Recenze RIWALL RPCS 5545

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

To, že je benzínová pila hlučná, je normální. Riwall RPSC 5545 má navíc opravdu dobrý výkon, takže je slyšet. Díky silnému výkonu je lepší, aby vám při práci někdo pomáhal. Práci usnadňuje antivibrační systém, automatické mazání řetězu i madlo v rozsahu 180°. Trochu nás zklamaly plastové části pily a složitější napínání řetězu. Přečtěte si, jak jsme si řezání s touto pilou užili my!

Parametry

Pohonbenzínový
Typ pilyřetězová
Délka lišty45 cm
Hmotnost5,4 kg
Objem motoru54 cm3
Objem nádrže0,55 l
Objem olejové nádrže0,25 l
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíano
Jednoduché napínaní řetězuano
Zubová opěrkaano
Výkon2300 W
Kategoriehobby

Jak řeže

První benzínová motorová pila, která se nám dostala do ruky při testování. A věřte tomu, že jsme si řezání bez otravného kabelu od elektřiny od prvních vteřin užívali naplno. A to i přes to, že při vrčení benzínového motoru jsme si už moc nepopovídali. Délka lišty 45 cm je parádní. Díky tomu se s pilou dají pohodlně řezat i dvě polínka najednou. Teda pokud seženete schopného pomocníka, který je bude pevně držet. Jinak by vám totiž kvůli slušnému výkonu 2 300 W polena odskočila pryč z podložky. Ale zpět na začátek. Riwall RPCS 5545 byla vlastně první pila, kterou jsme museli startovat ručně, tedy startovací šňůrou. A musíme uznat, že tady si výrobci dali opravdu záležet, protože tahle benzínová silačka naskočila hned napodruhé. Ve srovnání s elektrickými pilami si tahle benzínová „prozpěvovala“ o dost hlasitěji. Benzínový motor je navíc o dost neposednější, takže jsme ocenili vychytaný antivibrační systém. Díky tomu se nám s pilou dobře řezalo celou hodinu a půl, kdy jsme měli tu čest ji testovat. K pozitivům bychom měli přidat také automatické mazání řetězu. Díky tomu se řetěz pily nezasekával ani při řezání přes suky nebo při nesprávném pohybu rukou. Množství oleje, který čerpadlo vhání na řetěz, se dá navíc regulovat podle potřeby. Jinak na suché dřevo, kde se bude hodit více, a jinak na kácení živých stromů. I při řezání z různých úhlů se pila dobře drží, protože má madlo v rozsahu 180°. Tím pádem nebudete muset ani při řezání zboku nepohodlně krčit lokty a zápěstí. To se možná zdá jako maličkost, ale při delší práci tohle chytré řešení oceníte. I druhý den, kdy by vás jinak ruce bolely. Jedinou kaňkou na dobré pověsti jsou převážně plastové součásti pily. Ale to u modelu z této cenové kategorie, který je primárně určený pro hobby zákazníky, nepřekvapí a ani neurazí. Trochu zamyšlení si vyžádá také napínání řetězu, které je snadné, ale chvilku potrvá, než přijdete, jak na to. Z našeho pohledu nabízí tento model značky Riwall odpovídající kvalitu za přiměřenou cenu. Určitě dobře poslouží na každé zahradě, chalupě nebo třeba při řezání dřeva na topení před zimou. V obchodech tuto šikovnou pomocnici seženete přibližně za 4 000 Kč. Zjistit cenu Přejít na přehled benzínových motorových pil.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
RIWALL RPCS 5545

Pila se hodí i pro řezání dřeva na zimu. Má silný výkon, takže je dobré, aby vám při řezání někdo pomáhal. Má antivibrační systém který usnadňuje práci. Můžete si vybrat mazání řetězu pro suché nebo živé dřevo. Vadou na kráse jsou plastové části pily a delší doba, než přijde na to, jak napnout řetěz.

PLUSY
 • dlouhá lišta
 • slušný výkon
 • snadné startování
 • antivibrační systém
 • automatické mazání řetězu
MÍNUSY
 • plastové součásti
 • složitější napínání řetězu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. První den bez problemu. Druhý den jsem nenastartoval. nevím co s tím.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo