Recenze na horkovzdušný kartáč Revlon RVDR5222A

Toužíte mít každý den lesklé a upravené vyfoukané vlasy, ale nebaví vás pořád kombinovat dohromady v jedné ruce kartáč a v druhé fén? Pak by vás tedy mohl zaujmout tento horkovzdušný kartáč, který vám tyto starosti může ušetřit spolu s časem úpravy vašich vlasů. Jedná se o pomocníka, který vám zkrátí čas strávený touto úpravou až o polovinu. Pojďme se společně podívat, jaké jsou jeho základní funkce a dovednosti.

Parametry

Typkulmofén
Počet nástavců1
Automatické vypnutíano
Délka kabelu1,8 m
Počet teplot3
Přibližná cena900 Kč

Jak se s ním upravují vlasy

Jedná se o skvělou pomůcku, která kombinuje vysoušení a rozčesávání. Používat ho můžete každý den a je vhodný také pro lidi s kratšími vlasy. Podle některých uživatelů s tímto přístrojem nedosáhnete až tak velkého objemu vlasů, jak výrobce slibuje. Druhá skupina uživatelů se ale shoduje, že objem je dobrý a dostačující.

Hlavice je vybavena keramickým povrchem, kuličkovými hroty a štětinami, konkrétně zde nalezneme 90 % nylonových a 10 % kančích štětin. Kančí štětiny dopomáhají šetrnějšímu rozčesávání vlasů a eliminují distribuci kožního mazu po celé délce vlasů. Tímto by měly vlasy vydržet déle čisté a svěže vypadající, což také potvrzuje většina uživatelů. Kuličkové hroty umožňují snadnější a rychlejší rozčesávání. Vlasy se po užívání nekrepatí a mají celkově zdravý vzhled. Design tohoto přístroje je růžovo-černý, ale nijak se neliší od většiny podobných přístrojů pro úpravu vlasů. Nevytváří tedy nijak luxusní dojem, na což sází některé jiné značky. Tento kulmofén nelze použít bez kartáčového nástavce samostatně jako fén.

Co se jeho hlučnosti týče, je hlučný stejně jako většina fénů. Výrobce sice přesnou hodnotu neuvádí, ale pohybujeme se zde mezi 80 a 90 dB. Průměrná hlučnost fénů se pohybuje mezi 70 až 90 dB. Pokud hledáte tichý fén, chtějte ten s hlučností okolo 60 dB. Vzhledem k tomu, že si vlasy fénujete jen pár minut, dá se zvládnout i používání hlučnějších modelů.

Rukojeť je ergonomická a velmi pohodlná. Kabel je 180 cm dlouhý, což je taková tradiční délka, a otočný, takže při manipulaci vám nebude moc zavázet a nebudete se do něj zamotávat. Na konci hlavice se nachází chladná plastová špička, díky které se při manipulaci s kartáčem nepopálíte, pokud třeba zavadíte o předloktí a podobně.

Najdeme zde 2 rychlosti a 3 teploty včetně chladného foukání. Tento chladnější vzduch se většinou používá na závěr k zafixování účesu. Podle některých zkušeností by mohl být tento studený vzduch o trochu chladnější. Dvě rychlosti jsou stejné jako u klasických fénů, jedna je tedy ta pomalejší a druhá hlučnější a intenzivnější. Všechny tyto ovládací prvky najdete na spodní části kulmofénu a jsou velmi jednoduché na pochopení. Pro lidi s kudrnatými vlasy, kteří chtějí dosáhnout úplně rovných vlasů, se doporučuje použít také dodatečně žehličku, ale pro běžné použití bez nutnosti kompletního narovnání by měl tento horkovzdušný kartáč postačit. Někomu by také mohl připadat trochu těžký, ale po nějakém čase používání si na to zvyknete a nebude vám to dělat problém. Užívání je pohodlné a připomíná používání klasického fénu. Je schopen vám ale ušetřit mnoho energie a vyhnete se únavě vašich paží oproti vysoušení pomocí kartáče a fénu zvlášť. Výhodou je samozřejmě také to, že se nemusí nijak nahřívat, stačí ho zapnout a můžete vysoušet a tvarovat. Měl by s používat pouze na mokré vlasy, protože při vysoušení již suchých vlasů může docházet k jejich zbytečnému poškozování a také nadměrné produkci mazu. Zvládne ale pěkně vytvarovat i suché vlasy.

Ochrana vlasů při kulmování

Tento kulmofén je také vybaven termostatem, který přístroj vypne, pokud se zahřeje nad optimální úroveň pro vysoušení vlasů v důsledku ucpání otvorů pro odvod vzduchu. Když se zastaví, vypněte jej ještě pomocí tlačítka a nechte vychladnout. Po chvíli bude přístroj zase připraven k vysoušení.

Dnes již celkem běžnou funkcí je ionizace. Ta zrychluje vysoušení vlasů, ale zároveň se snaží o snížení míry poškozování vlasů. Má také antistatický efekt a vlasy vypadají o mnoho lesklejší.

Povrch tohoto horkovzdušného kartáče je keramický, díky čemuž se teplo šíří rovnoměrně do všech částí hlavice a nedojde k tomu, že by jedna část žhnula a druhá byla studená, čímž opět předcházíte poničení vlasů.

Tento přístroj bývá často kopírován a napodobován, ale dávejte si na to pozor a pořiďte si originál. Kopie nemají keramický povrch, ani kančí štětiny a už vůbec nebývají vybaveny ochranou proti přehřátí. Podle zkušeností některých uživatelů se motor těchto napodobenin během pár minut běžného používání přehřeje a vlasy spíše ničí.

Podívejte se s námi i na další kulmofény.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.1 Total Score
Revlon RVDR5222A

Revlon RVDR5222A se rozhodně řadí mezi kvalitní horkovzdušné kartáče s ionizací. Je určen pro každodenní použití, takže je určitě lepší si ho i vzhledem k ceně pořizovat pouze, pokud ho chcete každodenně využívat. Jedná se o super pomocníka, který výrazně šetří čas při úpravě vlasů až o polovinu doby klasického fénování s kartáčem zvlášť. Záleží ale samozřejmě na délce vlasů a míře vaší pečlivosti při úpravě účesu. Jeho použití je účinné a jednoduché. Nevýhodou je, že se nedá rozkládat. To vám bude vadit hlavně při cestování, jelikož je vcelku dlouhý, a tudíž na něj potřebujete větší zavazadlo. Stejně tak vám možná může zavázet v koupelně, jelikož nejde složit do menšího rozměru a strčit jen tak někam do šuplíku. Jeho cena se pohybuje okolo 900 Kč, čímž se nachází ve střední kategorii. Jedná se vlastně o skvělý poměr cena/výkon. Dá se říct, že mezi jeho jediné nevýhody patří, že se nedá rozkládat a nedodává vlasům až tak velký objem.

PLUSY
 • ionizace
 • otočný kabel
 • zkracuje čas úpravy vlasů
 • každodenní použití
 • dobrá cena v poměru k výkonu
MÍNUSY
 • nedá se rozkládat
 • není nejlepší na tvorbu objemného účesu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo