Recenze Profi tools ET1105

Profi tools ET1105 již svým názvem odkazuje k tomu, že si ji oblíbí nejen domácí kutilové, ale mohou po ní sáhnout i profesionálové. Díky své síle si poradí i s objemnějšími kousky dřeva. Ideální je třeba na řezání polic do knihovny, ale popere se i se silnějšími větvemi. Má poměrně dobré vybavení včetně ochranných prvků. Je však poměrně těžká, takže v ruce se za nějaký čas pronese. Přečtěte si, jak dopadla během našeho testování.

Parametry

Pohonakumulátorový
Typ pilyřetězová
Délka lišty30,5 cm
Hmotnost3 kg
Napětí (akumulátoru)18 V
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíne
Jednoduché napínaní řetězuano
Zubová opěrkane
Výkon/
* U akumulátorových přístrojů se neměří jmenovitý výkon (W)

Jak řeže

Druhá z akumulátorových motorových pil, kterou jsme měli tu čest testovat. Pokud bychom ji srovnali s Bosch EasyCut, je o něco větší, těžší a silnější. Dokonce zvládne přeříznout dvakrát tlustší dřevo. A to i díky 30,5 cm dlouhé vodicí liště. ET1105 se už konstrukcí naplno podobá elektrickým motorovým pilám do zásuvky. S váhou 3 kg ji v ruce poznáte. Přesto však ani po pár hodinách testování není problém pilu udržet a nebolí z ní ruce. Pořád je to svým způsobem lehká váha. Pokud jde o výkon, zvládne ET1105 dost. Na to, že jde o akumulátorovou pilu, má docela sílu. Při testech neměla problém pokácet stromky s kmenem o průměru 10-12 cm. Navíc v podstatě jedním tahem. Takže by asi zvládla i víc, ale výrobce to nedoporučuje. Protože zvládá i takto silné dřevo, stává se horkou kandidátkou pro truhláře, tesaře a další lidi s šikovnýma rukama. Určitě si ráda smlsne na řezání polic do knihovny, nebo noh ke stolu. Navíc je díky akumulátorovému pohonu velmi tichá. Šťávu téhle pile dodává akumulátor s napětím 18 V. To je o polovinu silnější napětí než v případě prvního testovaného modelu Bosch EasyCut 12 0.603.3C9.020. Nás ale potěšilo hlavně to, že se po vybití akumulátor během slabé hodiny zase nabil. Takže když jsme přišli z oběda, mohli jsme v testování bez problémů pokračovat. Z hlediska bezpečnosti má pila ve výbavě kryt špičky vodicí lišty. Díky tomu se omylem nezraníte ani při nekontrolovaném odskočení při dořezání. Navíc je samozřejmě na těle stroje brzda řetězu. To znamená páka, která po stlačení okamžitě pilu zastaví. Pilu Profi tools ET1105 bychom mohli doporučit všem, kdo neradi narážejí na maximální dosah kabelu s elektřinou. Určitě vás nezklame v dílně ani na zahradě. Díky slušnému výkonu si poradí i s objemnějšími větvemi, takže prořezávání ovocných stromků s ní bude hračka. No a v dílně zase spolehlivě pomůže při přípravě desek apod. Tento model pořídíte kolem 5 000 Kč. To je z našeho pohledu přijatelná cena. Pila totiž ve své kategorii patří mezi širší špičku. Navíc vedle standardního vybavení nabízí i tlumení vibrací a bezpečnostní prvky pro pohodlnou práci. Zjistit cenu Nevybrali jste? Zkuste rádce, a tipy na zajímavé elektrické motorové řetězové pily.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Profi tools ET1105

Pila je vhodná nejen pro kutily, ale sáhnout po ní mohou i truhláři, a to především díky síle. Poradí si jak v dílně, tak na zahradě. Nabití trvá zhruba hodinu. Má o něco vyšší pořizovací cenu a je poměrně těžká.

PLUSY
 • vhodná i pro truhláře
 • zvládne pořezat i objemnější polena
 • krátká doba nabíjení
MÍNUSY
 • poměrně těžká
 • vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  doba nabíjení se pohybuje mezi 5-6 hodinami. Kde koupit řetěz bohužel neporadím, zkusil bych se obrátit přímo na prodejce.

 2. Nikde jsem nenašel kde koupit řetěz pro tuto pilu.Take chybí údaj o času použití pily do nutného nabití baterie.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo