Philips PowerPro Duo FC6168/01

Philips PowerPro Duo FC6168/01 spadá do kategorie bezsáčkových akumulátorových vysavačů, takže nabízí menší výkon než jeho síťový kolegové. Jako jiné aku vysavače i tento poskytuje lepší výkon na tvrdých podlahách než na kobercích.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,15 m
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterie-
Doba nabíjení300 min.
Výdrž na jedno nabití40 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,6 l
Hmotnost2,9 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkonneuvedeno
Hlasitost83 dB
Rozměry VxŠxH (cm)115 x 25,3 x 21,5
HEPA filtrne
LED osvětleníne
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvíkartáč, nástavec pro štěrbiny

Představení

Jeho velkou výhodou je ruční vysavač, který se z těla vysavače snadno vyndává. Umožňuje však pouze jeden stupeň regulace výkonu. Na tyčovém vysavači je možné regulovat výkon sání ve dvou úrovních. Je nutné však počítat s tím, že vyšší výkon má vliv na zkrácenou délku provozu. Vysavač se nabíjí 5 hodin a pracuje 40 minut, což je dostatečné pro úklid středně velkého bytu. Kapacitu v mAh bohužel výrobce neuvádí. Hodnota u baterie je uvedena jako 18 V. Z hlediska poměru nabíjení a výdrže se jedná o standard. Nadstandardní je však hluk, který dosahuje až 83 dB, což se dá přirovnat k lidskému křiku. A to je skutečně dost. Zamrzí také to, že rukojeť není teleskopická, ale na druhou stranu je možné ji odejmout. S tělem vysavače je spojena kabelem. Je nutné si dát pozor, abyste kabel při skládání vysavače nepřeštípli. Výhodou je motorizovaný kartáč, který dobře pojme chlupy a chuchvalce vlasů. Vlastní motorek navíc zvyšuje účinnost sání vysavače. Kapacita nádoby je 0,6 l, což je průměr. Nečekejte však osazení HEPA filtrem. Vysavač proto není vhodný do rodin s alergiky.

Jak vysává

Vysavač svými funkcemi i vybavením zcela oprávněné spadá do střední cenové třídy. Jeho výkon na maximum však stále není zcela srovnatelný s klasickým 230 V vysavačem. Díky motorovému rotačnímu kartáči dobře vysaje i chlupy po domácích mazlíčcích nebo chuchvalce vlasů. U lehčích koberců je i nadzvedává. Samozřejmě, že výsledky vysávání nejsou stoprocentní, ale dovolujeme si tvrdit, že s výkonem bude spokojený i náročný jedinec. Ovládání výkonu je dvojí. Maximální výkon s turbokartáčem je ohromující, o něco horší je to však bez turbokartáče. Výkon pokulhává, což je však vzhledem k akumulátorovému provedení běžné. Na dobrém sacím výkonu se však podepisuje vysoká hlučnost, která přesahuje hranici 80 dB, takže jeho provoz je skutečně hlučný. Potěší vás možnost parkování ve svislé poloze. Výkon v poměru nabíjení a výdrž je standardní. Je nutno počítat s tím, že při luxování na plný výkon je délka provozu kratší. Plusové body jsou i za ruční vysavač, se kterým se dobře dostanete i do špatně přístupných míst. Zamrzelo nás, že vysavač není vybaven HEPA filtrem, tudíž není možné ho doporučit do domácností s alergiky. Jedinou výhodou je, že filtr je omyvatelný, takže z něj lépe dostanete nečistoty. Příjemně nás překvapilo, že nabíjení je možné provádět přímo na těle vysavače, takže nepotřebujete dokovací stanici, která by zbytečně zabírala místo. Z hlediska úspory místa oceňujeme také odnímatelnou rukojeť. Zjistit cenu Chcete vidět i další tyčový vysavač 2v1?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Hodnocení Philips PowerPro Duo FC6168/01

Nákup tohoto luxu bychom označili jako dobrý poměr cena/výkon. Chybí mu sice HEPA filtr a je opravdu hlučný, ale má dobrou výdrž i výkon. Potěší i možnost parkování ve svislé poloze nebo absence dokovací stanice. Navíc za jednu cenu získáte hned dva vysavače.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7
Hlučnost
6
Výdrž
8.5
Výbava
5.5
PLUSY
 • 2v1
 • výdrž
 • výkon
 • motorizovaný kartáč
 • odnímatelná rukojeť
 • nabíjení do těla
MÍNUSY
 • absence HEPA filtru
 • hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo