Recenze robotického vysavače Roborock Q7 Max+ Black

Nenahraditelným pomocníkem ve vysávání se pro mnohé rodiny stal robotický vysavač. Současné modely si poradí s luxováním různých typů podlah či koberců. Problém není ani vytírání. V dnešním článku se podíváme na model Roborock Q7 Max+ Black, který disponuje funkcí vysavače i mopu a vyjde na zhruba 12 tisíc korun.

Parametry

Doba nabíjení360 minuty
Automatické dobíjeníAno
Hlučnost67 dB
Indikátor baterieAno
Kapacita baterie5200 mAh
Výdrž na jedno nabití180 minuty
Rozpoznání schodůAno
Možnost dálkového ovládáníAno
Funkce dokončit úklidAno
Typ navigaceLaserová
Snímač překážekAno
Indikátor stavu zásobníkuAno
Objem zásobníku0,47 l
Plánované uklízeníAno
Virtuální bariéry součástí baleníV aplikaci
Wi-FiAno
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrAno
Zvuková signalizaceNe
Uklízecí režim SPOTAno
Počet čisticích režimů2
Maximální výška překážek2 cm
Výška9,7 cm
Průměr35,3 cm
Držadlo pro přenášeníNe
PohybInteligentní
Výdrž74
Provoz97
Funkce vytíráníAno
Funkce vysáváníAno
Počet mopovacích utěrek1
Přibližná cena12000 Kč

Co najdete v balení:

Domů vám dorazí poměrně skladná krabice, ale to neznamená, že v ní nenajdete všechno potřebné. Součástí balení je základna, která je rozdělena na dvě části. Ty bude nutné přiloženým klíčem připevnit dohromady. Není to ale nic složitého.

       

Kromě dokovací stanice v balení najdete samotný vysavač, nádobu na vodu, odpadní nádobku 2v1 na prach a vodu, mopovací utěrku. Nechybí ani plastová podložka pod robota, uživatelský manuál či napájecí kabel.

Seznámení s vysavačem:

Model Q7 Max+ je kulatý vysavač. Díky tomu se dostane téměř do všech koutů v místnosti. Konstrukce je z plastu. Boční kartáč se skládá z tvrdších a větších štětin. To je výhoda třeba při vysávání chuchvalců prachu či koberců.

Kombinovaná sací a stírací nádoba je umístěna pod horní klapkou. V horní části je umístěn Lidar, který robotovi slouží k orientaci. Vysavač je vybaven i otřesovým senzorem vpředu, bočními senzory pro detekci překážek a senzory pro detekci schodů. Takže z nich nespadne.

Q7 Max+ překoná 2 cm překážky. Pokud tedy máte místnosti rozdělené prahy do této výšky, tak robot si s nimi poradí.

V sací stanici pak najdete integrovaný prachový sáček a k tomu jeden náhradní. Další je možné zakoupit za zhruba 400 korun. Konkurenční modely mají mnohdy v balení více náhradních dílů, třeba boční kartáč či náhradní utěrku a filtr.

Na spodní straně je hubice z měkké gumy. Po obou stranách jsou dvě větší kolečka a jedno malé v přední části spotřebiče s otočnou štětinkou, která slouží pro vysávání rohů.

Pro plné využití schopností Q7 Max+ je potřeba mít staženou aplikaci. Vysávat bude samozřejmě i bez ní. V horní části přístroje najdete tlačítka, kterými ho jednoduše zapnete. S aplikací si však můžete nastavit úklid přesně podle představ nebo si hlídat, jak je na tom robot s úklidem.

Q7 Max+ disponuje i funkcí automatického vyprazdňování. Robot pozná, kdy je plný a dojede smetí sám vysypat do své stanice.

Ovládání:

Jde o vysavač, který lépe pracuje při připojení k aplikaci. Svoje základní funkce ale bude plnit i bez toho. Pro ruční ovládání najdete na těle vysavače 3 ovládací prvky. Patří mezi ně tlačítko, kterým zahájíte a pozastavíte úklid, tlačítko pro odeslání do dokovací stanice a tlačítko pro zahájení uklízecího režimu SPOT. Toť vše.

Aplikace:

Q7 Max+ v aplikaci nabízí standardní možnosti jako má konkurence. Celé nastavení aplikace zabere pár minut. Pro některé uživatele může být problém, že není v češtině (ale to platí pro většinu robotů – kromě např. těch od Conceptu). Není však důvod se strachovat, celé nastavení je intuitivní. Případně pomohou i ikonky, které jednotlivé funkce označují. Po zmáčknutí dané funkce aplikace ukáže, co bude vysavač dělat.

V aplikaci je možné si nastavit například rutinu. Jedná se o funkci, která zajistí vysávání v určitou dobu. Třeba, když odejdete do práce nebo těsně před tím, než se vrátíte. Pokud kliknete na tlačítko Enter, dostanete se do ovládacího centra. V něm uvidíte mapku vašeho domu či bytu nebo informace o celkové vysáté ploše. Rovněž nechybí ukazatel baterie nebo strávený čas vysáváním.

V aplikaci můžete také spotřebiči přikázat, kde má uklízet s vyšším výkonem, třeba chodbu. Rovněž je možné navolit, kde má použít více vody při mopování.

Senzory a navigace:

Q7 Max+ se orientuje laserovou navigací, která je nazývána Lidar. Jedná se o technologii, která slouží ke snímání prostoru. Výhodou je, že se dokáže dobře orientovat i ve tmě. Naopak nevýhoda je, že je robot kvůli Lidaru o trochu vyšší. O naprosté většině překážek ví a jemně se jich dotkne. Je vidět, že je to kontrolovaný pohyb a kontakt je to opravdu symbolický, takže se nemusíte bát o poškození nábytku. Současně však dokáže zmapovat místnosti až ve čtyřech patrech. Takže robot poslouží i ve více generačním domě. U robota můžete také nastavit takzvané no-go-zóny. Můžete mu tak zakázat některá místa či nastavit virtuální zdi.

Jak vysává:

Q7 Max+ se díky senzoru Lidar pohybuje po místnostech bez větších potíží. J V základním nastavení vysává v režimu „Balanced“. Jedná se kompromis co do výkonu a hluku. K dispozici máte i režim Turbo a Max. Tyto dvě funkce jsou dost výkonné, ale současně taky velice hlučné. Právě jeden z těchto režimů robot zapíná automaticky, když narazí na koberec. Když jej vysaje a sjede z něj, přepne opět do režimu „Balanced“. Rozpoznávání koberců funguje dobře. Ohledně hlučnosti má Q7 Max+ hodnotu 67 dB. U výkonného vysavače jde ale o běžnou hodnotu.

Celkový sací výkon dosahuje 4200 Pa, což jej v konkurenci řadí mezi výkonné. Některé uživatele jistě potěší i to, že robot umí vytírat, a to rovnou při vysávání. Nádoby jsou rozděleny. Na nečistoty má objem 470 ml, na vodu pak 350 ml. Pokud se vám zrovna nechce robota ovládat přes aplikaci, jednoduše mu to můžete říct. Je totiž kompatibilní s hlasovým asistentem – např. od Googlu nebo Amazonu.

Robot má také poměrně velkou baterii, a to o 5200 mAh. Na jeden výjezd dokáže vysát přibližně 90 metrů2, a to za méně než hodinu. Záleží však na půdorysu bytu a množství překážek. Obecně totiž platí, že čím komplikovanější prostor robot uklízí, tím je to pro něj náročnější a počty uklizených metrů čtverečních na jedno nabití klesají. Horší je čas dobíjení, které trvá na plný stav až šest hodin. Jedná se o průměrnou hodnotu s ohledem na kapacitu baterie. Konkurence to dokáže i rychleji ale většinou s výrazně menší kapacitou baterie. Jediná situace kdy je delší nabíjení nepříjemné, je u opravdu velkých (100 m2+) bytů se složitým půdorysem. Jinak mi to jako potíž nepřijde.

Když vysavač skončí s vysáváním, vrátí se zpátky do dokovací stanice. Tam se automaticky vysype. Upozorňuji, že se jedná o poměrně hlučný proces, ale trvá zhruba jen 30 vteřin. Opět se jedná o standardní chování, které obdobně funguje i u konkurence. Sáček na nečistoty v dokovací stanici pak stačí vyměnit zhruba jednou za cca tři měsíce. Pochopitelně to záleží na četnosti úklidu a množství nečistot. Roční náklady na spotřební materiál tedy budou pro většinu uživatelů v rozmezí 1 000 – 2 000 Kč.

Porovnání Q7Max a Q7 Max+:

Oba dva přístroje disponují laserovou navigací Lidar. Rozdíl najdeme rozdíl pohled v ceně, která je za Q7 Max o zhruba dva tisíce nižší.

Rozdíl je také v tom, že Q7 Max nemá v balení dokovací stanici a je nutné ji přikoupit, a to za zhruba 1300 korun. Oba však mají stejný sací výkon či objem nádrže na vodu i prach.

Porovnání Q7 Max+ a S7:

Oba dva budete hledat v cenové hladině okolo 12 tisíc korun. Rovněž mají několik způsobů nastavení, kde mají například vysávat a naopak. Pokud jde o baterii, tak se i tady shodují. Dobíjí se totiž v polovině čistého stavu, pokud nejsou schopni dokončit naplánovaný úklid najednou.

Problém u S7 je, že nerozená plný koš. Naopak Q7 Max+ se dojede sám automaticky vysypat. U S7 je také mínusem, že nepozná prázdnou nádobu na vodu, a to ani v momentě kdy mopuje. S7 propadá i v sacím výkonu, který má 2 500 Pa. To Q7 Max+ má sací výkon 4200 Pa. Na rovinu, on je výkon u robotů znát spíše u koberců, na tvrdých podlahách si to kartáčem namete pod otvor a většinou nemají problém. Objem nádržky na vodu a prach je totožný. Tedy oba disponují nádobou na prach o objemu 470 ml a 300 ml na vodu. Stejně to mají i u překážek, kdy oba zvládnou 2 cm.

Porovnání Roborock Q7 Max+ a dalších modelů

Pro lepší porovnání všech vychytávek Roborocka Q7 max+ jsme sepsali důležité parametry také u dalších oblíbených Roborocků posledních let.

Roborock Q7 Max+Roborock S7S7 MAXV UltraRoborock S7+Roborock S6 MAX VRoborock S6Roborock S5 MaxRoborock S5Xiaomi MOP Pro
Sací výkon v Pa4 2002 5005 1002 5002 5002 0002 0002 0002 000
Objem nádoby na vodu v ml350300200300300100290140200
Objem nádoby na prach v ml470470400470460480460480550
Kapacita baterie mAh5 2005 2005 2005 2005 2005 2005 200

5

200

3 200
Způsob navigacelaserová, lidarlaserová, lidarlaserová, lidar, kameralaserová, lidarlaserová, lidar, kameralaserová, lidarlaserová, lidarlaserová, lidarlaserová, lidar
Vibrační vytíráníneanoanoanonenenenene
Elektronicky řízené dávkování vodyanoanoanoanoanoneanonene
3D mapyanoneanonenenenenene
Víceúrovňové mapyanoanoanoanoanoanoanonene
Dokovací stanice se samovyprazdňováním nečistotanoneanoanonenenenene
Dokovací stanice se zásobníkem na voduneneanonenenenenene
Zvedání mopovacího nástavceanoanoanoanonenenenene
Gumový kartáčanoanoanoanokombinovaný se štětinamikombinovaný se štětinamikombinovaný se štětinamikombinovaný se štětinamikombinovaný se štětinami
Zabudovaný mikrofonanoneanoneanonenenene
Pořizovací cena v Kč15 00014 00035 00023 00012 00011 0009 500již se neprodává7 000

Podívejte se jaký je nejlepší robotický vysavač.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
Roborock Q7 Max+ Black

Q7 Max+ bude vhodným pomocníkem pro všechny, kteří potřebují výkonný vysavač. Jeho výhodou je mopování a vysávání, které zvládne najednou. Plusem je rovněž funkce samovyprazdňování. Kromě toho dokáže zmapovat místnosti rovnou ve čtyřech patrech. Za mínus lze označit, že aplikace není v češtině. Ovšem i tak je přehledná a intuitivní. Negativem je, že nabíjení trvá až šest hodin.Za zhruba 12 tisíc korun se ale mezi konkurencí neztratí. Takže jestli hledáte nového pomocníka, tak s Q7 Max+ neuděláte chybu. Případně lze dva tisíce ušetřit při nákupu verze Q7 Max (bez stanice na prach). Ztratíte tím pohodlí, ale také každý rok ušetříte další tisíc nebo dva za sáčky do ní. Vlastně mi přijde dobré, že nám tímto Roborock dává na výběr.

Provoz
9.7
Baterie
7.4
PLUSY
 • Zvládne mopovat i vysávat najednou
 • Automatické vyprazdňování prachu
 • Solidní sací výkon
 • Dobrá navigace
MÍNUSY
 • Aplikace není v češtině
 • Delší doba do úplného nabití
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, chtěl jsem se obecně zeptat, jestli každý typ robotického vysavače s dokovací stanicí se samovyprazdňováním nečistot musí mít v této stanici jednorázové sáčky. Vím, že model Roborock Q7max+ sáčky má, ale mají to stejně i všechny ostatní modely? Děkuji. David

  • Dobrý den,

   o všech co vím, tak mají sáček. Primárně kvůli hygieně a snadnosti zbavení se nečistot. A pochopitelně to také znamená dlouhodobý drobný příjem pro výrobce. Teoreticky je možné, že existuje i varianta co popisujete, ale já ji neznám.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo