Recenze Remington CI5538

Pokud máte dlouhé vlasy a patříte mezi zručné „vlnkaře“, stane se vám Remingotn CI5538 skvělým pomocníkem. Vytvoříte jím velké boho vlny aniž byste si ničili vlasy. Kulma má keramicko-tiatnový povrch s funkcí ionizace, která zabraňuje vysušování vlasů. Termostatické nastavení teploty v řádech desítek stupňů umožňuje nastavení takové teploty, která bude vašim vlasům vyhovovat nejlépe. Je na této kulmě něco, za co jsme strhli body? Ano je.

Parametry

TypKulma
Počet nástavců0
Automatické vypnutíAno
Délka kabelu1,8 m
Počet teplot8
Přibližná cena750 Kč

Představení

Remington patří ke známým výrobců vlasových stylerů. Pokud máte dlouhé vlasy, patříte mezi zkušené uživatele kulem a toužíte po přirozených vlnách, je tento výrobek určený přesně pro vás. Povrch destičky je keramicko-titanový. Díky obsahu turmalínu jsou vlasy chráněné před poškozením. Vlasy po povrchu hladce kloužou.

Jak se s ní upravují vlasy

Názory na tuto kulmu se různí. Důvodem je podle nás míra zručnosti. Kulma má objem neuvěřitelných 38 mm, což vyžaduje zručnost při používání. Pro začátečníky se doporučují kulmy s užším průměrem, zhruba 19 mm. Výhodou jsou velké a přirozené vlny, ale také urychlení práce při natáčení dlouhých vlasů.

Průměr hlavice vybírejte také podle délky vlasů. Jestliže máte krátké vlasy, je pro vás průměr 38 mm zcela nevhodný. Vlasy kolem hlavice neobtočíte. Maximálně si s nimi lehce nadzvednete konečky, ale i tak si musíte dát pozor, aby účes nevypadal úděsně. Pro krátké vlasy je vhodný průměr okolo 19 mm.

Širší hlavice nad 19 cm je vhodná pro středně dlouhé vlasy, případně kratší střih. Jestliže máte dlouhé vlasy, můžete klidně sáhnout po kulmě s velkým objemem, jako má Remingotn CI5538. Výrobek dokáže na dlouhých vlasech vytvořit přirozené vlny. Míra zvlnění odpovídá síle pramenu vlasů, které do kulmy vložíte. Tenčí pramen znamená větší kudrlinky, širší pramen větší plážové vlny.

Abyste se s výrobkem naučili správně pracovat, je nejlepší si nejdříve metodou pokus-omyl vyzkoušet, jak silný pramen vlasů byste do kulmy měli vložit. Pro správný účes je důležité nechat kulmu rozehřát na požadovanou teplotu. Pokud budete vlasy točit chladným přístrojem, vln se nedočkáte, případně se vlasy brzy narovnají. Výrobce doporučuje nechat pramen vlasů nahřívat zhruba 10 vteřin.

Je potřeba vědět, že pokud budete na kulmě natáčet tenké pramínky a vlasy necháte na hlavici obtočené příliš dlouho, mohou se vlasy lámat a pálit. Proto je velice důležité pracovat s optimálním množstvím vlasů a teplotou, která je pro vaše vlasy vhodná.

Kulma umožňuje nastavit celkem 8 teplot, což ji odlišuje od ostatních. Největší odlišností ovšem je, že tyto teploty můžete nastavovat po 10 °C. Teplotní rozsah je od 140 °C po 210 °C. Obecně se doporučuje, že teplota:

 • 140 – 160 °C je vhodná pro jemné, poškozené a barevné vlasy,
 • 160 – 180 °C je vhodná pro normální a zdravé vlasy,
 • 180 – 210 °C je vhodná pro silné, vlnité a těžko tvarovatelné vlasy.

Zatímco některé konkurenční výrobky umožňují nastavit například jen vysokou a nízkou teplotu, nebo zmiňované 3 stupně, které mají rozpětí okolo 20 °C, u Remintogu CI5538 je nastavení po desítkách stupňů, takže můžete teplotu co nejlépe přizpůsobit zdraví vašich vlasů, ale také výslednému účesu.

Další předností recenzovaného výrobku je unikátní nastavování teploty a zapínání/vypínání výrobku. Na těle kulmy nenajdete žádná kolébková tlačítka nebo jiné prvky. Spodní část kulmy je otočná. Pomocí otočení ji nejen zapnete a vypnete, ale také si díky číselníku po obvodu nastavíte konkrétní teplotu. Nastavení teploty signalizuje dioda.

Kulmě nechybí studená špička, která usnadňuje práci s vlasy. Studenou špičku najdete u většiny kvalitnějších výrobků. Používá se pro snadnější manipulaci při natáčení. Konec pramene, který se nevleze do kleští, můžete maximální obtočit kolem horkého těla a nejužší koneček držet prsty na studené špičce aniž byste se popálili. Vlasy tak budou rovnoměrně natočené až do samotného konce.

Výhodou je otočný kabel, který vám při točení přístrojem usnadní manipulaci. Nebude se kroutit a obtěžovat vás při natáčení. Krásně se přizpůsobí do všech směrů. Nevýhodou je však jeho krátká délka, která je pouze 1,8 m. Pro ještě lepší manipulaci by se hodil kabel s délkou okolo 2,5 m. Záleží tedy na tom, jak daleko máte elektrickou zásuvku od zrcadla, u kterého si budete upravovat vlasy.

Dámy s opravdu dlouhými vlasy si mohou postesknout nad integrovaným stojánkem, do kterého se občas zamotávají vlasy, což je nepříjemné. Navíc stojánek není úplně stabilní. Hodila by se tedy spíše verze stojánku, který není do kulmy integrovaný.

Na požadovanou teplotu se dostane už za 30 vteřin, což je slušný výkon. Některé kulmy se zahřívají i 45 nebo 60 vteřin. Samozřejmostí je automatické vypnutí po 60 minutách nečinnosti.

Ochrana

Hlavice je vyrobena z keramicko-titanového povrchu, takže po ní vlasy hladce kloužou. Navíc má antistatický účinek, takže vlasy neelektrizují. Díky ionizaci jsou vlasy hladší a nevysušují se. Ionizační funkce jim dodává vlhkost.

Toužíte po dokonalém účesu? Podívejte se s námi na tipy, jak správně vybrat kulmu

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
Remington CI5538

Kulma Remington CI5538 je vhodná především pro dlouhé vlasy, jelikož má objem 38 mm. Dámy s krátkými vlasy požadovaných loken zcela určitě nedosáhnou. Předností tohoto výrobku je precizní nastavení teploty. Teplotních stupňů je zde celkem 8. Kulma je pro práci připravená za rekordních 30 vteřin. Jako nevýhodu vidíme integrovaný stojánek, do kterého se mohou dlouhé vlasy motat, a kratší přívodní kabel.

PLUSY
 • 8 stupňů teplot
 • unikátní regulátor teplot
 • žádné ovládací prvky, které byste mohli nechtěně stisknout
 • otočný kabel
 • rychlé nahřátí
MÍNUSY
 • stojánek do kterého se mohou motat vlasy
 • kratší přívodní kabel
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo