Recenze Robomow RS 615 Pro

Izraelská společnost Robomow má v nabídce širokou škálu zahradních robotických sekaček. Dnes se podíváme na zástupce její RS Royal řady pro největší trávníky. Tento konkrétní model je doporučený pro plochy až 1600 m2. V případě jednoduché zahrady bez překážek výrobce mluví až o 3 000 m2. To je velmi optimistická hodnota ale nějakých 2 000 – 2 500 m2 u jednodušší zahrady si dokážu představit. Skutečně se jedná o jedny z nejvýkonnějších robotických sekaček na trhu. Tomu odpovídá i vysoká hmotnost, obří kapacita baterie a velká šířka sečení.

Parametry

Pracovní plocha3000 m2
Šířka střihu56 cm
Výška sečení2 - 8 cm
Hlučnost64 dB
Doba sečení70 minuty
Doba nabíjení110 minuty
Kapacita baterie4,5 Ah
Max. úhel pro sečení36 °
Hmotnost20 kg
Výška31 cm
Šířka66 cm
Délka73,5 cm

Instalace

Domů si dovezete obří krabici, ve které najdete robotickou sekačku, dobíjecí stanici a její napájení. Verze „Pro“ se dodává bez instalačního materiálu. To se může hodit pokud ho již máte např. z předchozí Robomow sekačky a nebo nechcete instalovat sami a máte v plánu si zaplatit instalaci od profesionálů. Sám distributor totiž naznačuje, že verze RS 615 Pro je určena pro prodej přes profesionální prodejce. Předpokládá se, že instalaci bude dělat firma pomocí stroje a tak použije pouze tolik drátu kolik je potřeba.

RS 615U je určena pro prodej přes klasické obchodní řetězce a proto má v balení již instalační materiál (počítá tedy s tím, že si instalujete a nastavujete sami). Jako obvykle je tím nejtěžším na instalaci (pokud si ji budete dělat sami) správný výběr umístění dobíjecí stanice (ideální místo je v suchu a pod střechou, ale není problém dokoupit nad stanici malý domeček přímo od Robomow) a vytyčení obvodového drátu. V případě, že máte na zahradě drobné keře či rostliny, je třeba je drátem rovněž ohradit. U stromků či mohutnějších keřů se bát nemusíte. Sekačka do nich najede, pozná překážku a zase se vydá jinam.

Provoz

Tak jo, jdeme na to. Už když se podíváte na její parametry, tak je pár věcí vidět na první pohled. Hlučnost je vyšší než u menších robosekaček. V ECO módu se drží relativně nízko na úrovni 64 dB, ale při plném výkonu se může dostat až na 72 dB a to není vůbec málo. Na druhou stranu je určena pro opravdu rozsáhlé plochy a u nich se moc nepočítá, že by vyšší hluk mohl někomu vadit. Každopádně pokud bude zrovna blízko vás (nebo sousedů), tak o ní vědět budete. A v noci obzvlášť.

Vysoká kolečka zajišťují kvalitní pohybové schopnosti v terénu. Kdo by měl náročný a kopcovitý terén, může dokoupit ještě terénější verzi koleček. V předu jsou dvě kolečka, která se starají o pohyb, zadní malé kolečko má na starosti změnu směru. Pohyb je „náhodný“. Neznamená to, že by zcela beze smyslu jezdila sem a tam. Ale nemá zabudované gps (ten má až verze 625 PRO a vyšší), takže neví, kterou část zahrady posekla a kterou ne.

Vzhledem k četnosti použití se počítá, že když nějaký kousek neposeče jeden den. Poseče ho druhý nebo třetí. A pokud nemáte extrémně komplikovanou zahradu, tak svým slibům dostojí. Jinak klasika, u které když robot narazí do překážky, vypne sečení, kousek si couvne, změní směr a poté dále pokračuje ve své misi. Pro představu jak robot jezdí a jak reaguje na vodící drát hezky poslouží následující video:

Má dva nože a dva na sobě nezávislé motory. Velkou výhodou je, že dosekávají až za hranu koleček. To je velmi užitečná věc u všech „dojezdů“ – u zdi, u začátku záhonu atd.., kde zvládne trávu dočistit opravdu až u hrany objektu. Část šasi na, které jsou nože uloženy je pohyblivá. Díky tomu skvěle kopíruje terén. Silný motor umožní nožúm sekat dokonce i slehlou trávu po dešti. Sekačka ji podebere a krásně na drobno naseká. K ovládání slouží jednoduchý panel, který doplňuje miniaturní displej. Ten je jednořádkový a připomíná displej kalkulačky. Jak rozlišením, tak i množstvím informací, které se na něj vejdou. Pro základní ovládání přístroje stačí, komfortnější je však ovládání přes mobil.

U ovládacího panelu se pomocí otočného voliče nastavuje i výška sečení. Tu lze díky výkonnému motoru nastavit v úrovni dva až osm centimetrů. Potěší i malý ukazatel, na kterém přesně vidíte aktuálně nastavenou výšku sečení. Díky RoboConnect lze kontrolovat a komunikovat s robotem skrze mobilní aplikaci, nebo webové rozhraní. Ve výbavě je i GSM modul s integrovanou SIM kartou, díky které může sekačka komunikovat pomocí SMS zpráv.

Dokáže tak komunikovat i se servisním střediskem a diagnostikovat příčinu problému. Servis je vůbec velmi silnou stránkou sekaček od Robomow. V případě problému stačí zavolat na hotline a oni se na svém počítači (právě díky informacím zasílaným skrze SIM kartu), podívají na diagnostiku přístroje a mnoho problémů můžete vyřešit takto snadno na dálku, případně dostanete asistenci a tipy co dělat. Mezi další výbavu patří dětská pojistka, PIN a alarm – slouží jako zabezpečení vůči krádeži. Standardním vybavením je u sekaček senzor náklonu. Ten registruje, zda nedošlo o otočení sekačky a v takovém případě okamžitě zastaví otáčení nožů, aby nedošlo ke zranění.

Dešťový senzor zase zabrání v provozu za nepříznivého počasí, kdy by mohlo hrozit poškození sekačky. U dešťového senzoru může dojít k oxidaci kontaktů, proto je dobré ho čas od času očistit hadrem. Když ji srovnám s větším bratříčkem Robomow RS 635 PRO S, tak je hlavní rozdíl větší kapacita baterie, díky které dokáže fungovat o něco déle a efektivně se starat o větší plochu. Rozměrově jsou stejné, stejná je i šířka střihu nebo výška sečení.

Hmotnost je kvůli větší baterie lehce vyšší u 635 Pro, ale žádný extra rozdíl to není. 635 má bohatší výbavu, kdy je v ceně funkce „nalezení sekačky“, kterou si u 615 Pro můžete přikoupit zvlášť. Rovněž má 635 Pro bohatší možnosti připojení „RoboConnect+“. K přístroji je dostupné velké množství příslušenství. Najdete v něm stříšku pro dokovací stanici, která ji a sekačku chrání před sluncem a deštěm, kola s hroty pro svažité terény, náhradní nože nebo další nabíjecí stanici. Díky ní může sekačka pracovat efektivněji, pokud máte rozlehlý a členitý pozemek. Zjistit cenu

Nejste rozhodnutí? Zkuste se podívat třeba na recenze robotických sekaček Gardena.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Hodnocení Robomow RS 615 Pro

Máte k sečení velkou plochu do cca 2 000 m2? V takovém případě je tento Robomow hodně dobrá volba. Oproti většímu bratříčkovi 635 Pro je o cca 30 000 Kč levnější a přitom seče stejně dobře. Škoda, že nemá v základní výbavě navigaci založenou na GPS a funguje stále na principu "náhodného" pohybu. V komplikovanějších prostorech se může stát, že se na některé místa nedostane. Co Robomow umí úplně úžasně je sečení v blízkosti překážek, jako jsou zdi, ploty atd..

PLUSY
 • šířka sečení
 • vysoká kapacita baterie
 • dešťový senzor
 • výborný servis
MÍNUSY
 • náhodný pohyb
 • pořád docela vysoká cena
 • drahé příslušenství
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  děkujeme za dlouhodobou zkušenost s provozem sekačky, která může pomoci i ostatním čtenářům. Mimochodem zkoušel jste chování dešťového senzoru reklamovat? Dvacet minut na rozpoznání deště není rozhodně standardní a správné chování.

 2. Robomow RS 615 máme třetí sezónu a rád bych se podělil o zkušenosti. Sekačka seče, informuje o činnosti na MT, dosekává okraje, dělá, co se od ní čeká a kvůli čemu jsme si ji koupili, tedy hlavně šetří náš čas a udržuje zahradu. Co však nešetří, jsou peníze. Takže teď mínusy: Jedna sada nožů za 2400Kč vydrží tak půl sezony, dešťový senzor zaregistruje déšť když už leje tak 20 minut. Teď, dva měsíce po záruce nám odešel zdroj. Samostatně ho prodejci v nabídce nemají a jinde v ČR se takový koupit nedá, ikdyž je vyměnitelný (na konektor), takže musíte koupit celou základnu za 10000Kč, protože v sezoně není čas čekat měsíc na stejnosměrný zdroj 34V 2A z Aliexpresu za 500Kč.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo