Recenze chytrých hodinek Realme Watch 2 Pro

Chytré hodinky už dávno nejsou jen watche od Applu. Společnost Realme je na trhu teprve chviličku, ale už dává všem najevo, že si pozornost rozhodně zaslouží. Loni uvedla na trh své první chytré hodinky s názvem realme Watch, které v prosinci následovala série Watch S. Letos pokračuje v inovaci a představuje novou řadu chytrých hodinek realme Watch 2 a Watch Pro. Dnes se podíváme blíže na druhé jmenované, které si z hlediska funkcí oproti první řadě výrazně polepšily. Zvětšil se jim displej, avšak největším překvapením je dobře fungující vestavěná GPS, která poskytuje přesnou geolokační funkci. Pokud vás zajímá víc, určitě si přečtěte naši recenzi.

Parametry

Hmotnost40 g
Šířka255,2 mm
Výška38,9 mm
Tloušťka12,65 mm
VoděodolnostIP68
RAMneuvedeno
Interní paměťneuvedeno
Reproduktorne
Mikrofonne
Materiál páskusilikon
Formát displejeobdélník
Úhlopříčka1,75 palce
Typ displejeLCD
Rozlišení320 x 385 px
Hustota bodů286 ppi
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fine
Bluetoothano
NFCne
Životnost baterie14 dny
Délka nabíjení1 hodiny
Kapacita baterie390 mAh

Recenze

V elegantní krabičce dostanete chytré hodinky realme Watch 2 Pro, magnetickou nabíječku a uživatelský návod.

Na první pohled připomínají realme Watch 2 Pro hodinky Apple Watch. Když se však na ně podíváte blíže a strávíte s nimi nějakou chvíli, ukáže se, že jsou o něco menší a kompaktnější. Mají obdélníkový displej se silnými fazetami, jedno tlačítko na pravé straně a silikonový pásek s otvory. Příliš se neliší od standardních designů chytrých hodinek.

 

Realme však přidal pár detailů, aby hodinky vypadaly trošku jinak. Rozdíl způsobují jiskřivé akcenty na popruhu a displeji, který má zaoblené hrany a jemně vyčnívá nad stříbrný rámeček. Právě toto spojení je zodpovědné za vzhled těla hodinek, na jehož vnitřní straně najdete speciální senzory a magnetické senzory pro bezdrátové nabíjení.

Chytré hodinky vypadají mimořádně elegantně, zejména u low-endové výbavy, která na nich není absolutně vidět. Bez obav si je můžete vzít na pracovní schůzku a určitě budou ladit s vaším outfitem. Navíc je třeba přiznat, že vypadají bezchybně na pánské i dámské ruce, jsou unisex. U velmi štíhlých lidí však mohou vypadat příliš mohutně, což bude narušovat každodenní používání, protože budou přesahovat zápěstí.

Jaký je displej?

Watch 2 Pro mají 1,75palcovou dotykovou obrazovku (oproti 1,4palcové u předchozí řady) a rozlišení 320 x 385 pixelů. Displej je velmi ostrý a barvy jasné. Vzhledem k nízké ceně (pod 2 000 Kč) je jasné, že se nejedná o AMOLED, proto neočekávejte, že barvy budou mít úžasnou hloubku, nicméně v této cenové kategorii je LCD obrazovka velmi uspokojivá. Zvláště bychom chtěli pochválit poměrně vysoký jas (max. 600 nitů). Bohužel zařízení nemá automatickou regulaci jasu.

Pokud byste zatoužili po lepším displeji, můžete sáhnout třeba po hodinkách Amazfit T-Rex Pro nebo cenově mnohem dražších Garmin Venu 2.

Text na displeji je snadno čitelný a jednoduše dovoluje procházet nastavení. Důležité je, že jsou hodinky vybaveny akcelerometrem, který displej probudí pokaždé, když zvednete ruku. Co se jeho ochrany týká, je vybavený krycím sklem Corning Gorilla Glass. 2,5D sklo zakrývá celou LCD obrazovku a je odolné proti poškrábání, což se nejčastěji stává, když hodinky omylem narazí na tvrdý povrch.

Za zmínku určitě stojí fakt, že má tento model certifikaci IP68, které zaručuje vysokou odolnost proti prachu a vodě. Můžete se s nimi bez obav sprchovat i je různě namáčet. Ovšem pozor, ačkoliv daná výška ochrany dovoluje plavání, s těmito hodinkami byste se potápět ani plavat neměli (rozhodně ne na delší dobu než pár minut) – chybí i plavecké režimy v aplikacích. To je poněkud zklamání. Je to však běžná praxe třeba i u telefonů od Apple, u kterých se reklamace v podobě utopení nesetkává s úspěchem. Pokud tedy chcete, aby vám hodinky vydržely a oprava nebyla na vaše náklady, raději s nimi do vody nevstupujte.

Hodinky můžete vylepšit nejrůznějšími ciferníky, které si lze pořídit v aplikaci. Najdete jich tam víc jak 100, takže si určitě vyberete ten svůj. Je však třeba mít na paměti, že jich do hodinek neuložíte víc než 7. Abyste mohli přes aplikaci uložit nový ciferník, musíte nejprve smazat ten předchozí. Přednastavená témata zahrnují nejrůznější animace a interaktivní ciferník, pomocí kterého snadno nahlédnete do grafu srdečního tepu, nastavení nebo s jeho pomocí spustíte tréninkovou aplikaci. Jako kuriozitu musíme zmínit také sbírku ciferníků Master Edition, které speciálně navrhl jihokorejský umělec Grafflex. Představují zajímavou alternativu ke klasickým designům.

Jak se nosí?

Tyto chytré hodinky se nosí skvěle, nejsou příliš těžké, takže jsou na zápěstí pohodlné. I s popruhem váží pouhých 40 gramů. Důležité je, že je během spánku sotva postřehnete, a to navzdory velkému displeji, který by mohl být překážkou. Na druhou stranu jsou vážně docela velké a zejména na menším dívčím zápěstí mohou vypadat až obrovsky. Pokud jde o pohodlí při sportu, vedou si výborně. Silikonový řemínek je pohodlný i při intenzivním cvičení, u kterého je třeba zapojit svaly předloktí. Uživatelé nezaznamenávají ani žádné podráždění nebo vyrážku po delším nošení. Z pohledu ergonomie je tedy vše na výbornou.

Ovládání

Tlačítko na boční straně je velmi šikovně situované a nápomocné. Funguje i jako tlačítko s funkcí “zpět”, takže se s každým stisknutím dostanete do předchozí nabídky. Displej pak ovládáte klasickým přejetím prstem. Swipnutím ze spodní části nahoru otevřete aplikace, shora dolů se pak dostanete k oznamovacímu panelu. Doleva přepnete na nastavení, doprava máte k dispozici OS dlaždice pro zdraví, spánek a srdeční frekvenci. Jedním stisknutím tlačítka hodinky probudíte, pozastavíte nebo obnovíte trénink, vrátíte se zpět nebo vypnete obrazovku. Stisknutím a podržením hodinky zapnete, vypnete nebo restartujete.

Baterie a připojení

Hodinky jsou dodávané s baterií o kapacitě 390 mAh, která dle informací od výrobce vydrží až 14 dní. V reálu však počítejte spíše s 10 dny, pokud je budete intenzivně používat, což je přesto velmi slušná doba. Vyšší výdrž nabízejí např. Apple Watch Series 6 44mm (zjistěte, jak jsou na tom Apple Watch Series 3), ovšem jsou i dražší hodinky, které vydrží méně, např. Garmin vívoactive 4S zvládnou pouze 7 dní.

Nabíjení hodinek je jednoduché. Vyžijete k němu přiloženou nabíječku, kterou můžete připojit k notebooku nebo k USB nabíječce do zásuvky. Pak už jen na magnetickou základnu položíte hodinky a zhruba za hodinku máte baterii plně nabitou.

Pokud jde o konektivitu, hodinky si rozumí se zařízením se systémem iOS i Android. K chytrému telefonu se připojují pomocí Bluetooth 5.0.

Funkce, které umí

V nabídce máte spoustu nejrůznějších režimů pro zábavu i zdraví. Najdete zde 90 sportovních režimů, které zahrnují všemožné druhy cvičení, venkovní běh, jízdu na kole, silový trénink, fotbal, basket, švihadlo a další. Z aplikace můžete kdykoli vybrat 15 sportovních aktivit a přizpůsobit si je přesně na míru. Funkce měření pro většinu aktivit zůstávají standardní. Naměřit si můžete srdeční frekvenci, spálené kalorie a čas. Pokud zvolíte chůzi, běh či jízdu na kole, díky GPS zvládnou hodinky naměřit také ujetou vzdálenost, tempo na kilometr nebo průměrnou frekvenci kroku.

Hodinky umí i další funkce, nejen ty sportovní. Nabídka obsahuje například ovládání hudby z telefonu, sledování spánku, meditaci, stopky, funkci najít smartphone, ovládání závěrky telefonu při focení, nastavení alarmu, počasí a další.

Protože hodinky realme Watch 2 Pro neobsahují mikrofon ani reproduktor, nelze skrze ně telefonovat ani posílat SMS. Tuto funkci obecně levnější hodinky nemají, pokud byste ji vyžadovali, můžete sáhnout třeba po Samsung Galaxy Watch 4 Classic nebo Huawei Watch 3 Pro Titanium. Počítejte však s výrazně vyšší cenou. Za podobnou cenu jako mají realme Watch 2 ovšem můžete získat Amazfit Verge, které umožňují volání. Výše zmíněné funkce také obsahují pouze základní informace, nečekejte žádné hloubkové statistiky a analýzy vašeho zdraví nebo aktivit.

Pulzní oxymetr a další senzory

Realme Watch 2 Pro mohou sledovat váš srdeční tep díky biosenzoru PPG. Tep hodinky měří v intervalech 5–30 minut dle nastavení. Upozorní vás, když váš tep překročí nebo nedosahuje nastavených limitů. Součástí aktivit je také 12minutový test VO2max, který vyvozuje závěry z vaší výšky, věku, hmotnosti, síly a maximálního příjmu kyslíku, který tělo použije během testu za jednu minutu. Patří mezi oblíbené ukazatele při cvičení hlavně aerobní kapacity.

Dále hodinky umožňují monitorovat hladinu kyslíku v krvi, kterou vám naměří už během pouhých 30 sekund. Hodinky také umí monitorovat spánek a zaznamenávají jeho různé fáze – hluboký, lehký, čas bdění či REM fázi. Bohužel uživatele neupozorní, pokud se vyskytnou nějaké anomálie. U všech měření pochopitelně nemůžete počítat s exaktní přesností. Pro dlouhodobé porovnání trendu ale slouží dobře.

Hodinky můžete propojit se smartphonem se systémem Android a iOS pomocí Bluetooth prostřednictvím aplikace realme Link. Z této aplikace můžete také ovládat jejich základní nastavení, získávat nové ciferníky, nastavit cíle kroků či sledovat data, která Watch 2 Pro nasbíraly. Také prostřednictvím aplikace můžete aktualizovat jejich software, samotné hodinky to neumí. Aplikace realme Link se propojuje s Apple Health nebo Google Fit, počítá kroky po celý den, odhaduje ujetou vzdálenost i spálené kalorie.

Chytré hodinky vám umožní číst oznámení a zprávy na populárních aplikacích jako je Messenger, WhatsApp, Facebook, Instagram či Twitter. Zobrazí také informace o příchozích hovorech (avšak pozor, někteří uživatelé si stěžují, že hodinky nesprávně identifikují volajícího) nebo textových SMS zprávách. Hodinky umí dále rozlišit běh od chůze, a přitom přesně napočítat kroky. Připomenou vám, abyste dodržovali pitný režim, zpomalili, zrychlili, dosahovali svých cílů. Můžete s nimi ovládat hudební přehrávač nebo je využít jako tlačítko spouště a pořizovat snáz fotky smartphonem. Bohužel neobsahují modul NFC pro bezkontaktní platby, ale vzhledem k ceně si není nač stěžovat.

Moje hodnocení

Realme Watch 2 Pro představují skvělé chytré hodinky, které se hodí na pánské i dámské zápěstí. Designem elegantní kousek můžete bez obav vzít i na pracovní schůzku. Disponují skvělým displejem, širokou škálou sportovních aktivit, ze kterých si vybere opravdu každý. Doprovodná aplikace realme Link funguje výborně a rozhodně ji oceníte také v případě, že budete chtít pravidelně aktualizovat software vašich hodinek. Baterie něco vydrží a potěší i odolná konstrukce hodinek, která se může pochlubit odolností proti vodě i prachu IP68 (ač se nedoporučuje plavání) a ochranným sklem Gorilla Corning.

Funkce pro měření aktivit, srdečního tepu a kyslíku v krvi jsou prezentované jednoduchým způsobem, snadno se v nich orientuje. Rozhodně je třeba vzít v potaz nízkou cenu celého zařízení. Realme Watch 2 Pro se zalíbí každému, kdo hledá levné chytré hodinky, které mnoho zvládnou. Líbí se nám také obohacení o GPS, které umožňuje měření vzdálenosti i podrobnosti o trase, když nebudete mít po ruce svůj telefon.

Stejně jako většina chytrých hodinek nelze prostřednictvím Watch 2 Pro vyřizovat telefonní hovory nebo zasílat zprávy. Bohužel postrádá také NFC modul, ale vzhledem k nízké ceně tyto nedostatky tolik nepřekvapí. Pokud si chcete chytré hodinky vyzkoušet a nechcete za ně utratit mnoho peněz, můžete zvážit tyto. Rovnat dražším modelům se nemohou, ale pro začínajícího nebo méně náročného uživatele mohou být dobrou volbou.

Zjistit cenu

Chcete hodinky, přes které můžete telefonovat?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Realme Watch 2 Pro

Hodinky vás osloví svým jednoduchým designem, ale také řadou funkcí, které není u takto levných hodinek běžná. Jmenujme například GPS, rozeznání běhu od chůze, čtení zpráv. Oceňujeme také velké množství sportovních aktivit, celkem 90 a vysoké IP68. Bohužel chybí možnost vyřizování zpráv a hovorů nebo placení přes NFC, ovšem vzhledem k ceně se tomu nemůžeme divit.

Ovládání
8
Výbava
5
Baterie
8
PLUSY
 • solidní baterie a dlouhá výdrž
 • snadno čitelné oznámení
 • jasný a citlivý displej
 • měření okysličení krve
 • GPS
 • 90 sportovních režimů
 • vysoká odolnost a vodotěsnost IP68
 • sympatická doprovodná aplikace
 • nízká cena
MÍNUSY
 • nelze s nimi volat nebo odpovídat na zprávy
 • nemají NFC
 • nemělo by se s nimi plavat
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo