Recenze Riwall PRO REM 3310i

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Nevím, zda jste to věděli, ale Riwall je ryze česká značka. To nutně neznamená, že všechny jeho výrobky jsou vyráběny u nás. Přesto je příjemné zjistit, že se další české firmě podařilo etablovat na trhu s přístroji pro dům a zahradu. Uvidíme, jak obstojí ve srovnání s konkurencí.

Parametry

Výkon1000 W
Krouticí momentneuvádí
Pro plochu200 m2
Šířka záběru33 cm
Výška sečení3-6 cm
Objem koše28 l
Hmotnost10 kg

Provoz

Sestavení sekačky je sice snadné, ale manuál je spíše orientační, je společný pro asi pět modelů. Často nevíte, zda se vás uvedená informace týká nebo nikoliv. Také obsahuje dost překlepů, jsou to drobnosti, ale nedělá to dobrý dojem. Máte pocit, že to výrobce celé tak nějak odfláknul. Trochu nepohodlný je systém změny výšky sečení – musí se sundat kryt kolečka a odšroubovat a posunout. Pokud plánujete sekat pořád jen na jednu výšku, tak to velký problém není. Prostě jednou nastavíte a hotovo. Jestli ale potřebujete výšku sečení měnit, tak kupte něco jiného. Nebo se obrňte velkou trpělivostí. K výšce sečení máme ještě jednu výtku. I na to nejmenší nastavení je pořád dost vysoká. Zhruba 4,5 cm. Pokud chcete mít nižší pažit, tak s tímhle strojem ho nedocílíte. Není problém posekat ani půl metru velkou trávu na malinkaté zahrádce. Díky malé šířce sečení se hodí na sekání členitého terénu se spoustu keříků nebo stromů. Díky své nízké váze se velmi snadno ovládá a pohodlně se s ní pracuje i v členitém terénu. Posekaná tráva může padat přímo do koše a nebo lze pracovat bez koše a mít tzv. zadní výhoz. Ten se hodí, když jen jemně zkracujete nízký porost a krátké posekané zbytky se ztratí mezi zeleným trávníkem. Lehká hmotnost má za následek ještě jednu věc. Díky konstrukci travního koše se sekačka dokáže při plném koši „postavit na zadní“. Na jednu stranu je to hezký (a určitě neúmyslný) signál proto, že je potřeba koš vysypat. Ale na druhou stranu to poukazuje na konstrukční nedokonalosti a sráží celkový dojem z přístroje. Podobně jsou na tom i kolečka. I když je pečlivě přišroubujete, tak mají tendence vypadávat. Když zahledáte na internetových fórech, tak zjistíte, že si na tento fakt stěžuje více uživatelů. Poslední postesknutí věnuji zase koši na trávu. Jelikož je jeho horní část více vykrojená, než by bylo zdrávo, tak z něj při přenášení tráva vypadává. Musíte si dát pozor a nést ho opatrně.

Údržba

Kromě „odpadávajích“ koleček, které bude potřeba průběžně dotahovat je párkrát za sezonu dobré zkontrolovat dotažení i ostatních šroubů. Koš na trávu nejsnadněji vyčistíte proudem vody ze zahradní hadice. Když to uděláte hned po sečení, tak to půjde výrazně snadněji, než když necháte zbytky zeleně zaschnout. Poté ho nezapomeňte nechat důkladně vyschnout. Když se budete chystat čistit žací ústrojí, vezměte si pracovní rukavice. Žací nůž je velmi ostrý. To stejné platí pro jeho výměnu, když se otupí. Nový kus se dá pořídit za zhruba 200 – 250 Kč. Zpracování velmi odpovídá ceně výrobků. To znamená, že se šetřilo všude, kde to šlo. Plasty jsou tenoučké, hrubší zacházení nesnesou. Snad je motor je solidnější konstrukce, aspoň podle popisu a bezúhlíkové konstrukce. Jak to bude v reálu, by ale prozradil jen pár letý testovací provoz. Zjistit cenu Zpět na přehled elektrických sekaček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Riwall PRO REM 3310i

Ačkoliv to vypadá jako spousta kritiky, tak si svoje místo na trhu našla. Nebál bych se ji doporučit pro malinkaté zahrádky (třeba u bytů v novostavbách), kdy vám stačí posíct pár desítek metrů čtverečních a nepotřebujete k tomu nic extra. Navíc je opravdu velmi levná. Jestli tolik nešetříte, investoval bych o tisícovku víc a pořídil propracovanější stroj. To stejné platí, pokud máte větší zahradu (200+ m2).

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo