Recenze Philips Saeco HD 8917/09 Incanto

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Chcete si kdykoliv vychutnat lahodnou kávu jako z kavárny, ale nechcete ztrácet čas její dlouhou přípravou? Rozhodněte se pro kávovar Philips Saeco HD 8917/09 Incanto, který dokáže připravit i kávy s našlehaným mlékem pomocí jednoho tlačítka. Navíc, díky vysokému příkonu, je jeho nahřání velmi rychlé, takže nemusíte na nic dlouho čekat. Přečtěte si, jaké další přednosti tento přístroj nabízí!

Parametry

Typautomatický
Parní tlak15 bar
Příkon1850 W
Displejano
Velikost nádobky na vodu1.8 l
Ovládánídotykové
Parní tryskane
Samočištěníne
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyne
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékoano
Šlehání mlékaautomatické
Výdej horké vodyano
Standby režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávuano
Zásobník na kávuano
Zásobník na odpadano

Ovládání

Ovládání tohoto přístroje je poměrně jednoduché a intuitivní. Trochu škoda je, že není možné naprogramovaný jazyk nastavit do češtiny, takže si budete muset jednotlivé hlášky najít v návodu, kde je uveden i jejich překlad a vysvětlení. Kávovar má dotykové ovládání a s podrobným nastavením vám pomůže přehledný displej s transparentními ikonami. Jako u jiných kávovarů s pokročilejším nastavením, i zde mají tlačítka pro výběr kávy i druhou funkci, a to v menu nastavení. Na ovládacím panelu najdete tyto tlačítka:
 • Espresso – slouží pro přípravu espressa, v uživatelském rozhraní má funkci ESC – escape, na panelu je označení zahnuté šipky (zpět), tímto tlačítkem se vrátíte do hlavní nabídky.
 • Aroma Strenght – tímto tlačítkem ovládáte sílu kávy, případně možnost použití mleté kávy. Druhá funkce tohoto tlačítka je OK a slouží k potvrzení nebo ukončení funkcí. Na ovládacím panelu je u tohoto tlačítka nakresleno zatržítko (fajfka).
 • Cappuccino – slouží k přípravě cappuccina. Druhá funkce tlačítka je UP, to znamená, že se jím v menu pohybujete směrem nahoru. Na panelu najdete označení šipky, která směřuje vzhůru.
 • Menu – tlačítko menu slouží ke vstupu do menu, jeho druhou funkcí je DOWN, což znamená, že se ve výběru posunujete směrem dolů. Na panelu najdete označení šipky, která směřuje dolů.
Tlačítka, u kterých není uvedená žádná šipka ani jiné označení slouží pouze k přípravě kávy, která je popsaná na tlačítku. Přístroj uvedete do chodu přepínačem s označením O/I, který se nachází na zádech přístroje. O zapnutí se postará tlačítko Stand-by na přední straně přístroje pod displejem. Nádoba na vodu je schovaná v zásobníku. Má dostatečně velké ucho, za které ji vytáhnete ven, naplníte vodou a vsunete zpět do zásobníku. Víko zásobníku je umístěno nahoře nalevo. Na pravé straně je víko zásobníku na zrnkovou kávu s mlýnkem. Zde se nachází také knoflík na nastavení hrubosti mletí. Ten se ovládá pomocí speciálního klíče, který je součástí odměrky na kávu. Je umístěn na spodní straně. Ovladačem mlýnku můžete otáčet pouze tehdy, když mele a nesmíte zároveň otáčet o více, než jeden zoubek. Na víku, které slouží pro vsypání kávových zrn, najdete kulatý otvor, pod kterým se nachází zásobník na mletou kávu. Vejde se do něj pouze jedna odměrka kávy na přípravu 1 šálku. Dávkovací hubice na kávu je výškově nastavitelná, takže ji můžete přizpůsobit velikosti hrnku nebo sklenice. Maximální velikost nádoby může být 15,2 cm. Cyklus oplachování probíhá automaticky po zapnutí přístroje a po uvaření kávy, ovšem můžete si vybrat i manuální způsob čištění. Na kávovaru nenajdete ikonu, která označuje přípravu 1 nebo 2 šálku kávy. Je to z toho důvodu, že pokud budete chtít připravovat dva šálky najednou, stačí jen 2x stisknout požadovaný druh kávy, v tomto případě espresso nebo espresso lungo. V případě, že připravujete kávu z již předem namleté kávy, vložte množství odpovídající jedné porci (asi 7 g) do zásobníku na mletou kávu, stiskněte tlačítko Aroma Strenght a vyberte možnost Pre-ground coffee (mletá káva). Pokud dáte do zásobníku větší množství kávy, než na jeden šálek, přebytečná káva skončí v zásuvce na zbylou mletou kávu (nachází se uvnitř přístroje). Pokud se rozhodnete pro přípravu kávových nápojů s mlékem, připojte na trysku zásobník na mléko a nezapomeňte úplně vysunout dávkovač mléka. Stisknutím tlačítka připravíte cappuccino nebo latte macchiatto. Pokud máte chuť jen na našlehané mléko, stiskněte tlačítko Menu, vyberte položku Drinks (nápoje) a šipkami se pohybujte v menu, dokud nenajdete položku Milk froth (mléčná pěna). Po přípravě nápojů s mlékem, se vás přístroj zeptá, zda chcete provést rychlé čištění hubice na mléko. Tento úkon stačí potvrdit dvojitým stisknutím tlačítka OK. Čištění si můžete nechat i na později (stiskněte tlačítko ESC), ale nejméně 1x denně byste tento úkon měli provést. Dávkování horké vody provedete tak, že na místo, kde byl zásobník na mléko, připevníte dávkovač horké vody, v menu si najedete do položky Drinks (nápoje) a zde zvolíte možnost Hot Water (horká voda). Stiskněte tlačítko OK a horká voda se začne dávkovat. Dávkování přerušíte stisknutím tlačítka OK. Dávkovač na horkou vodu z přístroje vyndáte tak, že zmáčknete tlačítka po obou stranách, dávkovač mírně nadzvednete a vytáhnete.

Nastavení

Jak nastavit objem kávy v šálku Objem kávy v hrníčku je již předem naprogramován. Vy si však tuto veličinu můžete upravit podle vlastních preferencí. Stačí, když stisknete tlačítko espresso a podržíte jej do té doby, než se vám na displeji objeví nápis MEMO. V tomto okamžiku je kávovar ve fázi programování. Káva se začne extrahovat. Jakmile je v hrníčku vámi požadované množství kávy, stiskněte tlačítko OK a vaše volba zůstane uložená. Individuální nastavení můžete provést také u dalších druhů kávy i s mléčnou pěnou. Postup je úplně stejný jako u espressa. Jediný rozdíl je v tom, že u mléčných kávových nápojů nejdřív naprogramujete objem mléka a až poté objem kávy. Jak nastavit sílu kávy Sílu kávy nastavíte tlačítkem Aroma strenhgt. Každým stisknutím se síla aroma změní o jeden stupeň. Nastavení aroma je možné provádět pouze během přípravy kávy. Na výběr máte z 5 možností, které jsou na displeji znázorněny plnými kávovými zrny:
 • 1 zrnko – velmi slabá káva
 • 2 zrnka – slabá káva
 • 3 zrnka – střední síla kávy
 • 4 zrnka – silná káva
 • 5 zrnek – velmi silná káva
Kávovar pro každou zvolenou sílu vydá automaticky správné množství kávy. Poslední možnost v nabídce síly aroma je možnost Ground coffee, kterou vyberte v případě, že připravujete nápoj z již namleté kávy.

Čištění

K pravidelnému propláchnutí kávovaru dochází automaticky při zapnutí nebo při dodělání kávy. K pokročilejšímu čištění však budete potřebovat návod, protože se budete muset postarat i o varnou sestavu. Intenzita čištění je odstupňovaná v týdenních a měsíčních intervalech. Jak propláchnout kávový obvod
 1. Pod hubici dávkovače kávy dejte dostatečně velkou nádobu.
 2. Stiskněte tlačítko Aroma strenght a z výběru zvolte poslední možnost, funkci Pre-ground coffee (mletá káva).
 3. Stiskněte tlačítko espresso lungo, z dávkovače začne vytékat voda.
 4. Počkejte, až voda přestane téct, nádobu vyprázdněte a postup ještě nejméně jednou zopakujte.
 5. Jakmile se na displeji zobrazí hlavní nabídka, přístroj je připraven k použití.
Jak propláchnout obvod horké vody
 1. Ke kávovaru připevněte hubici na dávkování horké vody.
 2. Stiskněte tlačítko menu a vyberte funkci Drinks (nápoje), stiskněte OK a z nabídky vyberte možnost Hot water, opět potvrďte tlačítkem OK. Začne protékat horká voda.
 3. Jakmile kávovar vypustí 2 hrnky horké vody (0,5 l), zastavte dávkování horké vody tlačítkem OK a celý cyklus ještě 1-3x zopakujte.
Jak nasadit filtr AquaClean Díky používání filtru si zajistíte kvalitní vodu, a navíc se vyhnete častému a zdlouhavému odstraňování vodního kamene.
 • Filtr vyndejte z obalu a třepte s ním zhruba 5 vteřin.
 • Poté naplňte misku vodou a vložte do ní filtr na tak dlouho, dokud z něj nepřestanou vycházet bublinky.
 • Filtr vytáhněte a vložte do nádoby na vodu na příslušené místo. Filtr by měl na násadu dobře zapadnout.
 • Nádobu na vodu naplňte až po rysku max. a vložte do zásobníku.
 • Na displeji zvolte možnost ON a potvrďte tlačítkem OK.
Na displeji se zobrazí ikona s filtrem, jakmile bude na čase jej vyměnit, ikona se rozbliká. Jak nastavit tvrdost vody
 • Tester tvrdosti vody, který je součástí balení, celý ponořte do misky s vodou.
 • Poté jej vytáhněte a počkejte, dokud se nezobrazí počet červených čtverečků, které určují tvrdost vody.
 • Následně nastavte tvrdost vody podle tabulky
Počet červených čtverečkůJakou nastavit hodnotuTvrdost vody
11velmi měkká voda
22měkká voda
33tvrdá voda
44velmi tvrdá voda
Pro nastavení tvrdosti vody v kávovaru postupujte následovně:
 • Stiskněte tlačítko menu a vyberte položku menu.
 • Pomocí šipek najděte položku Water Hardness (tvrdost vody) a stiskněte OK.
 • Na číselné stupnici vyberte tvrdost vody a stiskněte OK.
 • Pomocí tlačítka ESC se vrátíte do hlavní nabídky.
Jak odstranit vodní kámen Kávovar vás sám upozorní na to, kdy je potřeba odstranit vodní kámen. V tom případě se na displeji objeví oznámení Start calc clean. Pro odstranění vodního kamene musíte použít pouze roztok vyrobený společností Saeco. Celý proces trvá asi 30 min a skládá se z odstranění vodního kamene a proplachování. Před tím, než se spustí proces odvápnění, vyčistěte odkapávač i se zásobníkem na kávovou sedlinu. Odpojte dávkovač horké vody a připojte prázdný zásobník na mléko. Nezapomeňte vysunout hubici, kterou teče mléko. Z nádoby na vodu vyjměte filtr.
 • Do nádoby na vodu nalijte roztok a smíchejte s vodou. Hladina by měla dosahovat označení Calc clean.
 • Pod hubici dávkovače vody dejte dostatečně velkou mísu na vodu (1,5 l).
 • Nádobu s roztokem vložte do zásobníku a stiskněte tlačítko OK.
 • Nechte kávovar vodu vypouštět až do té doby, dokud není nádoba na vodu prázdná.
 • Prázdnou nádobu vyndejte, vypláchněte a naplňte čistou vodou až po ukazatel max.
 • Vyjměte zásobník na mléko a vyčistěte ho. Pak do něj nalijte vodu až po ukazatel min. a dejte zpět do přístroje. Otevřete dávkovač mléčné pěny.
 • Nádobu, do které tekla voda s roztokem, vylijte a postavte zpět pod dávkovač kávy. Stiskněte tlačítko OK.
 • Následuje 2. fáze odstranění vodního kamene, která trvá 3 minuty.
 • Až přístroj přestane dávkovat vodu, je proces dokončen.
 • Nezapomeňte doplnit nádobu na vodu čistou vodu, vyčistit karafu na mléku i varnou sestavu způsobem Týdenní údržby.
 • Do nádržky na vodu vložte nový vodní filtr.

Funkce

Přístroj vás pomocí červené ikony na displeji upozorní na nedostatky a problémy, se kterými se momentálně potýká.
 • Ikona přeškrtnuté kapky – naplňte nádržku na vodu až po ukazatel MAX.
 • Ikona přeškrtnutého kávového zrna – zásobník na kávová zrna je prázdný, doplňte ho.
 • Ikona s ozubenými koly a šipkou – v přístroji není varná sestava, vložte ji tam.
 • Ikona tácku se šipkou – připojte odkapávací tácek.
 • Ikona s otevřenými dvířky a šipkou – obslužná dvířka jsou otevřená (zavřete je).
 • Ikona vaničky s kolečky a šipkou – zásobník na mletou kávu je plný, vyprázdněte ho.
 • Ikona montážního klíče – jedná se o kód chyby, která je popsaná v návodu.

Jak připravuje kávu

Ovládání tohoto plně automatického přístroje je potřeba si předem načíst z návodu. Velkou výhodou však je, že na internetu existuje řada videí, která vás tímto úkolem provedou. Díky jasnému označení tlačítek dobře poznáte, k čemu slouží, a to i v části menu. Jednoduché symboly jako šipky a fajfka jsou na první dobrou snadno pochopitelné. Video návody oceníte i v momentě, kdy budete muset provádět údržbu přístroje. Základní údržba je sice automatická, ovšem pokud budete chtít čištění vzít z „gruntu“ může se stát, že psaný návod nebude zcela jasný. Kromě okruhů na teplou vodu a výdej kávy se totiž ještě čistí a promazává varná sestava, vnitřní části kávovaru se čistí pomocí tablety. Obsluha přístroje je velmi jednoduchá. Snadno připraví jak klasické espresso, tak kávové nápoje s našlehaným mlékem (cappuccino, latte macchiato, našlehané mléko apod.). O přípravu mléčné pěny se nemusíte vůbec starat, protože tu provede přístroj za vás. Jen je trochu škoda, že není možné nastavit jazyk do češtiny. Milovníci kávy jistě ocení možnost nastavit si sílu aroma, hrubost mletí, dávkování objemu mléka i kávy nebo nastavení teploty vody. Velkou výhodou oproti jiným kávovarům jsou symboly, které odkazují k údržbě nebo jiným nedostatkům, se kterými přístroj bojuje. Zobrazí se na displeji, takže například zásobu vody nemusíte kontrolovat vizuálně (i když to samozřejmě není na škodu). Zásobník na vodu je dostatečně velký, tedy alespoň pro domácí užití a oceníte také vysoký příkon, díky kterému se kávovar rychle zahřívá, a tak příprava kávy nezabere dlouho. Nedostatečně dlouhý je časový interval, během kterého se vás přístroj zeptá na rychlé pročištění zásobníku na mléko. Může se stát, že než se rozhodnete, otázka zmizí a vy pak tuto funkci budete muset hledat v menu přístroje. Zásobník na vodu je schovaný v přístroji, takže množství vody nemůžete zkontrolovat pouhým pohledem, ale tento nedostatek kompenzuje upozornění, které se objeví na displeji. Manipulace s nádobou na vodu může být při přenášení plné nádoby trochu ošemetná. Hladina vody je jen kousek pod okrajem, takže je potřeba si dávat pozor, aby se nerozlila do uzavíratelného zásobníku v kávovaru. Filtry, které jsou do nádoby vhodné, jsou poměrně drahé a nedají se koupit všude. Hrnečky, které mají výšku 5 cm je potřeba přizvednout nebo podložit, protože jinak extrahovaná káva stříká i vedle. Do paměti je možné uložit 4 nápoje: 2 s mlékem, 2 bez mléka. Nastavení hrubosti mletí je trochu komplikovanější, protože na hřídeli není přesně znatelné, na jaké úrovni je mlýnek momentálně nastavený. Hodilo by se označit toto nastavení alespoň tečkou.

Zkušenosti

 • Kolem přístroje i nad ním nechte nejméně 15 cm volného prostoru.
 • Varnou sestavu nechte po umytí oschnout, neotírejte jí hadříkem. Vlákna hadříku by se mohla dostat do varné sestavy.
 • Maximální výška šálku nebo sklenice, která se vejde pod dávkovač kávy je 15,2 cm.
 • Pokud se vám rozbije nádoba na mléko, je možné ji koupit i autorizovaného servisu.
 • V nejrůznějších reklamních prospektech se dozvíte, že první odvápnění budete muset provést až po uvaření 5 000 káv. Dejte si však pozor, protože tím je myšleno 5 000 káv o objemu jen 1 dcl.
Zjistit cenu Ještě víc informací se dozvíte v článku s recenzemi, testem a průvodcem jak vybrat kávovar.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
Recenze Philips Saeco HD 8917/09 Incanto

Čištění přístroje dá poměrně zabrat, takže návody je dobré hledat i na internetu. Je trochu škoda, že se nedá nastavit český jazyk. Nicméně kávovar je velmi kvalitní a snadný na obsluhu. Nabízí celou škálu parametrů, které si můžete přizpůsobit podle vlastní chuti. Milovníci kávy jistě ocení velkou nabídku kávových nápojů, včetně těch, připravovaných s našlehaným mlékem. Mléko se šlehá automaticky, takže mléčná pěna bude vždy perfektní.

Ovládání
7
Funkce
6
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo