Recenze Remington S 5505

Dosáhněte uhlazených a perfektně rovných vlasů pomocí žehličky Pro-Ceramic Ultra Remington S 5505. Úzké a plovoucí destičky zajistí dokonalou rovnost vlasů, nastavitelná teplota od 150 do 230 °C si zase poradí s každým typem vlasů! Spolehnout se můžete na funkci rychlého zahřívání, displej i automatické vypnutí po 60 minutách nečinnosti. Podívejte se, co vám žehlička na vlasy Remington S 5505 nabídne dále.

Parametry

Materiál žehlicích plochzdokonalená keramika
Péče o vlasyplovoucí plochy pro rovnoměrný tlak
Automatické vypnutíano (po 60 minutách)
Regulace teplotyano
Doba nahřátí15 sekund
Zobrazovací zařízenídisplej
Zámek teplotního nastaveníano
Otočný kabelano
Teplotní rozsah v °C150–230

Jak se s ní upravují vlasy

Remington S 5505 vám umožní mít dokonale rovné vlasy, a pomůže vám k tomu díky několika klíčovým prvkům. Žehlička má ještě přídavek v názvu, a to Pro-Ceramic Ultra. To znamená, že žehlicí plochy jsou vyrobené ze zdokonalené keramiky. Ta s sebou přináší hladší žehlicí plochy, a tím pádem i zdokonalené žehlení vašich vlasů. Plochy také lépe kloužou po vlasech, které se tak nepoškodí. Žehlička dokáže díky těmto vlastnostem vytvořit účes, který vám bude dělat radost mnohem déle!

Velkou výhodou je rozsah teplot i rychlost zahřátí. Remington S 5505 disponuje možností nastavení teplot od 150 °C do 230 °C, vždy po 10 °C. Díky funkci „Boost“ je žehlička nahřátá a připravena k použití během 15 vteřin (na 150 °C). Mějte ale na paměti, že pokud chcete vyšší teploty přesahující 190 °C, může se žehlička nahřívat až 70 vteřin. Jakou teplotu zvolíte záleží především na vašich vlasech. Informaci o aktuální teplotě vám pak poskytne LCD displej. Na něm pak uvidíte také informaci o tom, na jaký výkon Remington S 5505 funguje. To je znázorněno jednou až čtyřmi čarami na pravé straně displeje. Samotnou teplotu pak nastavujete pomocí tlačítek „+“ a „-„, která se nacházejí na samotné žehličce kousek pod displejem.

Žehlička na vlasy pak disponuje také funkcí automatického vypnutí. Pokud nebudete přístroj po dobu 60 minut využívat, sama se vypne. Nemusíte tak dlouho přemýšlet nad tím, zda jste žehličku nechali v zásuvce nebo ne. Vypne se dříve, než způsobí nějakou neplechu. Osobně mi doma jedné hodiny přijde zbytečně dlouhá, 15 nebo 20 minut je podle mě dostatečný čas. Tím by se lehce snížila i spotřeba či riziko potenciální škody.

Žehlička na vlasy Remington S5505 je vybavena užšími, ale delšími žehlicími plochami. To umožňuje dokonalé narovnání vlasů už od kořínků. Díky této vlastnosti zvládnete dokonalý styling i u vás v koupelně. K bezchybnému účesu vám pomohou také plovoucí plochy žehličky. Ty se přizpůsobují vlasům a zajišťují rovnoměrný tlak a teplotu po celé délce vlasů. Vlasy tak narovnáte snáze a rychleji. I hodně kudrnaté vlasy zvládne žehlička narovnat za 10 minut. Šířka žehlicích destiček je pak 25 mm.

Poslední, na co se v této recenzi zaměříme, je přívodní kabel a tvar žehličky. Přívodní kabel je otočný, takže si jej můžete nastavit do takové polohy, která vám bude nejvíce vyhovovat. Škoda je, že je kabel poměrně krátký (1,8 m), musíte tak být blíže zásuvce. Ostatní žehličky disponují kabelem o délce 3 m a více. Samotný tvar žehličky je více kulatý, je tak zde vyšší riziko převrácení. Na to je potřeba si dávat pozor!

Doplníme, že žehlička nedisponuje ionizátorem. Ten sbírá molekuly vody, do kterých přidává elektrony. Díky tomuto procesu se ve vlasech neutralizují kationty, které nejsou pro vlasy prospěšné. Díky ionizátoru po stylignu vlasy neelektrizují (nestojí na hlavě), jsou vlhčí a lesklejší. Ocení jej především ti, kteří trpí lámavostí vlasů. Příkon žehličky dosahuje hodnoty 42 W. Pro snadnější skladování pak Remington S 5505 nabídne také uzamykatelný kloub. Ten zajistí, že se žehlička, přesněji její ramena neotevřou. To v kombinaci s cestovním pouzdrem můžete Remington S 5505 vzít kamkoli s sebou, stejně jak jej dobře uskladníte také u vás doma. Nyní už o žehličce víte vše podstatné.

Teplota a typ vlasů

 • 150–170 °C – teplota určena pro slabé, jemné nebo poškozené vlasy. Tuto teplotu využijete také v případě, že máte vlasy barvené.
 • 170–200 °C – teplota určená pro normální zdravé vlasy.
 • 200–230 °C – teplota pro vlnité a těžko tvarovatelné vlasy.

Během žehlení svých vlasů vždy pamatujte, že na ně působí vyšší teplota. Dávejte si proto pozor, abyste si vlasy při žehlení nespálili.

Speciální funkce žehlení

Na rovinu, tahle žehlička není naprostá špička a proto i její výbava je poměrně standardní. Ale neznamená to ani, že je špatná. Remington S 5505 disponuje speciální funkcí „Boost“, pomocí které můžete nahřát žehlicí plochy během pouhých 15 vteřin. Můžete tak vykouzlit dokonalý účet i v případě, že zrovna pospícháte.

Žehlička pak disponuje také tzv. plovoucími plochami. Ty zajišťují rovnoměrný tlak na vlasy po celé jejich délce. Vlasy tak dokážete vyžehlit naprosto dokonale, a to od kořínků, až po jejich konečky.

Spolehnout se pak můžete také na zdokonalenou keramiku, která se nachází na žehlících plochách. To přináší lepší vlastnosti při žehlení, vlasy tak tolik netrpí a jsou zdravější.

Rádi byste vybrali jinou recenzovanou žehličku na vlasy?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.9 Total Score
Hodnocení Remington S 5505

Žehlička na vlasy Remington S 5505 disponuje zdokonalenou keramikou na žehlicích plochách, což umožňuje ještě lepší vyžehlení vašich vlasů. Díky automatickému vypnutí již nemusíte přemýšlet o tom, zda jste vytáhla přívodní kabel z napájení. I když by se mohla vypínat o něco dříve. O aktuální teplotě vás informuje přehledný LCD displej. Pokud hledáte žehličku, se kterou dokážete udělat účes, jako od kadeřnice také u vás doma, bude pro vás tento výrobek jako stvořený. Žehlička Remington S 5505 by rozhodně mohla mít delší přívodní kabel a trošku lépe řešený tvar. Díky zakulacení má žehlička při větší neopatrnosti tendenci se převrátit. Jsou to ale pouze dvě kaňky na jinak povedeném výrobku.

PLUSY
 • plovoucí žehlicí plochy
 • funkce automatického vypnutí
 • doba nahřátí je pouhých 15 vteřin (na základní teplotu)
MÍNUSY
 • slabší termo pouzdro
 • kratší přívodní kabel
 • kulatý tvar, který hrozí převrácením
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo