Recenze robotického vysavače Realme TechLife Robot Vacuum – příjemné překvapení

Robotický vysavač Realme TechLife je neskutečně pokrokový pomocník, který při své nízké pořizovací ceně může hravě konkurovat dražším výrobkům. Nabídne víceúrovňové mapy, nastavení propouštění vody i výkon sání, ale také dva způsoby vytírání. Má nějaké nedostatky? Jako zásadní se mi jeví špatné dostupné náhradní díly. Zjistěte o vysavači více.

Parametry

Doba nabíjení360 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost55-70 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie5200 mAh
Výdrž na jedno nabití300 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano aplikace
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,6 l na prach, 0,3 l na vodu
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTvyznačení v mapě
Počet čisticích režimů4
Maximální výška překážek1 cm
Výška10 cm
Průměr35 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek2 pratelné, 10 jednorázových
Přibližná cena7600 Kč

Co najdete v balení

Realme TechLife je robotickým vysavačem, který umožňuje i mopovat. Ovšem pokud si chcete výhod mopování užívat, je potřeba si přiobjednat mopovací sadu, ta totiž není součástí balení. To je trošku zvláštní, protože ve většině případů kombinovaných robotických vysavačů dostanou uživatelé vše v jednom balíčku. Cena samostatného vysavače se pohybuje okolo 7 000 Kč, dalších 700–800 Kč vás bude stát mopovací vybavení. I přesto se však jedná o kombinovaný výrobek, který vzhledem k tomu, co všechno umí, pořídíte za skutečně nízkou cenu. Například Roborock S5 Max, který rovněž umí vytírat, ale obecně je na tom s nastavením v aplikaci o něco hůře, pořídíte za zhruba 9 500 Kč. Xiaomi Mi Vauum Mop 2Pro+ zase nabídne vysokou sací sílu, ale nemá laserovou navigaci a jeho cena se pohybuje okolo 9 000 Kč.

V balení toho moc nedostanete. Objevíte vysavač, nabíjecí stanici, adaptér, návody a čisticí kartáček.

 

Seznámení s vysavačem

Značka realme TechLife, která vysavač vyrobila je na trhu známá především díky svým mobilním telefonům a chytrým hodinkám. realme TechLife Robot Vacuum je jich prvním robotickým vysavačem. Uznale ovšem musím říct, že se povedl, a to zejména po technické stránce.

Z hlediska designu až tak nadšená nejsem. Lesklý černý povrch je doslova magnetem na nejrůznější otisky a prach. Ten, kdo je na čistotu „pintlich“, bude pravděpodobně pořád chodit a leštit jeho povrch. Vysavači navíc chybí madlo pro přenášení, takže pokud jej budete chtít přenést třeba do patra, nezbude vám nic jiného, než ho upatlat. Ale to je jen drobnost.

Vysavač má na horní straně LIDAR. V kombinaci s laserovou navigací a dalšími senzory se jedná o nejpokročilejší navigaci, na kterou můžete na trhu narazit. Její předností je nejen dokonalá přesnost, ale také možnost pracovat úplně ve tmě, aniž by bylo vysáto s horším výsledkem než za denního světla. Toto vysavače s kamerovou nebo senzorovou navigací zkrátka nedokážou. Před LIDAREM se nachází dvě tlačítka: jedno pro zahájení a přerušení úklidu, druhé pro návrat do dokovací stanice.

Na spodní straně najdete dva boční přimetací kartáčky, což je určitě výhoda. Vysavač si tak lépe poradí s nečistotami v rozích, kolem stěn a podobně. Hlavní rotační kartáč je kombinovaný, má gumové stěrky a štětiny. Na spodní části také objevíte zásobník na prach. Jeho objem je skvělých 0,6 l, což je velkorysé. Obvykle se setkáte s kapacitou 0,5 a dokonce i 0,4 l. Já osobně preferuji umístění zásobníku na prach spíše na horní straně vysavače, protože se mi s ním lépe manipuluje, ale to je drobnost.

V případě, že se rozhodnete pro vytírací set, obdržíte kombinovaný zásobník na vodu a prach, který má objem nádržky na vodu 300 ml, což je opět velice slušné, obvykle se setkáte s hodnotou 200 ml. Objem zásobníku na prach je pak 350 ml. Ke kombinovanému zásobníku obdržíte ještě 2 opakovaně použitelné utěrky z mikrovlákna a 10 utěrek jednorázových.

Ovládání

Klasicky je možné robota ovládat i bez aplikace, ale vzhledem k tomu, co všechno aplikace nabízí, se mi tato možnost jeví jako nesmysl. V podstatě byste robota jen spouštěli a posílali do doku. To s aplikací je to zcela jiný svět!

Aplikace

Aplikace Realme Link je dostupná pro Android v Google Play a pro iOS v App Store. Je potřeba si v ní zřídit účet a přihlásit do ní robota. Aby spolu přístroje komunikovaly, je potřeba mít internet s 2,4 GHz a Wi-Fi. V aplikaci si můžete nastavit, jakým jazykem na vás bude robot mluvit, nicméně čeština zde není.

Robot podporuje víceúrovňové mapy. To znamená, že si jich dokáže uložit až 5, ne 1 jako je to u starších robotických vysavačů. V aplikaci můžete robota pozorovat při práci v reálném čase. Díky LIDARu si dokáže mapu přepisovat podle toho, jak přemístíte nábytek, mapa je tedy vždy aktuální.

Mapu je možné rozdělit na místnosti, které si pojmenujete a následně si pro ně nastavíte úklid. Pro každý pokoj může být nastavený úklid v jiný čas a den v týdnu. Kromě toho si můžete nastavit také intenzitu vysávání nebo vytírání, vyznačit si no mop a no go zony či virtuální stěny. Rovněž je možné vysavač poslat vysávat do určitého bodu či mu vyznačit, jaký prostor má vysát.

Aplikace umožňuje také nastavení intenzity vysávání, s čímž se pojí i výkon sání a hlučnost.

 • Tichý režim – 500 Pa,
 • normální  – 1 200 Pa,
 • turbo – 2 500 Pa,
 • max – 3 000 Pa.

Kromě intenzity vysávání si můžete nastavit i pohyb při mopování, což je vychytávka, se kterou jsem zatím ještě neměla tu čest se potkat. U tohoto vysavače jsem se s ní seznámila poprvé. Je možné si zvolit, zda bude vysavač mopovat klasicky s pohybem písmene S nebo zda bude vytírat intenzivně tzv. rybí kostí, která připomíná písmeno Y a pohyb vychází z pohybu, který provádíte při manuálním vytírání mopem.

 

Senzory a navigace

Vysavač má nejlepší navigaci, a to laserovou s LIDAREM, která pro průběh úklid nevyžaduje světlo. Dále je vysavač doplněn o 38 senzorů, které má umístěny na těle. Samozřejmě nechybí senzory proti nárazu a pádu ze schodů.

Recenze – Jak vysává?

Relame TechLife Robot Vacuum je možné spárovat s Google Asistentem nebo Alexou a ovládat jej tedy hlasovými povely. Kromě toho je k dispozici propracovaná aplikace, která nabízí celou řadu nastavení, jež jsou typické především pro dražší robotické vysavače. Například nabídne víceúrovňové mapy a umožní vám uložit až 5 map najednou. To je rozhodně jedna z novějších funkcí, které roboti v roce 2021 nabízejí.

Pro mnoho uživatelů, kteří používají kombinované roboty je komplikující fakt, že robot při vytírání nedokáže rozeznat koberec, takže musejí například kusový koberec z místa oddělat. Aplikace realmeTechLife Robot Vacuum ovšem umožňuje vyznačení no mop zón, takže stačí v mapě vyznačit, kde máte položený koberec, označit jej jako no mop zónu a nemusíte se obávat, že by ji vysavač vytřel.

Za vyzdvihnutí rozhodně stojí výběr ze dvou možností vytírání. Tím nemyslím možnosti nastavení propustnosti vody, které jsou 4 včetně mopování na sucho, ale způsoby vytírání. Buď může vysavač mopovat klasickým pohybem S, což je tradiční úklid většiny kombinovaných pomocníků, nebo může vytírat pohybem Y. A to jedna z velkých inovací ve vytírání, podobně jako elektronicky řízená nádoba na vodu. S vytíráním na způsob tzv. rybí kosti jsem se poprvé setkala u polského robotického vysavače Puron PR 10. Vytírání hodnotím pozitivně, jelikož vychází z pohybu, který děláte při vytírání klasickým ručním mopem. To znamená, že mopovanou část přejedete vícekrát, což zaručuje lepší výsledky mopování než u tradičního pohybu S. Elektronicky řízená zásobárna na vodu již není tak horkou novinkou a začíná se objevovat prakticky u všech kombinovaných robotických vysavačů.

Je potřeba říci, že má vysavač skutečně vysokou sílu sání, a to celých 3 000 Pa, pokud vysáváte na maximální výkon. Ten se hodí především pro kobercované plochy. Celkem si můžete nastavit 4 intenzity vysávání, které se od sebe liší nejen svým výkonem, ale především hlasitostí. Výrobce udává, že na nejnižší výkon vysavač vydává hluk o síle 55 dB, ovšem pokud budete vysávat na maximální výkon, připravte se na řev atakující hodnotu okolo 70 dB, a to už je skutečně dost slyšet! Nicméně „nejuřvanější“ mód jsou ty dva nejsilnější, které se hodí především pro vysávání kobercovaných podlah. Pokud doma máte tvrdé podlahy, přílišného hluku se obávat nemusíte.

Pokud budete vysávat na mód zónové čištění, projede vysavač místností dvakrát, a to rovnoběžně, a pak kolmo. Některé modely robotických vysavačů nabízí možnost dvojitého čištění, ale vysávají při něm stejným směrem, což není pro sběr nečistot tak efektivní, jako když se směry mění.

Trošku jsem se pozastavila nad tím, že robotu při nabíjení i při kompletním nabití neustále svítí kontrolky, což může být pro někoho rušivé.

Porovnání

realme TechLife Robot VacuumXiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+Xiaomi Roborock S5 Max
Sací výkon v Pa3 0003 0002 000
Objem nádoby na vodu v ml300250290
Objem nádoby na prach v ml600550460
Mopovací sada součástíneanoano
Způsob navigacelaserovákameroválaserová
Možnost úklidu ve tměanoneano
Víceúrovňové mapyanoneano
No mop zónyanoanoano
Pořizovací cena v Kč6 900 + 700 sada na mopování = 7 6008 9009 500

V porovnání s konkurenčními výrobky od Xiaomi si realme TechLive Robot Vacuum vede stejně dobře a mnohdy i lépe. Přitom je k dostání za nižší pořizovací cenu. Jediné v čem zaostává je nutnost dokoupení mopovacího setu, který jeho cenu zvyšuje zhruba o 700 – 900 Kč, záleží na prodejci. Jednoznačně vítězí v objemu zásobníku na prach i na vodu. Vzhledem k tomu, že se ještě nejedná o tak rozšířený model a tak povědomou značku, jsou dost těžko k sehnání náhradní díly. 

Podívejte se na recenze dalších robotických vysavačů.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
realme TechLive Robot Vacuum

Robotický vysavač Realme TechLife rozhodně zaujme svoji nízkou pořizovací cenou a funkcemi, které bez pochyb dosahují úrovně dražších výrobků. Víceúrovňové mapy, dva způsoby vytírání, nastavení výkonu sání a propouštění vody patří mezi ty nejdůležitější. Nevýhodou jsou ovšem špatně dostupné náhradní díly. Zatím pořád doporučím osvědčené Xiaomi, ale realme je na dobré cestě. Uvidíme kam se během následujících let posune.

Provoz
7.9
Výdrž
6.8
PLUSY
 • pořizovací cena
 • laserová navigace
 • vytírání na 2 způsoby
 • elektronicky řízená propustnost vody
 • více úrovňové mapy
MÍNUSY
 • hlučnost na nejvyšší výkony
 • dostupnost náhradních dílů
 • neustálé svícení kontrolek
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo