pokud je baterie plně nabitá nebo naopak vybitá, začne kontrolka blikat.

Holení

Vyjměte ze strojku napájecí kabel nebo strojek vyndejte ze stojánku a pomocí tlačítka jej zapněte. Vždy holte tak, aby hlavice byla kolmo k pokožce. Vyviňte na strojek mírný tlak a holte proti směru růstu vousů. Pokud trpíte na citlivou pokožku, dávejte přednost holení ve sprše.

Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30

Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30 je dalším modelem PRO verze. Strojek je určený nejen na holení, zastřihování a tvarování vousů, ale taky na holení celého těla. Součástí balení jsou dva břity, přičemž jeden je určený na vousy a druhý na tělo. Břity jsou opět de facto totožné a jejich rozdělení je čistě jen z hygienického hlediska. Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30 má 1 nástavec, jehož otočením nastavíte jednu ze 14 délek v rozmezí od 0,4 do 10 mm. Součástí balení je také nasazovací ochranný nástavec a nasazovací hřeben na tělo pro holení intimních partií.

Funkce

Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30 je plně nabitý už za jednu hodinu. Vydrží být v provozu až 120 minut. Strojek navíc disponuje funkcí rychlonabíjení. Pokud se vám stane, že máte strojek úplně vybitý, ale potřebujete se nutně a rychle oholit, stačí ho dát na 5 minut do nabíječky. Následně vám strojek zaručí 1 plné oholení. Další nespornou výhodou je čitelný LED displej s úrovní nabití baterie, který vás informuje o tom, kolik % baterie vám ještě zbývá.

I tento strojek je navíc opatřen tzv. cestovním zámkem, který zabrání nechtěnému zapnutí strojku např. při cestování.

Holení

Philips One Blade PRO Face and Body QP6550/30 je opět určený na úpravu vousů i holení celého těla. Je šetrnější k pokožce a s ochranným nástavcem ho můžete použít i na holení intimních partií bez obav z pořezání nebo poškrábání.

Philips One Blade PRO Face and Body QP6650/61

Philips One Blade PRO Face and Body QP6650/61 je nejpropracovanější model z PRO řady. Kromě péče o vousy ho využijete také na tělo. Balení obsahuje hřeben se 14 délkami v rozmezí od 0,4 do 10 mm, ochranný nástavec na holení citlivých partií a nasazovací hřeben na tělo, který holí na délku 0,3 mm. Součástí balení je pevné cestovní pouzdro, napájecí kabel i nabíječka řešená formou stojánku.

Funkce

Philips One Blade PRO Face and Body QP6650/61 nabijete už za 1 hodinu, přičemž s ním můžete pracovat až 120 minut. Strojek má opět přehledný displej, který vás v procentech informuje o stavu baterie. Pod hlavicí strojku se nachází tlačítko se zelenou šipkou. Jejím zmáčknutím jednoduše vyměníte břit strojku.

Holení

Vyjměte strojek z napájení, vyberte si požadovanou délku a jedním stisknutím tlačítka ho zapněte. Pro holení citlivých partií nasaďte ochranný nástavec. Druhým stiskem tlačítka strojek vypnete. Po oholení ho můžete dát do praktického stojánku.

Prohlédněte si další recenzované holicí strojky na našem webu.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Zkušenosti s Philips One Blade Face + Body QP2630/30

Pokud se o své vousy staráte doma a neradi holdujete návštěvám barber shopů, poohlídněte se po nějakém holicím strojku. Stále váháte, jestli zvolit One Blade nebo One Blade PRO? Pokud vám nevadí měnit nástavce, chcete levnější strojek, moc necestujete a nevadí vám delší nabíjení, vybírejte z modelů řady One Blade. Pokud máte rádi jen jeden nástavec, rádi cestujete, chcete mít strojek rychle nabitý a netrápí vás finance, vybírejte z řady One Blade PRO. One Blade Face & Body QP2630/30 patří do první řady, která není tak vychytaná jako řada PRO. Potěší tedy nižší pořizovací cenou, ale nepotěší poměrem mezi dlouhou dobou nabíjení a výdrží na jedno nabití. Na druhou stranu získáte strojek, se kterým oholíte nejen tvář, ale také tělo.

PLUSY
 • holení tváře i těla
 • pouzdro
 • indikátor baterie
MÍNUSY
 • poměr mezi dobou nabíjení a výdrží na jedno nabití
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo