Recenze Protherm Ray 12K

Tento závěsný kotel je primárně určený pro vytápění, ale díky třícestnému ventilu pro připojení externího zásobníku (je součástí propojovacích sad) ke kotli je možné z výrobku udělat kombinovaný kotel s možností ohřevu teplé vody. Vestavěná ekvitermní regulace (při zapojení venkovního čidla) upravuje teplotu vytápění na základě teploty venku. Proto se kotel hodí především pro rodinné domky. Použít ho však můžete i v bytě.
Typelektrický
Výkon12 kW
Materiálocel
Účinnost99,5%
Instalacezávěsný
Velkou výhodou kotle je téměř bezhlučný provoz, ostatně stejně je tomu i u ostatních elektrických kotlů. Kotel je oblíbený pro svou nízkou pořizovací cenu, jednoduchou obsluhu (digitální ovládání), snadnou montáž a malé rozměry, takže kotelna nemusí být nutně největší, ovšem jinak to bude, pokud se rozhodnete instalovat zásobník na vodu. Rozhodování vám může usnadnit také země výroby, což je Česko. Kotel postupně a plynule najíždí. Nastavení je i díky digitálnímu ovládání velmi jednoduché a srozumitelné i pro laika. Snadno si zobrazíte základní hodnoty jako je aktuální teplota, elektrický příkon a tlak v potrubí. Kotel si podle teploty sám zvyšuje nebo snižuje výkon, takže zbytečně neplýtvá elektrickou energií. Maximální výkon je možný nastavit třeba jen na 4 kWh. Jeho instalace není složitá, ale určitě ji přenechejte odborníkovi. Kotel se zavěsí na stěnu na držák, který je součástí balení, připojí na přívod a odvod topného okruhu a na přívod 400 V. Díky tomu, že expanzní nádoba i oběhové čerpadlo je zabudované v kotli, nebude vás odborník zdržovat dlouhou instalací. U dvoupatrového zatepleného domu o rozloze 100 m2 může kotel jet jen 3 hodiny denně, aby v domě udržel teplotu kolem 20 °C, i když je venkovní teplota kolem 0 °C. Při snížené sazbě vás bude vytápění stát 90 Kč denně. Neuškodilo by, pokud by měl odvzdušňovací ventil delší hadičku. Stykač pro spínání HDO není ve standardní výbavě a je nutné ho dokoupit zvlášť. Čerpadlo má nestandardní provedení, takže v případě poruchy vám zřejmě nezbude jiná možnost, než koupit nové. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
Protherm Ray 12K

Kotel je oblíbený zejména pro svou nízkou pořizovací cenu a jednoduché ovládání, které vám usnadní přehledný LCD displej. U tohoto modelu dochází k automatickému zvyšování nebo snižování výkonu na základě naměřené teploty. Neuškodila by delší hadička odvzdušňovacího ventilu. Stykač pro spínání HDO je nutné dokoupit zvlášť.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  děkujeme za informace.

 2. Sazbový stykač není třeba. Do kotle stačí přivést vodič ovládaný HDO. Osazené čerpadlo není ,,nestandartní“, je používáno v elektrických i plynových kotlech různých evropských výrobců.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo