Recenze Pocketbook 632 Touch HD 3

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Bez legrace: Pocketbook 632 Touch HD je jedna z nejlepších čteček elektronických knih ve střední třídě. Boduje střídmým designem i poctivými manuálními tlačítky pro posun stránek. Příjemně potěší i přehrávání audiosouborů, podpora Bluetooth a také kompletní voděodolnost. Co všechno nabídne?

Parametry

Rozlišení displeje1440×1080
Výška16,13 cm
Váha155 g
Jemnost displeje300 ppi
Typ displejeE-Ink Carta
Výdrž baterie31 hodin
Kapacita paměti16 GB
Wi-Fiano
3Gne
Paměťová kartane
Audio výstupano
Šířka10,8 cm
Hloubka0,8 cm

Displej

Pocketbook 632 Touch HD 3 má šestipalcovou obrazovku s rozlišením 1 440 × 1 080 a hustotou obrazových bodů 300 PPI. Což je přesně ta hodnota, nad kterou lidské oko nedokáže zaznamenat rozdíl. Tedy naprosté většině lidí je jedno zda má displej s 300 PPI nebo 500 PPI. Pro naše oko vypadají jako stejné. Displej je podsvícený pro čtení ve slabém světle a rovněž využívá managementu barevné teploty, takže si čtení přizpůsobíte podle svých potřeb. Obrazovka je jednolitá a podsvícení není při čtení rušivé. Samotné nastavení se provádí po vysunutí horní lišty, která bude velmi povědomá všem uživatelům operačního systému Android. Na stejném místě vyřešíte i bezdrátové připojení k síti nebo připojení příslušenství prostřednictvím technologie Bluetooth, najdeme zde i tlačítko pro aktualizaci firmware.

Provedení

Čtečka nabídne voděodolnost certifikovanou až na úroveň IPX7. To znamená, že bez problémů zvládne ponoření pod vodu na půl hodiny a imunní bude i vůči kapičkám na povrchu. Pokud si rádi čtěte při koupeli ve vaně, tohle zařízení je pro vás jako dělané. Pod pomyslnou „kapotou“ se skrývá dvoujádrový 2,4GHz procesor, 512 MB RAM a 16 GB interní paměť. Z pohledu výkonu a rychlosti jde o jednu z nejrychlejších čteček od Pocketbooku a ani ve srovnání s konkurencí jí v tomto ohledu není co vytknout. Pochopitelně s přibývající zaplněnou kapacitou paměti svižnost trochu uvadá. Ale to se stává všem čtečkám.

Interní paměť přístroje není příliš velká, i s ohledem na to, že paměť nelze rozšířit pomocí SD karty. Z pohledu klasických e-booků je kapacita dostatečná. Znamená mnoho stovek knih, které lze do přístroje uložit. Ale pokud jde o audio knihy, ty jsou na kapacitu mnohem náročnější. Pochopitelně závisí od jejich délky, ale stejně se bavíme o spíše menších desítkách kusů. Zda je to pro vás málo nebo dost musíte zvážit sami.

Na těle čtečky najdeme – a je to jeden z trumfů této značky – manuální tlačítka pro posun stránek. Bohužel jsou umístěna na dolní straně obrazovky, vhodnější a uživatelsky přívětivější by bylo umístění tlačítek na boční stranu. Dalším způsobem ovládání je pochopitelně i dotyková obrazovka. Co se designu týče, je čtečka k dispozici v kombinaci černé se zlatou nebo černé s metalickou šedou. V obou případech působí velmi elegantně a moderním dojmem.

Použití

Čtečka podporuje širokou škálu formátů elektronických knih, přičemž těmi nejdůležitějšími jsou ePUB a PDF (v tomto případě ale pohodlí čtení hodně záleží na tom, jak je soubor PDF připraven). Využívat můžete i svou sbírku audio knih, i v tomto případě si Pocketbook Touch HD 3 poradí se všemi běžnými formáty, jako je mp3, waw nebo m4b, zajímavou funkcí je možnost si audio knihy zakládat na místě, kde jste přestali a k záložce se vrátit, což je praktické a užitečné, i s ohledem na to, že řada audioknih je k dispozici jako dlouhé, často několikahodinové soubory. Čtečka rovněž podporuje převod textu na řeč, nicméně výsledek zní poněkud strojově a roboticky, takže pro klidné předčítání pohádky před spaním to moc není.

Samotné e-knihy si na obrazovce jednoduše přizpůsobíte, co se týče velikost písma, mezer mezi řádky, ale i fontu samotného. Ve čtečce najdeme přeinstalovanou celou řadu slovníků a to včetně češtiny, samozřejmostí je i české menu a další ovládací prvky. Použití čtečky to tak pro českého uživatele výrazně zjednodušuje, s naší diakritikou čtečka problém nemá, což je ze své podstaty velmi dobrá zpráva. Přístroj se příjemně drží v ruce. Váha 155 gramů v ruce není skoro citít a neunavuje ani u delšího čtení.

Orientace ve vaší knihovně je velice jednoduchá, knihy můžete ve čtečce třídit podle autora, názvu nebo data přidání. Není to mnoho, ale stačí to. K nedávno rozečteným knihám se navíc snadno dostanete pomocí jednoduchého kolotoče na úvodní obrazovce. Součástí čtečky Pocketbook Touch HD 3 je i jednoduchá softwarová výbava: Pro krácení času můžete využít Šachy nebo Sudoku, k dispozici je i čtečka RSS kanálů, přímé propojení s cloudovou službou Dropbox a podařená aplikace pro záznam poznámek a to hezky ručně, s pomocí stylusu. Ten ale vybírejte pečlivě, čtečka rozhodně nespolupracuje se všemi.

Samozřejmostí je jednoduchý, ale funkční internetový prohlížeč. Nemůžete čekat, že by plně nahradil prohlížeč v telefonu nebo notebooku. Ale pro případy nouze využít lze. Pro zvýšení rychlosti můžete v prohlížeči vypnout obrázky nebo zakázat javascript. Pro většinu stránek to má velmi negativní dopad.

Podporované formáty

Čtečka knih Pocketbook 632 Touch HD 3 podporuje následující formáty:

 • PDF,
 • PDF(DRM),
 • EPUB,
 • EPUB(DRM),
 • DJVU,
 • FB2,
 • FB2.ZIP,
 • DOC,
 • DOCX,
 • RTF,
 • PRC,
 • TXT,
 • CHM,
 • HTM,
 • HTML,
 • MOBI,
 • ACSM.
Zjistit cenu

Hledáte čtečku s větší kapacitou paměti. Projděte si další recenze.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Pocketbook 632 Touch HD 3

Čtečka e-knih Pocketbook Touch HD 3 je bezesporu praktické zařízení, které zohledňuje aktuální trendy v oblasti těchto zařízení. V kompaktních rozměrech a podařeném designu nabízí širokou podporu formátů včetně audia, dlouhou výdrž baterie i displej s vysokým rozlišením. Výbavě odpovídá cena, nicméně je jisté, že investovaných peněz nebudete litovat.

Ergonomie
8.5
Výbava
8
PLUSY
 • dotažený vzhled
 • široká podpora formátů
 • české menu
MÍNUSY
 • (pro někoho) nepohodlně umístěné tlačítko pro posun stránek
 • bez SD karty
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo