Recenze žehlička na vlasy Remington Silk S9600

Je možné mít každý den vlasy jako od kadeřníka? Žehlička na vlasy Remington S9600 z řady Silk to slibuje, a to díky vylepšenému hedvábně-keramickému povrchu. Cesta k perfektnímu účesu by také neměla dlouho trvat, jelikož žehlička nabízí rychlé nahřátí a připravená může být už během 10 vteřin! Jaké další vychytávky tento produkt přináší? Má taky své mouchy? A je na něm vůbec něco, co by odradilo od nákupu? Na to se společně podíváme v této recenzi.

Parametry

Materiál žehlicích plochHedvábně-keramický povrch
Péče o vlasyHedvábné proteiny
Automatické vypnutíAno
Regulace teplotyAno
Doba nahřátí10 sekund
Zobrazovací zařízeníDisplej
Zámek teplotního nastaveníAno
Otočný kabelAno
Teplotní rozsah v °C150–240


Jak se s ní upravují vlasy

Používání této žehličky není vůbec žádná věda, ba naopak. Už po zapnutí přístroje (podržením tlačítka on) budete mile překvapeni, nebudete totiž muset dlouze čekat, než bude žehlička připravena k použití. Výrobce se chlubí tím, že nahřátí trvá pouhých 10 vteřin. Je nutno dodat, že za tak krátký čas bude žehlička připravena spíše při nižší teplotě, nahřívání na více stupňů už zabere víc než 10 sekund, někdy i minuty. I tak je to ale skvělá zpráva při představě, že nestíháte a potřebujete se rychle vypravit z domu. Výhodou je také to, že vám žehlička dá sama signál, až bude dostatečně nahřátá. V momentu, kdy můžete začít s žehlením, přestane blikat digitální displej, což je docela praktické, nemusíte tak zkoušet rukou a odhadovat, zda už plocha je, nebo není dostatečně horká.

V tuto chvíli je tedy žehlička připravená a můžete se pustit do práce. Samozřejmě jako u běžného žehlení klasickou žehličkou je potřeba vlasy žehlit suché a je doporučeno dopřát vlasům potřebnou ochranu před teplem. Co se týče teploty, ta je různá pro každý typ vlasů. V návodu se však dočtete, aby nejvyšší teploty používali jen zkušení uživatelé. Pokud se rozhodnete použít funkci prudkého navýšení teploty na 240 °C, výrobce radí, abyste to nejprve zkusili na menším prameni vlasů. Teplotu si nastavíte pomocí kontrolek nacházejících se po straně žehličky.

Vylepšený keramický povrch, který je naplněn hedvábnými proteiny, napomáhá snadnějšímu a hladšímu skluzu přes vlasy, takže výsledek by měl zaručit vlasy hladké, lesklé a bez krepu, jako to známe po návštěvě kadeřníka, a to je asi snem každého z nás. Ze zkušeností i dalších uživatelů je ovšem patrné, že destičky při žehlení dobře nepřiléhají, a tak se musí na ramena žehličky více tlačit, což má za následek kudlení vlasů.

Výrobce myslel také na situaci, která rozhodně potrápila nejednoho zapomnětlivce. Vypnula jsem žehličku, než jsem odešla z domu? Katastrofě, která by mohla z tohoto problému vzejít, se dá vyhnout, a to z toho důvodu, že je žehlička vybavena automatickým bezpečnostním vypnutím. Žehlička se sama vypne po tom, co nestisknete žádné tlačítko nebo jednoduše nepoužíváte zařízení po dobu 60 minut. Otázkou je, zda není hodina dostatečnou dobou na to, aby k požáru došlo.

Teplota a typ vlasů

Žehličku lze nastavit na 3 stupně teplot:

 1. Pokud máte vlasy slabé, jemné, poškozené nebo odbarvené, je pro vás doporučena teplota 150 °C–170 °C.
 2. Pro normální a zdravé vlasy, které nejsou zatěžovány barvením, můžete použít teplotu od 170 °C do 200 °C.
 3. Jestli vaše vlasy spadají do třetího typu a potřebujete zkrotit hřívu, která je nepoddajná a těžko tvarovatelná, je pro vás pak vhodné nastavit žehličku na nejvyšší teploty. Maximum je u této žehličky 240 °C.

Speciální funkce žehlení

Žehlení vlasů s Remington žehličkou vám tedy může ulehčit prudké zvýšení teploty na 240 °C, které narovnání vlasů urychlí a rozhodně si poradí i s těmi nejhustšími divokými kudrnami. Po nahřátí žehličky, které ovšem může trvat při této teplotě i dvě minuty, a nastavení ideální teploty, která bude vyhovovat přímo vašemu typu vlasů, je možné využít funkci zámku, která nedovolí nechtěné přenastavení žehličky. Pokud toto neuděláte, je dost pravděpodobné, že si teplotu přenastavíte nebo spotřebič zcela vypnete. Ovládací prvky jsou totiž na místě, které při žehlení svíráte v ruce.

Žehlením vlasů samozřejmě vystavujete své vlasy vysokým teplotám, které jim příliš neprospívají a ničí je, avšak u tohoto modelu vám nemusí být vašich vlasů tolik líto, jelikož produkuje infračervené teplo, které je, oproti tomu klasickému, k vlasům šetrnější, a tak vlasy tolik netrpí.

Není pravidlem, že žehlička na vlasy patří do rukou pouze kudrnatým. I ti, co mají rovné vlasy, mohou ozvláštnit svůj účes tak, že si pomocí žehličky vyčarují vlny. Žehlička Remington se k tomu také hodí, s procesem vám pomůže otočný kabel, který se přizpůsobí každé pozici žehličky, což usnadní práci při tvorbě loken.

Přístroj disponuje také paměťovou funkcí – bude si pamatovat teplotu, kterou jste použili při posledním žehlení, takže s dalším zapnutím už bude teplota nastavená přesně pro vás.

Rádi byste si prohlédli jiné recenzované žehličky na vlasy?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Žehlička na vlasy Remington Silk S9600

Žehlička Remington S9600 má infračervené keramické ohřívače, které zajistí rovnoměrnou teplotu a jsou šetrnější k vlasům. Otočný kabel (který je navíc dlouhý 3 metry) přispívá k dobré manipulaci s přístrojem. Říká se, že na vzhledu sice nezáleží, ale pěkná, vínově červená barva žehličky stojí za zmínku. Balení také navíc obsahuje žáruvzdorné pouzdro na žehličku. A nakonec ještě třešnička na dortu. Tento model se většinou pohybuje v cenovém rozmezí od 700 Kč do 1 400 Kč, takže se jedná o produkt poměrně dostupný, jehož funkce rozhodně odpovídají ceně. Nevýhodou ovšem je, že destičky zcela nedoléhají, což se projeví na náročnějším používání

PLUSY
 • délka kabelu
 • infračervené keramické ohřívače
 • zámek nastavení teploty
MÍNUSY
 • žehlicí plochy nedoléhají
 • na vyšší teploty se žehlička zahřívá i několik minut
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo