Recenze Robomow RS 635 PRO S

Extrémní robotická sekačka. Platí to pro její cenu i parametry. Má cenu kupovat přístroj, který stojí jako ojeté auto? Rozhodně není pro každého, ale já hned v úvodu musím prozradit, že kdybych si ji mohl dovolit, tak bych si ji pořídil moc rád.

Parametry

Pracovní plocha5000 m2
Šířka střihu56 cm
Výška sečení2-8 cm
Hlučnost64 dB
Doba sečení90 minuty
Doba nabíjení120 minuty
Kapacita baterie6 Ah
Max. úhel pro sečení36 °
Hmotnost20,2 kg
Výška31 cm
Šířka66 cm
Délka73,5 cm

Instalace

Prvně se podíváme na to, co najdete v krabici po jejím otevření. Je to sekačka, 20 metrů napájecího kabelu, obvodový drát pro ohraničení oblasti sečení. Dále základna, napájecí zdroj, speciální udělátko k odstranění nožů, kolíky k upevnění ob obvodového drátu, jeho spojky a návod k použití. Jak víte, tak se plocha na které se sekačka může pohybovat, ohraničuje pomocí obvodového drátu. Ten může být umístěn na povrchu trávníku, nebo zakopán pod úrovní terénu. Pro prvotní ohraničení je rozhodně lepší variantou jen položení na terén. Můžete si tak vyzkoušet optimální vzdálenost od překážek a uložení drátu. Po pár cvičných sečeních zjistíte, jak se kde sekačka chová a až poté je vhodné drát zakopat pod úroveň terénu. Bez problému přečká zimu, takže se o něj dále nemusíte starat. Ideální hloubka pro zakopání je cca 5 cm. Pro práci v rozích je lepší vytvářet „pozvolné zatáčky“, než mít jeden krajní bod pod úhlem 90 stupňů. Kromě ohraničení sekací plochy slouží drát i k ochraně překážet či sekačky před překážkami. Tím prvním druhem jsou třeba okrasné záhony, nebo samostatně stojící kytky, které chcete před sekačkou ochránit. Naopak jiné překážky mohou být nebezpečné pro samotnou sekačku. Je rizikové ji používat na okrajových svazích prudších než 15% – tj. stoupání 15 cm na 1 m délky. Zvláště za mokra nemusí být sekačka schopna takový svah vyjet a může po něm sklouznout. Je lepší zamezit jí tam přístup za pomoci hraničního drátu. Zvláště opatrní buďte v oblastech, kde trávník sousedí s vodní plochou. Zde je lepší mít velký odstup, klidně i jeden metr. Základní stanici chcete umístit do 20 metrů od síťové zásuvky. V opačném případě budete potřebovat prodlužovací kabel pro venkovní použití. Pro umístění stanice mějte prostor, před kterým je alespoň dva a půl metru volného prostoru. Jinak může mít sekačka problém s manévrováním a zajetím do stanice. Další podmínka je aby byla umístěna rovném povrchu. Jestli máte na zahradě rozstřikovače nebo podobný zavlažovací systém, tak je berte při výběru místa pro základnu v potaz.

Provoz

Před prvním spuštěním (možná ji předtím budete potřebovat ještě nabít) sekačky je potřeba provést úvodní nastavení. To znamená výběr jazyka, poté nastavení aktuálního data a času. Pokud omylem zadáte některou z hodnot špatně, tak lze celý proces restartovat za pomoci současného stisku tlačítka „stop“ a „šipky dolů“. Musíte je držet pět sekund. Následuje správný čas na to, jestli sekačka správně zajede do základny. Postavte ji na trávník několik metrů od stanice (čelem k obvodovému drátu) a stisknete tlačítko „go“. Když se na displeji zobrazí informace, že není signál, tak nejspíš nemáte základnu připojenu do zásuvky. Nyní je ten správný čas, aby si sekačka poprvé projela plochu vaší zahrady. Nastavte hrubou velikost zahrady, potom se zobrazí informace „Test pozice obvodového drátu“ a stiskem tlačítka „go“ se sekačka rozjezde k testu. Měla by následovat obvodový drát a zmapovat si tak vnější hranice ohraničeného území. V případě, že má váš trávník oddělené zóny (to znamená, že nejsou průjezdem spojeny s hlavní zónou sečení), musíte jejich plochu nastavit samostatně a zase nechat sekačku projet její hranice. Ovládání přístroje je skryto pod krytem sekačky. Sestává z LCD displeje, dvou tlačítek pro výběr položky či její hodnoty a potom tlačítka pro potvrzení a druhého pro zrušení volby. No a co vše lze v nastavení spravovat? Je to tzv. doba klidu (tedy čas kdy sekačka nemá pracovat), četnost sečení, zóny, nastavení zrychleného nebo naopak pečlivého sečení, dětský zámek, dešťový senzor, ale také nastavení jasu displeje nebo zvuků přístroje. Sekačku lze mít v manuálním režimu, nebo naopak plně automatickou, kdy předem nastavíte, jak často chcete trávník sekat a přístroj se postará o zbytek. Stejné nastavení je možné provést i přes mobilní aplikaci ve vašem telefonu. Máte to ale jeden háček. A to, že signál z Wi-Fi routeru musí dosáhnout až k dockovací stanici. Pokud máte o svoji sekačku strach, tak určitě zapněte alarm a přihlášení do ovládání pomocí PINu. V úvodním nastavení jsou vypnuté. Co se týče pohybu, tak je založený na náhodném pohybu. Tedy sekačka jede, „narazí“ do hraničního drátu a potom se otočí a jede jiným směrem. Jezdit vydrží zhruba hodinu a půl, pak se musí jet dobít. V té době má někde mezi 20-25% baterie a vydává se hledat dobíjecí stanici. Jestli si ji pořídíte, tak po čase uvidíte, jak se váš trávník začne zlepšovat. Pravidelná péče je znát a po měsíci váš trávník nepoznáte. V provozu je velmi tichá.

Údržba

I když se jedná o automatického pomocníka, který zvládá práci i bez vašeho přičinění, tak je nutné o něj správně pečovat. To znamená minimálně 1-2x do měsíce očistit sekačku od zbytků bahna a trávy. V případě, že máte obvodový drát položený na zemi, tak občas zkontrolujte, zda se kolíky, které ho drží, nepovolily. Kdyby se dostal příliš vysoko, mohla by ho sekačka poškodit. Na zimu ji skladujte na suchém a nepromrzavém místě a s dostatečně nabitou baterií. Pokud se vám zdá, že je kvalita sečení špatná, tak to může znamenat, že jsou nože otupené. Při jejich výměně používejte pracovní rukavice, je snadné se o ně zranit. Krátké video: Zjistit cenu Zpět na test robotických sekaček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Robomow RS 635 PRO S

Není to levná záležitost. Ba naopak je to hodně drahá hračka. Jestli si ji můžete dovolit a máte dost velkou zahradu či trávník, tak o ní zapřemýšlejte. Týdně vám ušetří nějaké tři až pět hodin času. Takže dlouhodobě vám může naopak peníze ušetřit. Jak rychle se to stane, záleží na tom, na kolik si ceníte vlastního času. Obavy bych měl hlavně z nenechavců, které může takový drahý přístroj samostatně jezdící v blízkosti vašeho domu přilákat.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo