Recenze rotační kulmy Remington AS8606

Většina žen ráno vedle řasenky či jiných líčidel sahá po žehličce na vlasy nebo kulmě. V dnešním článku se detailně podíváme na rotační styler Remington AS8606. Zvládnete s ním jednoduše vlasy natočit, vyfénovat, vyrovnat nebo jim dodat objem. Za cenu zhruba 1800 korun tak získáte všestranného pomocníka, který snadno sbalíte i na cesty.

Parametry

TypKulmofény
Příkon800 W
Počet nástavců4
Automatické vypnutíNe
Délka kabelu1,5 m
Počet teplot2
Počet rychlostí2
IonizaceAno

Jak se s ní upravují vlasy

Remington AS8606 je všestranný pomocník, se kterým zvládnete různé styly účesů. Přístroj se dodává se čtyřmi nástavci. Součástí je vysoušecí nástavec, 30mm rotační horkovzdušný kartáč, se kterým vytvoříte volné vlny. V balení najdete také 40mm rotační horkovzdušný kartáč s jemnými štětinami, který přidá vlasům na tvaru a objemu. Rovný kartáčovitý nástavec pak naopak vlasy uhladí a narovná.

 

Rotační kulma je podle zkušeností uživatelek vhodná i pro krátké vlasy. Některým konkurenčním modelům totiž dělají problém. Pro hodně krátké vlasy je ideální kulma s průměrem okolo 19 mm. Proč je Remington vhodný i pro krátké vlasy? Důvodem je průměr hlavice a materiál, ze kterého je kulma vyrobena. Remington AS8606 se řadí mezi univerzální modely. Za zlatou střední cestu, vhodnou i pro úplné začátečníky, se považuje průměr 25 mm.

Pokud však máte delší vlasy, tak může podle některých zkušeností, nastat problém s tím, že například vlny příliš dlouho nevydrží pokud nastavíte nižší teplotu. U delších vlasů je lepší tedy nastavit nejvyšší teplotu, aby vlny držely. S krátkými vlasy vytvořit vlny, zvládnete i na nižší teplotu.

Navzdory robustnější velikosti Remington AS8606 váží zhruba 700 g . Některé uživatelky upozorňují někdy na únavu paží a ramen při déle trvajícím účesu. Na trhu najdete i lehčí výrobky, které váží například i pouhých 460 g. To je případ modelu Rowenta CF4310F0 Ultimate Experience Air Care. Jedná se však o kulmu, která je o asi 700 korun dražší.

Remington AS8606 se současně dodává s pouzdrem, takže je snadné jej uložit či sbalit na cesty i se všemi nástavci.

Pokud jde o ovládání, tak na těle najdete dvě otočná tlačítka, která jsou umístěná pod horní částí hlavního válce. Současně jsou nad posuvným spínačem, který vám umožňuje ovládat dvě teplotynízkou a vysokou. Konkurenční modely nabízí nastavení teplot podle libosti, a to mnohdy od 150 do 240 stupňů. Díky tomu dostanete větší možnosti, přizpůsobit teplotu vaším vlasům, ať jde například o jejich délku či jemnost.

Manipulaci s kulmou by mohl ještě více usnadnit delší přívodní kabel, ale výrobce se vydal cestou tradiční délky 1,5 m. Kabel je však otočný, takže se s přístrojem dobře manipuluje.

Každý z jednotlivých nástavců se před použitím jednoduše zasune do horní části. V něm je otočením zajištěn, aby vám při manipulaci náhodou nevypadl. Výhodou je, že se jednotlivé nástavce snadno nasazují i vyndávají. Pozor však při vyndávání, nechte vždy jednotlivé nástavce vychladnout, a to kvůli riziku popálení.

Uživatelé také pozitivně hodnotí vzhled, podle nich je přístroj elegantní a jednoduchý. V koupelně tak nezabere příliš místa.

Pokud jde o hlavici na fénování, tak s výkonem 800 W pohodlně vysuší i delší vlasy. Co se týče pak samotného ovládání. Na styleru najdete posuvné tlačítko, které obsahuje celkem tři stupně. První je určen pro pomalejší foukání horkého vzduchu, druhý pak pro silnější foukání horkého vzduchu, třetí pro silnější foukání středně teplého vzduchu.

Tvarování vlasů usnadní i rotační horkovzdušný systém, který automaticky natočí prameny okolo svého těla nebo kartáček, k tomu navíc rotuje v obou směrech. Tento systém je pro horkovzdušné rotační kulmy typický, mnohdy jej však mají pouze dražší modely. Výhodou je, že není nutné měnit nástavce a účes je na obou stranách hlavy stejný.

Nevýhodou však například je, že nedisponuje automatickým vypnutím. Takže pokud odcházíte z domu, ujistěte se, že je přístroj vypnutý. Doporučujeme pořídit si speciální teplovzdornou podložku, kterou zabráníte poničení nábytku či umyvadla. Ta vyjde na zhruba 300 korun.

Ochrana vlasů při kulmování

Remington AS8606 nevytváří úplně stejnou povrchovou úpravu jako některé žehličky, ale pak také nevystavuje vaše vlasy tak velkému teplu a potenciálnímu poškození. Výhodu této kulmy, ve srovnání s konkurencí za podobnou cenu, ale představuje technologie Fresh Flow neboli chladný vzduch, která do vlasů při kulmování mírně fouká studený vzduch. Studený je dnes braný téměř jako standardní vybavení vlasových stylerů, jelikož fixuje účes.

Tím se zajistí ochrana vašich vlasů před nadměrným teplem a zároveň funguje i pro zafixování vytvořených vln. Podobně, jako studený vzduch z fénu fixuje objem účesu. Přístroj však nedisponuje funkcí napařování. Tato funkce vlasům během úpravy potřebnou hydrataci a vy si můžete být jistá, že vlasy nepřesušíte.


Samotný kulmovací válec má keramický povrch napuštěný antistatickým turmalínem, což je ale dnes už jakýmsi standardem. Navíc má funkci ionizace, která udržuje prameny hladké a lesklé, zabraňuje krepatění. Spolu s povrchovou úpravou válce s obsahem křemíku odstraní z vlasů statický náboj.

Mnohé konkurenční stylery nabízí nastavení teploty podle stupňů. Remington AS8606 však umožňuje volit pouze ze dvou možností. Jednou z nich je nízká teplota. Na nejnižším teplotním stupni se nemusí bát poškození dokonce ani majitelky velmi jemných či poškozených vlasů. Vysoký stupeň je určen především pro silné nebo těžko tvarovatelné vlasy. Nejvyššího stupně dosáhnete zhruba do pěti minut. Ženy, které kulmu zakoupily uvádí, že nahřátí je rychlejší.

Zjistili jste, že Remington AS8606 pro vás není vhodný? Podívejte se s námi i nejlepší kulmy.

Zjistit cenu

 

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Remington AS8606

Pokud styler kulmu na delší či kratší vlasy, tak s Remington AS8606 neuděláte chybu. Za cenu necelé dva tisíce korun získáte všestranného pomocníka, který si poradí se všemi možnými účesy. Mínusem však je, že velikost kulmy může být někdy nepraktická, a to z pohledu větší hmotnosti. Rovněž za nevýhodu považujeme volbu pouze mezi dvěma teplotami.

PLUSY
 • Všestranné možnosti pro účesy
 • Jednoduchá manipulace
 • Vhodný na krátké i delší vlasy
MÍNUSY
 • Velikost je mnohdy nepraktická
 • Nedisponuje automatickým vypínáním
 • Pouze dvě teploty
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo